רשות הספורט במיזם קהילתי ללימוד רכיבה על אופניים

רשות הספורט במיזם קהילתי ללימוד רכיבה על אופניים

כולנו מכירים את יתרונות הרכיבה על אופניים. ראשית, היא שומרת על כושר גופני ועל הבריאות. היא מהנה וחווייתית ומאפשרת ניידות מהירה וגמישה בעלות שולית. אך על הרוכב גם להכיר את כללי ההתנהגות בדרך, להקפיד על אמצעי מיגון ולרכב בזהירות. פרויקט מיוחד שהחל כפיילוט בבית ספר אילנות כובש לו יעד נוסף ומלמד גם את ילדי שובו מהי רכיבה נכונה. שאפו לרשות העירונית לספורט – היוזמת ומפעילת הפרויקט.

הרשות העירונית לספורט יזמה אשתקד פרויקט מיוחד המלמד את ילדי אשדוד מהי רכיבה נכונה. המיזם נולד במסגרת תכניות אורח חיים בריא ועידוד הפעילות הגופנית בקרב תלמידים, בהתאם לחזון ראש העיר, והתרחב גם לחינוך לערכים נוספים כדוגמת אחריות, הדדיות, התחשבות בזולת, כבוד לזולת ולמרחב הציבורי, ביטחון אישי וביטחון עצמי וכיו"ב. הפרויקט שהחל כפיילוט בבית ספר אילנות זכה להערכה רבה של הורים ותלמידים ולחוות דעת מקצועית בקרב אנשי החינוך, והשנה הצטרפו לפרויקט תלמידים מהכיתות הבוגרות בבית ספר שובו.

תלמידי כיתות ה'-ו'-ז' בבית ספר שובו אשר הצטרפו השנה לפרויקט, נהנים לספר על החוויה המיוחדת שהם חווים במסגרת המיזם. "כל כיתה נהנית ממפגש שבועי בן שעה וחצי, בו הם לומדים לרכב על אופניים בצורה בטוחה, לומדים את כללי ההתנהגות בדרך, מהי רכיבה נכונה ובתוך כך מנחילים להם ערכים חינוכיים" אומרים בבית ספר שובו.

הפרויקט שהחל כאמור ברשות העירונית לספורט במטרה לעודד פעילות גופנית, משתלב גם במיזם ה-Reway הגדול אשר ישנה את הרגלי הניידות שלנו בתוך ומחוץ לעיר. במסגרת פרויקט התחבורה הציבורית הוכשרו עשרות ק"מ של מסלולי אופניים, עבור שימוש הולך וגובר באופניים בקרב הציבור ובעיקר בקרב ילדים ונוער. "הרכיבה על אופניים הופכת לחלק חשוב באפשרויות הניידות שלנו ואנו רוצים שהיא תהיה גם בריאה וגם בטוחה" אומרים ברשות הספורט העירונית.

ומה אומרים התלמידים עצמם? "נהנינו לרכב מביה"ס ועד לשפך הנחל, בסביבה טבעית ובאווירה כיפית" אומר לנו אחד התלמידים וחברו מוסיף "במיוחד היה כייף לרכב ביחד, רכיבה קבוצתית, עם מדריך שלימד אותנו על כללי ההתנהגות בדרך". בבית הספר מעידים כמובן ש"הילדים מרוצים ונהנים מאוד" ומספרים על ילדים שלמדו תוך זמן קצר לרכב על אופניים וכבר נהנים לרכב לבד.

מטרת הפרויקט הושגה מעבר לציפיות ובקרוב יתקיים דיון להרחבת הפעילות בתכניות העבודה לשנים הקרובות. "בצד החינוך לפעילות גופנית ועיסוק בספורט, ובצד ההנאה הכרוכה ברכיבה על אופניים, יש במיזם זה ערכים נוספים שקשורים לעולם החינוך ובעיקר מחנכים את הילדים לרכיבה בטוחה" אומרים ברשות הספורט בתקווה כי המיזם אשר יאומץ גם ברשויות אחרות יביא לצמצום הנפגעים בתאונות אופניים.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*