שוע"ל במרכז ההפעלה

שוע"ל במרכז ההפעלה

מערך החירום של עיריית אשדוד קיים אתמול תרגיל יזום במהלכו נבדקה מערכת טכנולוגית חדשה שנועדה לסייע לכל ראשי המכלולים ונושאי תפקידים בחירום, לנהל את אירועי החירום בצורה יעילה יותר. על התרגיל ניצח מנכ"ל העירייה ולצידו קב"ט העירייה ועובד מחברת TSG אשר פיתחה את התוכנה.

שימוש בטכנולוגיות חכמות היא עניין קבוע בתכניות העבודה של עיריית אשדוד ובכל פעם היא דואגת להטמיע תוכנה או טכנולוגיה חדשה שתסייע לה בניהול מערכותיה. אתמול, לאחר הכנות ותרגולים מקדימים של מכלולי העבודה במטה החירום, התקיים תרגיל לבחינת השימוש בטכנולוגיה חדשה העונה לשם שוע"ל – שליטה ובקרה עורף לאומי – של פיקוד העורף, כאשר אשדוד נמצאת במקום הכי מתקדם בהטמעת המערכת והשימוש בה.

מנכ"ל העירייה מר אילן בן עדי, אשר שם דגש בולט על שימוש במערכות מתקדמות, כיאה לעיר חכמה, בחר להיות מהמובילים בארץ גם בתחום החירום וביקש לקדם את הטמעתה של מערכת השוע"ל ולתרגל את כל נושאי התפקידים בחירום, בשימוש יעיל של המערכת. לשם כך הוא יזם תרגיל פנימי וליווה אותו באופן אישי, יחד עם מר אריה איטח, קב"ט העיר ומנהל אגף הביטחון, ונציגי חברת TSG המפתחים ומפעילי המערכת.

במערכת שוע"ל של פיקוד העורף הושקעו משאבים רבים, לאור לקחי העבר, במטרה לייעל את ניהול האירועים במצבי חירום. למערכת מחוברים כל גורמי הביטחון הלאומיים, גופי הסיוע וההצלה, הרשויות המקומיות וגופים כמו חברת חשמל, תאגידי מים וכיו"ב, במטרה לייעל את ממשקי העבודה ושיתופי הפעולה הנדרשים ולאפשר תגובה מהירה ויעילה לאירועי חירום בזמן אמת.

תרגיל השוע"ל באשדוד התבסס על הזרמת אירועים שהוכנו ע"י קב"ט העיר ומר ארז זפרני – קב"ט מוס"ח המשמש כרפרנט של אגף הביטחון למערכת שוע"ל. כל מכלולי העבודה בחירום נטלו חלק בתרגיל. היה עליהם להגיב באמצעות המערכת לכל המשימות שהוטלו עליהם, תוך חלוקת מטלות בתוך המכלול עצמו ותיאום מול המכלולים האחרים. הפעילות נמשכה כחמש שעות שכללה דברי פתיחה של המנכ"ל, הצגת התרגיל והציפיות של קב"ט העיר והנחיות מקצועיות לתפעול המערכת של נציג TSG.

בסיכום התרגיל אמר נציג TSG כי אשדוד הרשות הראשונה שעשתה מהלך סדור של הטמעת המערכת על כל שלביה, משלב הלימוד וההכרות, התרגול וההטמעה ועד לשלב התרגיל הנוכחי של עבודת מטה סדורה. "אין עיר בארץ שעשתה זאת באופן הזה ואני חייב לומר שמדובר בארגון מקצועי שלוקח את מערך החירום בצורה הכי רצינית האפשרית" אמר.

מנכ"ל העירייה סיכם את תרגיל השוע"ל בהדגישו כי מדובר במערכת טכנולוגית שנועדה לסייע לנו כציבור מנהלים, לנהל את אירועי החירום בצורה יעילה יותר, ועל אף שעלינו להמשיך ולתרגל אותה כל הזמן, כבר עתה ניתן לראות כי מדובר בצוות עובדים מיומן ומקצועי המצליח בכל פעם להפתיע במידת ההתייחסות הרצינית שלו למשימות שמונחות לפניו.

ראוי לציין כי העובדה שהעירייה מתחזקת בכל עת את מערך החירום שלה ומבצעת תרגילים שונים בתחום החירום, מלמדת על החשיבות העליונה שהיא מייחסת לנושא ומקפידה לשמר רמת מוכנות גבוהה לכל תרחישי החירום. זו ההזדמנות להזכיר שגם על הציבור מוטלת אחריות לביטחונו ולרענן את רמת המוכנות שלו ושל המשפחה גם ברמה האישית.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*