רק לרקוד

רק לרקוד

לאשדוד מוניטין מוכח בתחום המחול והתנועה וכל זאת בזכותן של כוראוגרפיות מנוסות ובעלות מוניטין מקצועי מוכח בתחום הריקוד המפעילות להקות ייצוגיות ומופעים באיכות ובסטנדרטים גבוהים. בואו להכיר את המדריכות שיגרמו לכם לזוז כל הדרך אל עבר החוג הקרוב לביתכם: דיקלה וקנין, מאיה כהן, דנה בקרמן אביבי ונואליה אמקייס.

בכל הנוגע לתחום המחול והריקוד בעיר אשדוד, מדובר בהרבה יותר מחוג. בתי הספר לריקוד של החברה העירונית לתרבות הפנאי באשדוד המקיימים פעילות במרכזים הקהילתיים בעיר אשדוד כ- 20 שנה  מעניקים מסגרת חברתית ומקצועית בסגנונות ריקוד שונים, עם מורות מיומנות ומקצועיות שיוצרות דורות של רקדנים ורקדניות בסגנונות שונים. מעבר לשיעורים המתקיימים לאורך כל השנה, הן מנהלות להקות ייצוגיות שמקיימות מופעים במהלך כל שנה במקומות שונים באשדוד ורחבי הארץ, כאשר החברה העירונית תומכת ומקדמת בתקציבים עבור תלבושות ברמה גבוהה, עריכות מוזיקליות, הגברה ותאורה שעומדים בסטנדרטים של להקות מהשורה הראשונה בישראל. דיקלה וקנין, מאיה כהן, דנה בקרמן אביבי ונואליה אמקייס הן דמויות מוכרות מאוד בעיר אשדוד בתחום הריקוד. רובן ככולן החלו לרקוד מגיל מאוד צעיר, חלקן בתוך מרכזים קהילתיים ברחבי העיר ובכך סגרו מעגל כשהן עצמן מנהלות ומובילות בתי ספר למחול בתוך המרכזים הקהילתיים בהם הן מכשירות את דור העתיד של המחול באשדוד.

ליידי D – דיקלה וקנין מנהלת בית ספר למחול ותנועה, כוראוגרפית ויוצרת

דיקלה וקנין החלה את קריירת הריקוד שלה בגיל 7, ועברה ללימוד והדרכה בגיל 19, לאחר לימודים והסמכה במכללת ווינגייט. היא בעצמה הפסיקה לרקוד לאחר שעברה תאונת דרכים קשה, ממנה החלימה ומאז לקחה החלטה לפתוח בית ספר לריקוד ולהעביר את הידע והמקצועיות שלה הלאה לדורות שלמים של רקדנים שעברו 'דרכה'. היא מתחמה בסגנון מחול ג'אז- מודרני אבל נוגעת ברפרטואר שלם של סגנונות. היא בחורה פרפקציוניסטית ומקצועית, בעלת ניסיון רב שמצליחה להעביר את עצמה בעוצמות וברגש דרך הרקדנים. המופעים של וקנין נוגעים בנקודות קיצון אצל הצופים ותמיד היא מקפידה לסיים באקורד נעים. וקנין מדריכה ב- D  דאנס קבוצות ילדים ונוער בגילאים 4-20 בקבוצות שונות מזה כ- 20 שנה בחברה העירונית לתרבות הפנאי, כאשר 'גולת הכותרת' אליה כל הרקדנים שואפים להגיע היא הלהקה הבוגרת- המקצועית, שרובה ככולה מורכבת מרקדנים שצמחו והתפתחו בתחום מגיל צעיר וחלקן אף מדריכות בעצמן קבוצות גיל קטנות יותר (לירון בן יוסף וניקול גורביץ').  בשלוש השנים האחרונות, מובילה וקנין חוגים במסגרת צהרוני יול"א של החברה העירונית ברחבי העיר ומלמדת "סיפור בתנועה" לגיל הרך (3-6). בחוג, וקנין משלבת הקראת סיפורים מהקלאסיקות הישראליות המוכרות והאהובות ומעבירה בהמחשה ובתנועה את המסופר יחד עם הילדים. החידוש שהיא מביאה איתה הוא שילוב של הנאה, מתודיקה, לימוד מוסרי השכל והקניית שפה רהוטה.

להקת "D דאנס" – בשני מוקדים עיקריים בעיר: מתנ"ס ט' (ימים ב' ו-ד'), מתנ"ס דקל ברובע ט"ו וכן (ימים ג' ו- ה') שלוחה של בית הספר שלה במרכז הקהילתי 'נווה יהונתן' ברובע ג' (מועבר על ידי בוגרת בית הספר- הדס בטלבי) בשעות משתנות לפי גילאים. לפרטים והרשמה: 050-5448142.

