שמאי מקרקעין

שמאי מקרקעין

שמאות מקרקעין, הינה עבודה של הערכת נדל"ן או קרקע ועבודה זו, תתבצע ע"י שמאי מקרקעין מסמך השמאות, כוללת את בחינת הנכס, הסביבה וכל נתון אחר, אשר יכול להשפיע על שווי הנכס או הקרקע. נתונים אלה יסופקו ללקוח או לבנק למשכנתאות אשר ביקש את הערכת השמאי למטרת הערכת שווי הנכס

גם את העלויות של ההיטלים השונים, ניתן יהיה להפחית באמצעות הערכה של שמאי מקרקעין זו הסיבה ששמאי שמעריך נדל"ן יהיה חייב להיות בקיא בתחום ולקבל את ההחלטות השונות הנוגעות למבנה או לקרקע. גם מהבחינה המשפטית, ניתן למצוא שמאי המתמחה בהערכות נדל"ן , אשר ביכולתו לתת חוות דעת משפטית, אשר תכריע לטובת התובע או הנתבע בדבר עסקת נדל"ן אשר הגיע לערכאות משפטיות.

בדיקות חשובות שיש לבצע לפני רכישת נכס

לכל אחד אשר רוכש נכס חדש או ישן חייב לבצע בו שתי בדיקות, האחת בדיקת הנכס ע"י שמאי מקרקעין והבדיקה השנייה שהיא אפילו חשובה יותר בדיקת מהנדס בניין , אשר חייב למצוא מה מצב הנכס, אם קיימות בו חריגות בנייה ואם הוא כשיר למגורים ואם יש בו פגמים שניתן לתקן ויורדו ממחיר הנכס, או שימליץ לקונה פשוט לא לרכוש את הנכס. יש לקיים שיחת התייעצות ראשונה עם שמאי המתמחה בהערכת שווי נכס או קרקע, להעלות מולו את הסוגיות השונות ולקבל המלצות ראשוניות ממנו לפני בדיקת שווי הנכס.

החשיבות של  הערכת הנכס ע"י שמאי מקרקעין

כולנו יודעים, כי רכישת נכס, הינה ההוצאה הכספית הגבוהה ביותר של כל אדם וזו הסיבה, כי רשלנות בבדיקה של ערך הנכס, יגרמו לקונה הפסד כספי רב. בנכס בנוי, עשויים להיות פרמטרים נסתרים, אשר יפחיתו את ערך הנכס ולכן יש לבצע את הבדיקה לאחר בדיקת הרישום החוקי שלה בטאבו כאשר הנכס מוגדר והכוונה היא ליעד שלו, כגון למטרת מגורים או מסחר.

לסיכום- יש לציין כי שמאות מקרקעין לפני רכישת נכס היא חשובה והיא מהלך הכרחי על מנת למנוע ביצוע עסקה שעשויה לגרום לרוכש לנזק כספי גדול. בדיקה של שמאי מקרקעין, היא בעלת שווי כספי רב ויש להקדיש לכך תשומת לב רבה , ומלבד זאת, בדיקה זו אינה עולה הרבה בהשוואה לחיוניות שלה לביצוע עסקה טובה.

צילום: pixabay

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*