שוב בחירות?

שוב בחירות?

9 באפריל. זה היום שקבע ביבי. זה היום שהכניס את המערכות לסיחרור דקה אחרי שנרגענו ממערכה מקומית סוערת.

נכון, לא מדובר באותו סיר לחץ עבור התושבים אך בחלונות הגבוהים תהיו בטוחים שזמן לתכנן תכניות לא יהיה להם. למעט הסגנית החדשה שלא מצאה עדיין בית פוליטי שאר סגני ראש העיר מחוברים באינפוזיה למפלגות ארציות ומשמשים כמפקדים המקומיים של העיר החמישית בגודלה.

מפלגות הליכוד, ש״ס, יהדות התורה, וישראל ביתנו מקבלות נציגים בחלון גבוה המתפקדים כראשי מטות שעדיין לא התקררו מהבחירות המקומיות וכבר נכנסים לכוננות ציד לקראת המערכה הארצית.

לחץ לא פשוט מופעל על אנשי מפתח להתפקד לכל אחת מהמפלגות הארציות, במיוחד במפלגות בהן מתקיימות פריימריז, שעון החול מתקתק והתאריך, פלוס אלמנט ההפתעה של נתניהו תפס את כולם לא מוכנים, לא מאורגנים ובעיקר מופתעים. גאון, כבר אמרנו.

תופעה חדשה שמביאות הבחירות של 2019 היא ריבוי המפלגות החדשות, כל מפלגה חדשה תחשוק בבסיס מקומי בעיר כמו אשדוד, מה שייתן הזדמנות לכמה פעילים פוליטיים הזדמנות להביא את עצמם לחזית, בני גנץ, נפתלי בנט, בוגי יעלון, אורלי לוי אבוקסיס, אלי ישי, ואלדד יניב הם רק חלק מהשמות החדשים שנכנסים למשחק.

פעילים משמעותיים בראש אותן סיעות יכולות וצריכות להדאיג את ראשי המטות הותיקים והשאננים. ראינו מה קרה בבחירות המקומיות שקמפיין טוב פלוס מועמדים ראויים הצליחו לשנות המפה.

אשדוד היתה ותמיד תהיה ברומטר ארצי, עיר פלורליסטית עם מגוון רחד של דעות, אשדוד תמיד שימשה דוגמה לתוצאות אמת, אשדוד, בניגוד לערים אחרות מאופיינת בקהלים רבים שמפעילים את כל עמודת המפלגות, לכן קשה פה, יותר מבמקומות אחרים לשמור על עקביות.

אין ספק שהמספרים מהקדנציה הקודמת הולכים להשתנות גם במישור הארצי, השאלה היא רק מי יהיה הכוכב התורן. ורשימת כוכבים לא חסרה.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*