מאיה כהן – להקות "שואו דאנס"

מאיה כהן התחילה את דרכה בתחום הריקוד בגיל 5 בשלוחה של בית הספר של משה אפרתי למחול מודרני ובלט במרכז הקהילתי ברובע ד' בעיר אשדוד. בגיל 12 עברה לרקוד כשלוש פעמים בשבוע בבית הספר שלו בתל אביב בלהקת הנוער ומשם התקדמה ללהקה הייצוגית. היא למדה באקדמיה למחול בירושלים והוכשרה בהוראת מחול בוינגייט, בשילוב התמחות לגיל הרך. בגיל 21 עברה להתגורר בתל אביב, השתתפה במחזות זמר ובתכניות טלוויזיה כרקדנית ("על המפה" עם דן מרגלית בערוץ 2), הופיעה בפרסומות ולמדה משחק אצל השחקנית והבמאית מיכל בת- אדם ותוך כדי שילבה את לימודי ההוראה למחול. בגיל 24 חזרה לאשדוד ופתחה את בית הספר למחול "שואו דאנס" במרכז הקהילתי "בית לברון" (ברובע ו') בעיר, שהתרחב בשלוחה נוספת למרכז הקהילתי "עם שלום" ברובע י"א- שם היא עודנה מלמדת עד היום, למעלה מ- 15 שנה.  בית הספר משלב בין המחול לתאטרון ומונה כיום כ- 250 רקדנים ורקדניות. אופי מופעי סיכום שנות הפעילות מתחלפים מעת לעת ושמים דגש על נושא מסוים, לדוגמה: "ברודווי", אבולוציה", "לוחמת", מופעי פנטזיה ורבים נוספים. הסגנונות הנלמדים הם: מחול מודרני, ג'אז, היפ-הופ, לטינו ומחול מזרחי בשיטה הוליסטית- טיפולית לנשים. כהן שמה דגש על לימוד ממגוון סגנונות המחול, שיפור היכולת האישית והמקצועית, עבודה על גמישות, טכניקה והרחבת היכולת האישית של כל רקדנן ורקדנית עד לרמה המקצועית ביותר בתחום. אגב, היא עולה לבמה ורוקדת יחד עם הלהקה הייצוגית עד היום. לכהן יש ארבעה ילדים, כאשר שלושה מתוכם על הספקטרום האוטיסטי ולאור כך משלבת כהן ילדים וילדות עם מוגבלויות שונות ופתחה השנה קבוצה ייחודית במרכז הקהילתי ברובע י"א כשהמטרה היא לשלב אותם בחברה ולתת להם את הזכות והביטוי להביע עצמם דרך תנועה, מוזיקה ולהעלאות את המודעות בחברה לשוויון זכויות.

"שואו דאנס"- בית הספר למחול, מרכז קהילתי "עם שלום" (רובע י"א) לגילאי: 4-18 ,טלפון לבירורים ופרטים: 08-8687400.

דנה בקרמן אביבי- "דנה דאנס"

דנה בקרמן אביבי צמחה וגדלה בתוך המרכזים הקהילתיים, הופיעה באירועים פרטיים – בר מצוות, חתונות וכו' והופיעה על במות ברחבי העיר אשדוד- ימי עצמאות, פסטיבלים, פזמונוער. היא החלה לרוקד כבר בגיל 4 בלט במשך ארבע שנים במרכז הקהילתי ברובע ד' בעיר ובגיל 8 עברה למרכז הקהילתי ברובע ה' ושם החלה ללמוד ג'אז. בוגרת תואר ראשון בוינגייט בחינוך גופני ובמקביל עשתה לארוך השנים קורסים והשתלמויות של כוראוגרפיה בסגנונות: ג'אז, היפ- הופ, בלט קלאסי ועוד. בגיל 21, עוד בלימודיה בוינגייט פנתה למרכז הקהילתי "עוזיאל"  והחלה ללמד בעצמה ג'אז והיפ הופ- ובשנה הראשונה כבר סחפה אחריה כ- 100 רקדנים ורקדניות. במקביל החלה לעבוד כמדריכה בחדרי הכושר בעיר אשדוד כמדריכת פילאטיס ואירובי, התחתנה והקימה משפחה (אמא ל-4 ילדים) וכל העת לימדה מחול בחברה העירונית. בקרמן- אביבי מלמדת מזה 19 שנה בחברה העירונית וגידלה דורות של רקדנים ורקדניות- חלקם היום כבר נשואים עם ילדים. היא מתמחה בגיל הרך (גילאי 3-4) – העבודה איתם מורכבת ומחייבת מיומנויות גבוהות וריכוז גבוה ומלמדת כיום במרכז הקהילתי 'ספרא' ברובע י"ב, בבתי ספר כהכנה לטקסי סוף שנה לבוגרי י"ב ובסטודיו פרטי אותו היא מנהלת בביתה.

