תיירות מרק

תיירות מרק

אין לי בעיה עם מרק. אני מאוד אוהב מרק, כמעט מכל סוג. שמארגנים לי בעיר שלי מתחם שלם עם הרבה סוגים של מרק משלל מסעדות עירוניות שזוכות גם לחשיפה של הקהל הרחב זה עושה לי טוב על הלב, וחבל שלא מאמצים את זה על יותר ויותר תחומי עיסוק.

אבל, עם כל האהבה שלי למרקים, וכל העניין של הפרגון לעסקים המקומיים… תיירות זה לא!

אי אפשר להכניס כזה אירוע תחת כותרת של תיירות, כי ביננו, אם מרכז א׳ זה מה שיש לנו להראות לבאים אשדודה יש לנו כנראה בעיה. בואו, רכבת אווירית מדנמרק ושוודיה לא באמת עושות דרכן ארצה כדי לטעום את ה״ספסייליטה״ האשדודית במרקים, מדובר במקרה הטוב בתיירות מגן יבנה בואכה אשקלון רחובות.

זה יכל להיות אירוע קלאסי שיכל להעיר את אגף האירועים משנת החורף או חלק מפסטיבל של המשכן, לא צריכים אגף תיירות שלם כדי לתכנן אירוע בסדר גודל כזה.

אגף תיירות בעיר מתוקנת מחייה ומעיר איזורי בילוי, בונה מענה בסופי שבוע, זמן שבדרך כלל תייירים לא עובדים בו, ולא מתעסק שנתיים בשיפוצים של מבנה המצודה ההיסטורי שיכל באהבה לעבור לחפ״א (החברה לפיתוח אשדוד) שם בטוח מבינים הרבה יותר בתכנון ובניה.

 

מלון לאונרדו… לא חזקים בתיירות חוץ

 

כדי לחשוב תיירות צריך תשתיות, כולנו יודעים כמה זמן לקח להקים שני בתי מלון בעיר וכמה עומדים כ״פילים לבנים״ ועדיין מחכים לאישורים/משקיעים/יזמים שככל הנראה לא ששים להשקיע בעיר. שמענו על הילטון בדגש על ״שמענו״ אבל עד שיגיע התייר הראשון שיישן ב״הילטון אשדוד״ הדרך עוד ארוכה. כמה ארוכה? מאוד!!!

העיר אשדוד באופייה ובצביונה הנוכחי לא מתאימה לתיירות. צריך להודות. יעזור לכולנו אם נדע את האמת ונפנים אותה. המלונות שפועלים כיום עובדים בעיקר בסופי השבוע על שבתות חתן, אחלה פורמט שמתאים לעיר. קפצו ספונטנית בכל סופ״ש שבא לכם למלון לאונרדו ובהתחייבות ממני… נורבגים לא תראו שם.

כשנפנים ונמקד את המאמץ על תיירות פנים אמצע שבוע שווה יהיה לגבש תכניות רלוונטיות, לא צריך לקרוא לאגף בשמות מפוצצים כמו ״תיירות״, אפשר פשוט לחזק את אגף האירועים בזריקת מרץ טובה שתפיק עבורנו את פסטיבל האוכל, היין, המרק והחמין… אה לא, חמין זה בשבת.

ועוד משפט אחרון על הגלגל הענק עליו דשה העיר שבועות שלמים, גלגל ענק זה לא תיירות, זו אטרקציית קו חוף שמעבירה כמה דקות נחמדות לילדים, מי שכבר חובב גלגלי ענק יעדיף לוקיישנים אחרים, ויש הרבה. זה נחמד, אני בעד, אבל תיירות? בואו.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*