שבוע ארכיאולוגים צעירים במוזיאון לתרבות הפלישתים

אשדוד, אשדוד פור יו, ארכיאולוגים, מוזיאון לתרבות הפלישתים ע"ש קורין ממן

אשדוד, אשדוד פור יו, ארכיאולוגים, מוזיאון לתרבות הפלישתים ע"ש קורין ממן

בניגוד למה שחשבתם על הדור הצעיר- שמעדיף לשבת רוב היום מול מסכי המחשב, הטלוויזיה וה- "סמארטפונים"- במוזיאון לתרבות הפלישתים ע"ש קורין ממן באשדוד התקיים החל מיום ראשון "שבוע ארכיאולוגים צעירים", אליו הגיעו ילדים בגילאי 8-12 לשבוע שהמחיש להם את תרבות העולם הפלישתי, עבודתם של הארכיאולוגים ושילב תכנים לימודיים עם משחקים, חוויות, סדנאות ואפילו מאכלים מיוחדים מימי קדם.

מצוידים בחולצות, כובעים ותיקים של מוזיאון הפלישתים הגיעו השבוע ילדים מכיתות ג'- ו' אל שבוע "הארכיאולוגים הצעירים", זו השנה השנייה ברציפות במוזיאון לתרבות הפלישתים ע"ש קורין ממן בעיר אשדוד. בחלק מהפעילויות שולבו אלמנטים ומוטיבים מעולם החפירה הארכיאולוגית, הילדים התחפשו לדמויות, הכינו מופעים בסגנון 'כוכב נולד' והתבקשו ליצור שיר על תרבות הפלישתים, עברו סדנת גראפיטי ולמדו את גלגולו של הכתב מאז ועד היום ואפילו עברו יום שכולו בסימן סדנת "מאסטר שף" בשילוב 'פרודוקטים' מהעת העתיקה והמטבח ה"מודרני".

שבוע ה"ארכיאולוגים הצעירים" מתקיים בצמוד לעונת החפירות הארכיאולוגיות בתל אשדוד ים מטעם אוניברסיטת תל אביב, ומתנהל כחוג מרוכז ולמידה תוך משחק וחוויה, הכרה של דמויות מן המקרא וימי קדם כמו שמשון הגיבור ופרעה, למידה על תורת החפירה הארכיאולוגית ועוד… הילדים, מקבלים משימות של "חפש את המטמון" בכותלי המוזיאון בעוד המדריכים שמפגינים יכולות משחק מגלמים ארכיאולוגים ומעבירים את הפעילויות השונות בהתלהבות שכובשת את לבבות הילדים.
חווה קלדרון, רכזת חינוך והדרכה במוזיאון לתרבות הפלישתים הסבירה: "ילדים לרוב מקשרים את הארכיאולוגיה להרפתקאות- דינוזאורים, שודדי התיבה האבודה, אינדיאנה ג'ונס ואחרים. בשבוע הארכיאולוגים הצעירים אנו משתדלים להתאים את התכנים לתרבות הפלישתית והיא משמשת לנו רקע לחוויה ארכיאולוגית, גם באלמנטים דיגיטליים ואינטרקטיביים המצויים בתערוכה במוזיאון. רוב הפעילות מתקיימת בחלל המשתה הפלישתי- חלל משוחזר של ארמון עתיק מימי הפלישתים ובחצר שם הכנו ארגז חול ואלמנטים נוספים שמשקפים את החפירה הארכיאולוגית. בשבוע הזה הילדים עוברים תהליך מרתק ומדלגים בין העבר לעתיד".

שבוע הארכיאולוגים הצעירים מתקיים בשיתוף חברת אדמה אגן המעודדת פעילות המושתתת על ערכי הקיימות, איכות הסביבה ושימור המורשת המקומית.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*