שיתופי פעולה למען הנשים

שיתופי פעולה למען הנשים

במסגרת תכנית האירועים של חודש המאבק לאלימות כלפי נשים, התקיימה פעילות משותפת של יועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה ומנהלת השיווק בקניון סי-מול, אשר חתמה את שלל אירועי החודש. בפעילות המיוחדת בהשתתפות כ-80 נשים, נהנו הנשים ממפגש מהנה, ארוחת בוקר עשירה והרצאה מרתקת. עמרם: "תודה לכל הנשים שנטלו ונוטלות חלק באירועים שלנו".

ביום חמישי האחרון הגיעו כ-80 נשים למפגש בוקר מרענן, תוצר לשיתופי פעולה  של אהובה עמרם – יועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה ושוויון מגדרי, ושירן גוזלצני – מנהלת השיווק בקניון סימול. המפגש כלל ארוחת בוקר עשירה והרצאה מרתקת מפי רויטל נריה כהן, שוטרת בכירה לשעבר. המפגש היה אירוע סיום לחודש המאבק באלימות כלפי נשים.

בדברי הפתיחה ציינה עמרם כי המשרד לקידום מעמד האישה, בראשותה, מקדם ומעצים נשים בכל התחומים ובמגוון רחב של פעילויות להעצמה נשית, קידום נשים עצמאיות ובעלות עסקים, העשרה, פעילויות במערכת החינוך וכד'. כן ברכה, מירב שרת – ראש מינהל משאבי אנוש בעיריית אשדוד, אשר הדגישה בדבריה את החשיבות בעשייה למען קידום נשות העיר, והביעה תמיכה מלאה בפעילות המשרד לקידום מעמד האישה.

בהרצאה מרתקת ומרגשת בנושא "מזירת הפשע לזירת חיי", חושפת רויטל נריה כהן – שוטרת בכירה לשעבר, את סיפור חייה המפתיע והבלתי נתפס ומאפשרת הצצה למסע חייה, החל מנורות האזהרה, השנים בהן חוותה איומים והשפלות, רגעי קבלת ההחלטה הנחושה להסיר את המסכה ולשבור שתיקה, שיקום החיים שאחרי, והתובנות שאספה בדרך.

אהובה בדבריה הזכירה את פרשת השבוע המתקשרת באופן ישיר לחודש המאבק באלימות כלפי נשים ועוסקת באונס דינה בת לאה. היא ציינה כי יש מפרשים הרואים את דינה אשמה בכך שיצאה אל המרחב הציבורי ללא השגחה גברית  ובכך הזמינה את האונס על עצמה. "לא אנחנו הנשים אשמות אם התלבשנו בצורה כזו או אחרת או אם יצאנו למרחב הציבורי בשעה כזו או אחרת. האשמה היא של הגברים בלבד. המתירים לעצמם לקחת בעלות על גופה ונפשה של האישה בה חשקה נפשם" אמרה והודתה לכל הנשים היקרות שלקחו חלק בהרצאה כה חשובה להעלאת המודעות, לזיהוי סימנים מקדימים לזוגיות רעילה וכן מקנים אפשרות להינצל ממערכת יחסים לא בריאה שכזו.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*