תביעה: האישה מתפרנסת מגניבת זרע

תביעה: האישה מתפרנסת מגניבת זרע

תביעה ייחודית נדונה לאחרונה בבית המשפט למשפחה באשדוד.

עו"ד אלינור ליבוביץ' ייצגה בה גבר נשוי ואב לילדים, אשר טען שצעירה עמה ניהל רומן, גנבה ממנו זרע במרמה.

לאחר הפעלת חוקר פרטי, וחשיפת עברה של הצעירה, החליטה עו"ד ליבוביץ' להגיש נגד האישה תביעת נזיקין על סך של יותר מחצי מיליון שקלים. העילה: גניבת זרע סדרתית.

לדברי עו"ד ליבוביץ' גניבת זרע הוא מושג בו לא מכירים החוק והפסיקה בישראל. שוב ושוב נקבע בבתי המשפט למשפחה כי האב אחראי לתוצאות מעשיו, וגם אם הצליח להוכיח כי נפל קורבן למעשי מרמה של האישה – הוא יחויב במזונות. לדברי עו"ד ליבוביץ', התנגדותו של האב להבאת ילד לעולם – לא פוטרת אותו מתשלום מזונותיו.

אך נסיבות הפרשייה הזו, כך נדמה, מורכבות הרבה יותר מסכסוך רגיל בין שני הורים על גורלו של ילד לא רצוי.

דו"ח של חוקר פרטי שהופעל על ידי הגבר, וצורף לתביעה, העלה כי גם שני ילדיה הבוגרים של האישה נולדו בנסיבות דומות, לשני אבות שונים נוספים.

חוקרת שדובבה את האם, הצליחה להקליט אותה מתפארת כיצד היא חיה בנוחות על חשבון שלושה גברים, מהם התעברה בתרגילי הונאה שונים, זאת עוד בטרם מלאו לה 30 שנה.

לדברי עו"ד ליבוביץ' התובע והצעירה קיימו מערכת יחסים לאורך מספר חודשים, במהלכה הגיעו להחלטה משותפת על התקנת התקן תוך רחמי שימנע ממנה להיכנס להיריון. אך לדברי הגבר, האישה טמנה לו פח והסירה את ההתקן מבלי ליידע אותו – וזאת מספר ימים בלבד לאחר התקנתו.

לאחרונה התקיים דיון בתביעה, במהלכו  הגיעו השניים לפשרה על פיה תקבל האם דמי מזונות הנמוכים בהרבה מדרישותיה המקוריות.

בתביעה אותה הגישה עו"ד אלינור ליבוביץ' בשם הגבר, נטען כי מיד בתחילת מערכת היחסים הבהיר הגבר לאישה כי הוא נשוי באושר ואב לילדים, וכי אין הוא מעוניין בקשר אלא למטרות מין בלבד. השניים ניהלו את ההסדר ביניהם  ואף החליטו להשתמש בהתקן תוך רחמי, על מנת להגדיל את ההנאה ולהימנע מהיריון, אך כעבור מספר שבועות מההחלטה המשותפת הזו, הודיעה האישה לגבר כי  נכנסה להיריון, וכי הסירה את ההתקן בלי ידיעתו.
חרף בקשותיו של הגבר כי האישה תפסיק את ההיריון, היא סירבה, ומיד לאחר הולדת בנם המשותף, היא פנתה לבית המשפט לענייני משפחה בדרישה למזונות ולתשלומים נוספים. הגבר הנבוך ואובד העצות, פנה לסיועה של עו"ד אלינור ליבוביץ', אשר ייעצה לו להפעיל חוקר פרטי, ולגלות מעט יותר על חייה של האישה.

החוקר שלח עובדת מטעמו, אם לפעוטה, אשר התיידדה עם האם בגינה, ובמהירה גם הצליחה לחלץ ממנה מידע מפליל על מניעיה וסגנון חייה.

דו"ח החוקר הפרטי הפתיע מאד את הגבר. הוא גילה בו כי שני ילדיה של האישה הם משני אבות שונים, וכי היא אף מתפארת, לאוזני החוקרת הסמויה, על הדרך בה הצליחה, בגילה הצעיר, להתפרנס היטב מבלי לעבוד ולו דקה במהלך יומה – כל זאת מדמי המזונות אותם היא מקבלת משלושה אבות השונים.

עו"ד ליבוביץ' העלתה בתביעה טענה להפרת חוזה, ולהונאה סדרתית של גברים, ותיארה כיצד התנהגותה השיטתית של האישה הובילה לכך שעוד בטרם מלאו לה 30 שנה, יש לה כבר שלושה ילדים משלושה גברים שונים. "מדובר בגנבת זרע סדרתית המנצלת את החוק בישראל בצורה צינית, כדי להתפרנס על חשבון גברים אמידים, חלקם נשואים, אותם היא מכירה במטרה אחת בלבד – להגדיל את הכנסתה החודשית", אומרת עו"ד ליבוביץ'.

"תעשו לנו לייק"

לדברי עו"ד ליבוביץ' האישה לא הסתפקה בתביעותיה הכספיות, אלא גם לחצה על הגבר וסחטה אותו על מנת שימלא בהקדם את בקשותיה המנופחות והסחטניות. היא העלתה לפייסבוק תמונות שלה עמו ועם בנם המשותף תוך סיכון ברור וידועה שכך עלולות התמונות להגיע לידיעת אשתו.
במסגרת התביעה טוענת עו"ד ליבוביץ' שהאישה הפרה באופן בוטה את התחייבותה החוזית שעליה הסתמך הגבר, וגרמה לו בכך נזק כלכלי כבד מנשוא, כמו גם עוגמת נפש ולחץ נפשי כבד. "כל אלה לא הותירו בידיו ברירה, אלא להגיש תביעה נגד האישה בגין הפרת חוזה ובקשה לפיצוי בשל הנזקים שנגרמו לו" דברי עו"ד ליבוביץ'.
סכום התביעה נגד האישה הועמד על 551,500 שקל, המורכבים מדמי המזונות הצפויים, ההוצאות המשפטיות ועוגמת הנפש. לאחר דיון בבית המשפט, הושגה בין הצדדים פשרה, לפיה הגבר ישלם מזונות מופחתים מדרישת האישה.
עו"ד אלינור ליבוביץ'  http://www.gerushin.co.il עוסקת רבות בדיני משפחה, גירושין, כתיבת צוואות, מאבקי ירושה ועיזבונות.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*