שלושה אירועים לשלוש שכבות

שלושה אירועים לשלוש שכבות

חינוך לערכים, מולדת ולאום, הכרות עם המורשת ועם המשפט העברי וחשיפה לתרבות ולתולדות ישראל הם מהנושאים המלווים את תלמידי מקיף ח' במסעם החינוכי בבית הספר. שלוש שכבות בשלושה אירועים שונים מלמדים על המסגרת החינוכית לאורה מתחנכים תלמידי בית הספר.

תלמידי שכבה י' היו הראשונים לצאת לירושלים ולבקר בבית המשפט העליון. במהלך הסיור למדו הם על מערכת בתי המשפט במדינת ישראל ועל בית המשפט העליון בפרט, על תפקידיו של בית המשפט העליון, אופן פעולתו, מאפייניו וחשיבותו ליציבות המשטר הדמוקראטי בישראל. בתוך כך הם סיירו בתוך המבנה המרשים ולמדו על הסגנון האדריכלי שלו, חומרי הבנייה, התכנון והביצוע והמשמעויות של כל חלק בתכנון המוסד החשוב הזה.
בתוך כך ביקרו התלמידים במוזיאון מורשת בתי המשפט, הנמצא כמובן בתוך מבנה בית המשפט העליון, וזכו להתנסות בעריכת משפט ודיון משפטי. בנוסף ביקרו התלמידים באחד מאולמות המשפטים בהם מתקיימים דיונים מדי יום, עמדו על סדרי הישיבה ודרכי ניהול המשפט.
בסיום הסיור ערכו התלמידים טקס קבלת תעודות זהות. "זהו חיבור מצוין בין המעמד המשפטי החדש של אזרח האוחז בתעודת זהות לבין האתר המשפטי החשוב ביותר במדינתו" אומרים בבית הספר ומציינים כי בסיום התוכנית התקיימה סדנה שהשאירה נקודה למחשבה בכל הנוגע להיותנו אזרחים במדינת ישראל, המבנה החברתי במדינה וההשפעה שלנו על החוקים.
קבוצה שנייה, תלמידי שכבה י"א, יצאו לשבוע גדנ"ע בבסיס צלמון שבגליל התחתון. תלמידי השכבה אשר יצאו לגדנ"ע, חוו שבוע שונה מהמסגרת הלימודית הרגילה וטעמו משהו מהמסגרת הצבאית. במהלך השבוע הם עברו הכנה לקראת גיוס, למדו על החילות השונים, התמודדו עם המסגרת הצבאית שכללה הקפדה בנושאי הניקיון וחשיפה לאוכל הצבאי, וטעמו לראשונה מהמשמעת הצבאית הקפדנית והקשוחה. "אופי המערכת הצה"לית שהיא מגובשת, יש לה כללי משמעת נוקשים וסדר יום ברור, ותלמידנו חוו לראשונה את משמעותה האמיתית של המשמעת הזאת" אומרים המלווים. התלמידים עצמם משבחים את הפעילות ומציינים כי "עבורנו היתה זו חוויה מיוחדת. חזרנו הרבה יותר מגובשים ובעיקר עם הרבה גאווה לצה"ל".

הקבוצה השלישית עסקה בפעילות שעניינה תרבות ומורשת ישראל. תלמידי שכבה ח' הנבחרים השתתפו בתחרות ארצית במקצוע תרבות ישראל ומורשתו והתלמידה סול מיכאלי (שכבה ח') זכתה במקום השני!  "סול כתבה עבודה בנושא: "דור דור ודורשיו", אשר עסקה במשנה ממסכת אבות, וזכתה למקום המכובד" אומרים בבית הספר בגאווה תוך הבעת הערכה לתלמידה על בזכייה החשובה "זכייה שהיא מקור גאווה לאשדוד ולבית הספר".

בתמונה: התלמידה סול מיכאלי זוכת הפרס על החיבור דור דור דורשיו.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*