רשות הספורט זה גם לילדים

רשות הספורט זה גם לילדים

אם חשבתם עד היום שרשות הספורט זה מרוצים וספורט לגדולים תחשבו שוב, ברשות הספורט מאמינים במודעות ואהבה לספורט כבר בגילאי הגן ובית הספר היסודי.

ספורטיאדת הגנים שיזמה רשות הספורט התקיימה היום בפארק ברחוב רוטשילד ברובע ט"ו, מוסיקה קצבית, דגלים צבעוניים ותחנות של משחקים ספורטיביים פוזרו בפארק אליו הגיעו הורים וילדים הלומדים בגני הרובעים ט"ו,ט"ז וי"ז הילדים לקחו חלק אקטיבי בספורטיאדה הכי כיפית והכי חמודה בעיר, זו של גני הילדים

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי הוביל את הפעילות הגופנית יחד עם רשות הספורט ומשרד החינוך ומאז ממשיכה רשות הספורט במסורת מבורכת זו. מאות הורים וילדים הגיעו לאירוע שנפתח בחגיגות ״זומבה״ קצבית ואחרי מנוחה קלה המשיכו ההורים יחד עם הילדים למתחם הכולל 17 תחנות ספורטיביות וכיפיות וכמובןמסיבת ריקודים.

צוות מורים לחינוך גופני של "אפי כיפי" שפועלים במהלך כל השנה בגני הילדים  ברחבי העיר אשדוד הקימו ותפעלו את ההורים והילדים במגוון תחנות.

cd044cf0-f3da-4c14-96a2-44f78adc064b

במהלך כל השנה מתאמנים הילדים במסגרת הפעילות השגרתית בגני הילדים ופעם בשנה מתקיימת ספורטיאדה, הפנינג בו לוקחים חלק יחדיו ההורים והילדים. לעיתים קשה היה להחליט מי מבניהם נהנה יותר

בתחנות השונות התחרו ילדי הגנים יחדיו וכל גן ניסה לצבור כמה שיותר נקודות בכל תחנה. עם זאת העברת המסר היא הדבר החשוב ופחות הושם דגש על תחרות וניקוד אלא על הפעילות הספורטיבית וההשתתפות בה שחיברה באופן מופלא בין ההורים לילדים ואפילו סבים וסבתות שהצטרפו אף הם לחגיגת הספורטיאדה

החדרת האג'נדה שמוביל ראש העיר, ד״ר יחיאל לסרי נשמעה דרך הילדים שדיקלמו וצעקו במהלך המעברים בין התחנות בהתלהבות: "פעילות גופנית התרופה הטבעית"!

אבי, אחד ההורים אמר: "הילדה הכניסה אותנו ההורים לכושר בגלל הפעילות בגן. המורה שמעבירה לילדים שיעור חינוך גופני מידי שבוע הצליחה להטמיע בילדים הבנה לגבי כמה זה חשוב והילדה שלי פשוט נהנית בגן וכמובן שבספורטיאדה וזה כיף גדול."

e1ef2ee5-64cc-439b-a54b-26363653f21a

לסיכום האירוע השתתפו כל הילדים ורקדו יחד שלושה ״ריקודי עם״ נבחרים אותם למדו לרקוד בגנים במהלך השנה.

משה בוטרשוילי, המשנה לראש העיר ויו״ר רשות הספורט: ״זהו ישום מושלם של חזון ראש העיר ורשות הספורט, הנחלת ערכי ספורט כבר מגיל הגן מבטיח לנו מודעות גבוהה יותר בגילאים מתבגרים״. זה תפקידה ויעודה של רשות הספורט.״

יורם אסרף, מנכ״ל רשות השפורט: ״האירוע הזה מאוד משמעותי עבורנו , כל ההשקעה בקידום הספורט מתחילה באירועים מסוג זה, הרבה יותר קל להנחיל את המודעות לספורט בצורה חוויתית כבר מגילאי הגן. אני מאמין בלב שלם שהילדים האלה יגדלו ויעסקו בספורט ממקום של מודעות והבנה שפעילות גופנית היא התרופה הטבעית״.

צילום: חן בוקר

 

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*