שומרים על הערנות ובטוחים

שומרים על הערנות ובטוחים

לאור המצב הביטחוני ואירועי הפיגוע האחרונים בירושלים ובשטחי יהודה ושומרון, זימן ראש העיר ישיבה מיוחדת בלשכתו בה נטלו חלק נציגי משטרה ונציגי עירייה. ראש העיר: אף על פי שתחושת הביטחון באשדוד גבוהה, אני קורא לתושבים להיות ערניים ולדווח למוקד על אירועים חשודים.

הימים האחרונים לא היו קלים למדינת ישראל. גורמים עוינים החליטו להתסיס את השטח, לפיכך זימן ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי אל לשכתו את הגורמים הרלוונטיים המופקדים על ביטחון התושבים באשדוד. "אני יודע שרמת הביטחון האישי של תושבי העיר היא מהגבוהות בארץ ואני סומך על התושבים שלנו שגילו בגרות ואחריות אישית ב"צוק איתן", ובכל זאת המצב בארץ אינו רגיל והייתי רוצה שהציבור שוב יגלה ערנות וישמור על עצמו ועל סביבתו" פתח ראש העיר את הישיבה וביקש לשמוע מהמסובים כיצד הם נערכים למקרה של הסלמה.

מפקד התחנה סנ"צ נועם שקל תיאר את המצב באשדוד ועמד על הפעילות המשטרתית שנעשית הן ברמה המודיעינית והן ברמת הנראות. קב"ט העירייה מר אריה איטח דיווח על שגרת הפעילות של גורמי האבטחה הן במוסדות החינוך והן במוקדי פעילות ומתחמי קניות. מנכ"ל העירייה מר אילן בן עדי הורה לנצל את כל כוחות הפיקוח והשיטור לפעילות ממוקדת בימים הללו וראש מינהל התפעול מר שלמה רוטנברג ביקש לצרף גם את מינהלות הרבעים למאמץ.

ד"ר לסרי שמע את הדוברים וביקש לפעול בכמה אפיקים בו זמנים. המסר החשוב לציבור הוא כי על אף שתחושת הביטחון באשדוד הינה גבוהה במיוחד, כל איש מבין שאין מדובר במצב רגיל. לכן, ביקש ראש העיר להדגיש את הדברים הבאים:

– על הציבור לגלות ערנות, לפקוח עיניים ולדווח למוקד על אירועים חשודים.

– לשים דגש מיוחד על אירועי דקירה ודריסה כדוגמת אלו שהתרחשו בירושלים וביו"ש.

– לתגבר סיורים ולהגדיל את תדירות הניידות בכל חלקי העיר.

– להבליט את הנראות של כוחות הביטחון, הפיקוח והשיטור בשטח.

– לערוך מיפוי של מוקדי סיכון ולהגביר בהם נוכחות.

– לנצל בצורה מיטבית את המצלמות בעיר.

– להגיב במהירות האפשרית לפניות ציבור בענייני ביטחון.

המשטרה והביטחון העירוני ממשיכים בעבודה השגרתית של בדיקת שב"חים, אתרי בנייה, חסימות כבישים בכניסות לעיר וביצוע מעצרים של חשודים. במקביל קבלני הבנייה יידרשו להציג אישורי עבודה ושהייה לכל העובדים שלהם ויישאו באחריות על עובדיהם. כן תיערך פעילות בקרב מפעלים ומוקדי תעסוקה.

"אני בטוח שתושבי אשדוד ערים למצב וכמו שגילו בגרות ואחריות אישית ב"צוק איתן", כך גם הפעם יגלו הם ערנות וידווחו על אירועים חשודים" סיכם ראש העיר.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*