dana

היא מאמינה כי פעילות גופנית חשובה ותורמת לכל ילד. תחילה לנפש ועובדת הרבה עם נערות שמגיעות על מנת לעצב את הגוף, לחטב ושומרות על מודעות גבוהה לגוף ונפש בריאה. היא מכניסה הרבה סגנונות כגון מחול ישראלי, ג'אז, היפ- הופ ומשחק לתוך הריקוד. לעיתים תוך כדי שירה. המסוגלות עליה עובדת בקרמן אביבי עם הרקדנים ורקדניות מביאה אותם כבר מגיל צעיר מאוד להעצמה ותחושת בטחון עצמי. יתרה מכך, היא רואה בהגעה לשיעורי המחול זכות ולא חובה ומקפידה ליצור אווירה נעימה וכיפית- כשחיוך הוא מעל לכל.  כיום הלהקות מונות כ- 250 רקדנים ורקדניות. המקצועיות ב"דנה דאנס" כוללת תלבושת אחידה- חולצות , נעליים ומכנסי טייצ'. בחמש השנים האחרונות החלה לקיים מפגשי הורים- רקדנים כאשר ההורים מגיעים בבגדי ספורט ומתאמנים יחד עם הילדים שלהם במשך שנה, שיעור- בית פתוח בו ניתנת להורים הזדמנות לחוות את מה שילדיהם חווים כל השנה.בכל שנה עובדים ויוצרים מספר מופעים: בחג החנוכה, מופע אמצע שנה (פברואר, בקירוב ליום המשפחה), מופע יום עצמאות שעולה על הבימה המרכזית ומופעי סוף שנה- פרימיירות באולמות סגורים. כל שנה בקרמן- אביבי עובדת על מופע ייחודי ובונה אותו בכוראוגרפיה, מקפידה על בחירת השירים, תלבושות ומרעננת את היצירה.

"דנה דאנס", גילאי 3-18,מרכז קהילתי 'ספרא', למידע 08-8675260.

נואליה אמקייס

כוראוגרפית ומנהלת להקת "נואל דאנס": נואליה אמקייס נולדה בארגנטינה ועלתה לארץ בשנת 1995, היישר לאשדוד- דבר הבא לידי ביטוי בגרוב הארגנטינאי- לטיני שהיא מביאה אל השיעורים אותם היא מעבירה. היא  רקדה באופן מקצועי בעברה בשתי להקות מקצועיות בתל אביב, למדה באוניברסיטת תל אביב תנועה במחול, חדרי כושר, ספינינג אירובי, עיצוב ופילאטיס – בשלוחה של ווינגייט. מיד לאחר סיום שירותה הצבאי הקימה את להקת 'נואל – דאנס' בשנת 2003 הפועלת בחברה העירונית לתרבות הפנאי באשדוד במרכז קהילתי ברובע ה' ובמרכז קהילתי "דיונה" (ברובע י"ג), השנה נפתחה שלוחה חדשה במרכז הקהילתי "אחווה" ברובע א'. אמקייס מלמדת מגוון רחב של סגנונות ריקוד: היפ הופ, ג'אז, פאנק, לטיני, תיפוף ומחול ישראלי. בשיעורים עצמם מגוונת כמה שיותר תוך הקפדה על יסודות הריקוד, טכניקה, פיתוח קואורדינציה, הקניית גמישות וכושר גופני גבוה. יחד עמה מלמדות המדריכות המקצועיות: יאנה מרמן, מרינה בורנשטיין, דוד אהרונוב ונעמה פז.

noelia2

הלהקה מונה כיום כ- 650 רקדנים ורקדניות, בשלוש המרכזים הקהילתיים המחולקים לפני קבוצות גיל: החל מ- 3.5 ועד ללהקה הייצוגית בה ישנם רקדנים שממשיכים לרקוד גם לאחר הצבא. מידי שנה, בונה אמקייס ארבעה מופעי אמצע שנה וארבעה מופעי סוף שנה- "הפרמיירה הגדולה" על מנת לתת להורים לחוות את הנעשה בשיעורים וליהנות מהפרות של ההתמדה וההשקעה בילדיהם. המופעים כולם מושקעים ברמה הכי גבוהה: תאורה והגברה ('דציבל'), תלבושות, מסכי לדים, קטעי קישור מפתיעים ועוד. כל הפעילות הזו מלווה בהמון תמיכה וליווי צמוד של מנהלי המרכזים הקהילתיים: ויטלי סלוצקי, שלום לוטטי ויניב פרלמוטר. הפעילות של אמקייס מתרכזת במרכזים הקהילתיים ומקיימת שלוחות בבתי הספר היסודיים הפזורים ברחבי העיר- היובל, רננים, הקריה, רתמים בית הספר "יחד" וחזון יעקב – בשיתוף מנהלי בתי הספר עם המרכזים הקהילתיים – המשכיות של פעילות לאחר שעות הלימודים. אמקייס שמה דגש גדול על מקצועיות ומשמעת בשיעורי הריקוד ומקפידה על יחס אישי ומתן חום ואהבה לרקדנים והרקדניות. מידי יום היא מגלה עד כמה הריקוד תורם לבניית הביטחון העצמי של הילדים ובני הנוער ולפני הכל- הנאה וכיף.

מרכזים קהילתיים: "דיונה", "טנא" ו"אחווה",טרום להקה- כיתה ז'-י',להקת ייצוגית- כיתה י' ומעלה. טלפון לפרטים ובירורים: 050-2882886 (נואליה).

בתמונה הראשית: נואליה אמקייס.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*