שולחן הנופלים

שולחן הנופלים

לפני שנתיים, אמא שכולה התחילה במיזם מיוחד, "שולחן הנופלים" – שולחן אשר מוקדש לבנים ולבנות שנפלו במהלך השירות הצבאי, או כאלה שנפגעו בפעולות האיבה. האם השכולה, יעל רובנר זימט שאיבדה את בנה בכורה, סג"מ אחיעד ז"ל, פנתה למסעדות ולבתי קפה, לבתי הספר ומקומות עבודה וגם לבתים פרטיים, בבקשה לערוך שולחן אחד, ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות איבה כאות זיכרון ליקירים. השנה המיזם מתרחב וזוכה לשותפות של הצבא וגורמים אזרחיים. 

יעל רובנר זימט – אם שכולה שאיבדה את בנה בכורה, סג"מ אחיעד ז"ל, שמחה להתעדכן כי צה"ל נרתם לבקשתה ואימץ את המיזם החשוב "שולחן הנופלים"!, אותו יזמה לפני כשנתיים כאות זיכרון ליקירי המשפחות, אשר נפלו במערכות ישראל או נפגעו בפעולות האיבה.

המיזם "שולחן הנופלים" שהחל לפני שנתיים כאמור, הציע למסעדות ובתי קפה, בתי ספר ומקומות עבודה, בתים פרטיים וכל מי שהיה מעוניין להצטרף, להקצות שולחן לזכר הנופלים שלא ישבו יותר ליד השולחן. המיזם נגע מיד בלב ההמונים  ומסעדות אימצו אותו. בשנה שלאחריה, גם בתי ספר רבים לקחו בו חלק והשנה כאמור גם הצבא נרתם למיזם.

ב"שולחן לנופלים", מתבקש כל מי שמעוניין להצטרף, לערוך שולחן עבור הנופלים שלא יגיעו. המשתתפים מתבקשים לפרוש מפה לבנה ולהניח אגרטל קטן עם פרח בודד וסרט אדום, צלחת ובה פרוסת לימון ומלח שפוזר על השולחן, כוס הפוכה, נר דלוק לזיכרון וכסא ריק. "כל כך סימבולי אך מאוד עוצמתי" אומרים המשתתפים.

צה"ל החליט השנה לחבק את היוזמה ובכניסה לעשרות חדרי אוכל בצה"ל, יוצבו שולחנות לנופלים, החל מיום לפני יום הזיכרון ועד צאת יום הזיכרון. המטרה היא להרחיב את המיזם לעוד ועוד מסגרות וארגונים ובהם בתי ספר, בתי עירייה, מתנ״סים, מסעדות.. ועוד.

יהי זכר הנופלים ברוך.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*