שר התרבות והספורט חילי טרופר: ״אשדוד היא מודל לעיר ספורט״

שר התרבות והספורט חילי טרופר: ״אשדוד היא מודל לעיר ספורט״

לראשונה בתולדות העיר אשדוד הגיע שר ממונה על נושא הספורט לביקור תכלית וסיור מקצועי בעיר, אך ורק לנושא הספורט. השר לתרבות וספורט חילי טרופר הגיע לאשדוד וקיבל מרשות הספורט וראש העיר ד״ר יחיאל לסרי תצוגת תכלית שכללה את החלק היזמי של הרשות, החל מהנגשת הספורט לאוכלוסיות מיוחדות דרך הפעילות העניפה במגוון תחומים בבתי הספר התיכוניים ועד לנציגים של אשדוד באולימפיאדת טוקיו 2020.

הסיור החל בתצוגת תכלית באולם הספורט במקיף ז׳, שם פגש השר חילי טרופר את תלמידי מגמות הספורט של בתי הספר התיכוניים שהעידו ממקור ראשון על תרומת מגמות הכדורסל (מקיף ז׳), כדורעף (מקיף יא׳), כדוריד (מקיף ט׳)  ומגמת מדעי הים (מקיף ג׳) לחייהם. השר פגש בהתרגשות רבה גם את תלמידי בי״ס ״עלומים״, התלמידים המיוחדים שלוקחים חלק במגמת הכדורסל אותה הכניסה רשות הספורט. אין ספק שהרגע בו קמו השר חילי טרופר וראש העיר ד״ר יחיאל לסרי והחלו לקחת חלק בפעילות היה הרגע המרגש של הטקס.

בהמשך הציגו תלמידי התיכונים את תרומת רשות הספורט לפעילות הבית ספרית הן מבחינת התרומה הפיזית אך לא פחות גם זו הערכית שתורמת לגיבוש השכבה ולגאווה הבית ספרית.

מי שכיבד עוד את האירוע היו חמשת הנציגים האשדודים בטוקיו: השחיינים יעקב טומרקין ודניס לוקטוב, המתעמלות האמנותיות קארין וקסמן ויאנה קרמרנקו ומרים המשקולות דוד ליטבינוב שנהנים ממלגות מצויינות מטעם רשות הספורט העירונית במהלך השנים, מלגה המאפשרת להם להתרכז בהישגים ולהגיע למצויינות אולימפית. זאת בהמשך לפעילות עליה ממונה מטעם הרשות ספורטאי העבר אלון חזן המשמש כרכז מצויינות ומי אחראי למצוא את הספורטאים הבאים שייצגו את אשדוד בפריז 2024 ובכלל.

משם המשיכה הפמלייה למרכז לחינוך ימי הממוקם במרינה, במרכז הוצגה בפני השר פעילות המרכז וחיבור המעבדה לחקר ימי בשיתוף אוניברסיטת חיפה ועמותת מחמל״י וכן את פעילות מגמת מדעי הים שאת תלמידיה פגש קודם לכן. השר התרשם מאוד מהיצירתיות והחיבורים בין המדע לים ובעיקר על הכשרת הדור הבא של מדעני חקר הים.

משם, עלו שר התרבות והספורט חילי טרופר, ראש העיר ד״ר יחיאל לסרי ומנכ״ל רשות הספורט יורם אסרף ללשכת ראש העיר לשיחה מקצועית והצגת התמונה הכללית של הספורט עם הפנים לעתיד ולבניית קרית הספורט שתזניק את אשדוד שנים קדימה ותהפוך למטרופולין הספורט של הדרום עם אצטדיון ובו 20,000 מקומות ישיבה, ארנה רב תכליתית עם 5,000 מקומות ישיבה, בריכה אולימפית ומרכז מצויינות ראשון מסוגו.

אין ספק שאשדוד הוכיחה שהיא ראויה לקפיצת המדרגה הן בגלל התוצאות שהביאה בשנים האחרונות והן בגלל הידע המצטבר והיזמות חסרת המעצורים בכלל תחומי הספורט.

יורם אסרף, מנכ״ל רשות הספורט:

״ראשית אני מודה לשר התרבות והספורט חילי טרופר על עצם הגעתו לעיר אשדוד, זהו ביקור ראשון בתולדות העיר שהספורט מקבל כזו במה ייחודית ושם את הספורט כנושא מרכזי בחייה של עיר, זו הזדמנות מצויינת להודות גם לראש המטה המקומי של מפלגת כחול לבן מר דוד אסייג שטרח להוצאת הביקור לאור.

אני רוצה להודות באופן אישי לראש העיר ד״ר יחיאל לסרי שמקצה לי את המשאבים ונותן רוח גבית לספורט על כל תחומי, למשנה לראש העיר וליו״ר רשות הספורט מר משה בוטרשוילי שנבצר ממנו להגיע לאירוע, והוא המנוע שדוחף ומאפשר לנו כהנהלת הרשות לעשות ולהצליח ולכל מי שטרח ועמל להצלחת האירוע. אני משוכנע שאשדוד עדיין לא אמרה את המילה האחרונה, קרית הספורט שתיבנה בעיר תקפיץ את אשדוד ותציב רף גבוה בזירת הספורט הישראלי. זו גם ההזדמנות לאחל לתושבי אשדוד גמר חתימה טובה, בריאות ופעילות גופנית.

צילום: גיל כהן

 

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*