תבע חצי מיליון ₪ ויפצה ב-30,000 ₪

טוויזר

טוויזר

בעלי וילה באשדוד נתבעו לפני כ- 8 שנים על ידי קבלן שיפוצים אותו שכרו לביצוע שיפוץ יסודי בביתם, בתביעה על כחצי מיליון ₪, ולאחר מאבק עיקש להוציא את הצדק אל האור, שהתפרס על פני כ-8 שנים בבתי המשפט השלום והמחוזי, ביהמ"ש דחה את תביעת הקבלן וחייב אותו להשיב לבעלי הווילה 30,000 ₪ ולשלם הוצאות משפטיות.

מהדיונים המשפטיים עולה כי בשנת 2007 בעלי וילה מאשדוד הזמינו עבודת שיפוץ גדולה בעלות של כ-650 אלף ₪ מחברת אתגרים בינוי פיתוח והשקעות 2005 בבעלות ציון אילוז. .

שני הצדדים חתמו על ההזמנה שניסח הקבלן מתוך כוונה לחתום בעתיד על הסכם מסודר מספר חודשים לאחר תחילת העבודה התגלעו חילוקי דעות בין שני הצדדים על רקע היקף העבודות עליו סוכם, מועדי התשלום ותוספות מחיר שדרש הקבלן מבעלי הווילה עבור תוספות בניה שונות שביצע בביתם.

בנוסף, ולאור הבעיות הכלכליות של הקבלן, הוא הסתכסך שוב ושוב עם פועליו וקבלני המשנה מטעמו, על רקע אי תשלום שכרם, כשבשיאו של הסכסוך לקחו הפועלים את מפתחות הקבלן כלאו אותו באתר העבודות ואיימו עליו. רק לאחר שבעלי הווילה התחייבו באופן אישי לשלם להם את שכרם, הקבלן שוחרר מכלאו.

בעקבות כל זאת, בעלי הווילה נאלצו להפסיק את עבודת הקבלן באופן חד צדדי, כשביתם נותר כאתר בנייה במצב שלד בלבד ולהשלים את עבודות הבניה בכוחות עצמם.

לאחר הפסקת העבודה הקבלן תבע את מזמיני העבודה בבית משפט השלום באשדוד ודרש מהם לשלם לו כחצי מיליון ₪. מזמיני העבודה שיוצגו על ידי עורכי הדין אבי טויזר ושמוליק רוזן ממשרד אבי טויזר ושות' הגישו תביעה נגדית בגין השבת כספים שהקבלן קיבל ביתר ועגמת נפש.

כב' השופט כפכפי, מינה מומחה מהנדס מטעם ביהמ"ש  אשר קבע כי היקף הבניה שביצע הקבלן בפועל נמוך מהיקף הכספים שקיבל מהמזמינים.  הקבלן איים על המומחה שסירב להתייצב לחקירה נגדית בבית המשפט על חוות דעתו, בטענה שהוא חולה ובשל כך ביהמ"ש השלום פסל את חוות דעתו ונתן פסק דין לפיו על בעלי הווילה לשלם לקבלן כ-180 אלף ₪ ובנוסף עליהם לשלם לו 30 אלף ₪ בגין שכר טרחה והוצאות משפט.

עורכי הדין אבי טויזר ושמוליק רוזן לא ויתרו וערערו על פסק הדין לבית המשפט המחוזי בבאר שבע. שופטי המחוזי שרה דוברת, אריאל ואגו וטלי חיימוביץ קיבלו את הערעור וקבעו אמנם כי הקבלן פעל בדרך ביריונית כלפי המומחה ובעקבות זאת בוטל פסק הדין של בימ"ש השלום תוך חיוב הקבלן בהוצאות משפט בסך 15,000 ₪. כך הוחזר התיק מחדש לביהמ"ש השלום באשדוד, לאותו שופט, השופט כפכפי, לכתיבת פסק דין חדש, לאחר שיחקר המומחה הראשון או ימונה מומחה חדש תחתיו.

בימ"ש השלום באשדוד, מינה מומחה חדש, אשר בעקבות חוות דעתו החליט ביהמ"ש השלום לשנות ממסקנותיו בפסק הדין הראשון ודחה את תביעת הקבלן  ובנוסף הורה לקבלן  להשיב למזמיני העבודה את שכר טרחת עורך דין בסך 30,000 ₪ והוצאות משפט.

עו"ד טויזר: אנו שמחים שאחרי מאבק עיקש וחסר פשרות למען לקוחותינו, אשר נמשך לא פחות מ-8 שנים ובערכאות המשפטיות השונות, הצדק יצא לאור. הוכח כי יש צדק במדינת ישראל ובית המשפט לא נכנע לבריונות. יחד עם זאת, מוסר ההשכל מפרשה זו הוא שיש להימנע ככל האפשר מביצוע עבודות בניה ושיפוץ מורכבות ללא עריכת הסכם משפטי מפורט וברור עם קבלן הבניה בטרם תחילת העבודות. אילו כך היה נעשה מלכתחילה בפרשה זו – הדבר היה חוסך ללקוחות את כל ההסתבכות הכלכלית והמשפטית במקרה דנן".

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*