שיתוף ציבור בפרויקט שיקום רחובות

שיתוף ציבור בפרויקט שיקום רחובות

מינהלות הרבעים חרטו על דגלן את שיתוף הציבור כערך מרכזי, באמצעותו מאמינים הם כי טוב ונכון יהיה כאשר כל הכוחות הרלוונטיים לנושא מסוים ייטלו בו חלק פעיל ויתרמו מידיעותיהם ומניסיונם להצלחתו. מינהלת רובע ב'-ג' ערכה בשבוע שעבר הליך מעשי של שיתוף ציבור, לקראת שיקומם של רחובות רמב"ם ויוספטל ברובע ב'. שיתוף ציבור – הלכה למעשה.

את המפגש המיוחד שערכו במינהלת ב'-ג' לא ישכחו המשתתפים הרבה זמן. היה זה אירוע חשוב וציון דרך בתהליך שיתוף הציבור אותו מקדמים במינהלות הרבעים, ובמינהל התפעול בכלל, במטרה להפיק את המקסימום האפשרי מאיחוד כל הכוחות הרלוונטיים לנושא. כך אפשר היה לראות גורמים מקצועיים בעירייה, נציגי המינהלת, פעילי ציבור, תושבי הרובע, נציגי סוחרים ועוד המתקבצים יחד סביב שולחן משותף ודנים בכובד ראש בתוכניות השיקום.

ראש מינהלת ב'-ג' מר יעקב ביטון, הציג בפתח הישיבה את המטרות ופרטי השיפוץ ברחובות רמב"ם ויוספטל ולאחריו התנהל דיון הנוגע לפערים ולמצוקות התושבים הנגזרים מהשיפוץ. סגן מנהל אגף התשתיות מר ארקדי ברובר, נתן סקירה על עבודות השיקום ברחובות הנ"ל, תוך התייחסות לפריטי התכנית, תהליכי הביצוע והשינויים הנדרשים בביצוע העבודות. בתוך כך הוצגו כמה מהעבודות שבוצעו בכמה מרחובות הרובע בשנה החולפת כדוגמת הטיפול בצומת יוספטל – הרב קוק והמענה לבעיית ניקוז במקום, הקמת מעגל תנועה חדש בצומת יצחק הנשיא – הנשיא וייצמן, ועוד.

תושבי הרובע ונציגי הדיירים ברחובות הנ"ל העלו שורה של נושאים הקשורים בעבודות השיקום של רחובות הרמב"ם ויוספטל, עליהם נסב עיקר הדיון, וכן הציפו נושאים  הנוגעים לרובע בכלל. דגשים מהדיון הושמו על חניות, תנועת אוטובוסים, העתקת תחנת האוטובוס, נתיבי הליכה ומסלולי אופניים, צפירות אופיינית לשכונות ותיקות, בעיית פריקה וטעינת משאיות לעסקים וברמת הרובע – בעיית העובדים הזרים ופיצולי הדירות. "הדיון היה ענייני ורציני, התושבים העלו טענות והציעו רעיונות והתייחסו גם לנושאים כלליים הקשורים ברובע" אומר מר ביטון אשר דאג לרשום את כל הדברים, לבחון אותם עם גורמי העירייה המקצועיים ולבחון את יישום הדברים ככל שאפשר.

תושבי הרובע מודעים לכך שרחובות רמב"ם ויוספטל הם רחובות ותיקים מאוד, באחד הרובעים הכי ותיקים בעיר, כאשר רחוב רמב"ם ממוקם מדרום למרכז המסחרי ב' והשוק הישן ברובע ואילו רחוב יוספטל נמצא בחלק הצפוני של הרובע ומקביל לרחוב ז'בוטינסקי, החוצץ בין אזורי המגורים לאזורי המסחר והתעשייה. "שניהם רחובות פנימיים המשרתים תושבים רבים, הולכי רגל, נהגי רכבים פרטיים ותחבורה ציבורית, ומטרת השיפוץ הוא ליצור סביבה נוחה ובטוחה יותר" מסבירים במינהלת.

התושבים העלו טענות גם לעצמם בהזכירם כי הם צריכים לקחת אחריות ולפעול לשימור רמת הניקיון ואיכות הסביבה, לגלות מעורבות פעילה ואכפתיות למרחב הציבורי ולנכסים הציבוריים. בסיום הדיון הודה מר ביטון לכל מי שנטל חלק במפגש והבטיח שמפרוטוקול הדיון ייגזרו הנושאים החשובים אשר יזכו להתייחסות בהקדם.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*