'רפורמת צדק תחבורתי' – פעימה ראשונה

'רפורמת צדק תחבורתי' – פעימה ראשונה

משרד התחבורה השיק זה מכבר את 'רפורמת צדק תחבורתי', המעניקה הנחות רחבות במינויים חודשיים למשתמשי התחבורה הציבורית הזכאים, ומוזילה באופן ניכר את הוצאות משק הבית על התחבורה הציבורית. פעימה ראשונה היתה בחודש מרץ השנה והפעימה השנייה תושק במהלך החודשים הקרובים. מידע חשוב לתושב!

בסוף חודש מרץ השנה, השיק משרד התחבורה את 'רפורמת צדק תחבורתי', המקנה למשתמשי התחבורה הציבורית הזכאים לכך, הנחות רחבות וחיסכון משמעותי בהוצאות על תחבורה ציבורית. הרפורמה מחולקת לשתי פעימות – הראשונה שהושקה במרץ מציעה הנחות למינויים החודשיים, שצפויה להוזיל במאות עד אלפי שקלים את הוצאות משק הבית על התחבורה הציבורית. השניה שתושק בחודשים הקרובים תכלול נסיעות חינם לאזרחים ותיקים (נשים מגיל 62 וגברים מגיל 67) ותכלול לראשונה בישראל, הנחות על בסיס דירוג סוציו-אקונומי (בפילוח ברמה שכונתית ולא רק של כלל היישוב, מתוך הבנה כי ביישובים רבים קיימים פערים משמעותיים בין השכונות).

במכתב ששיגרה שרת התחבורה ח"כ מירי רגב לראשי הרשויות בישראל, היא מתארת את הרפורמה החדשה ומציינת כי שורת ההטבות החדשות נועדה לעודד את הציבור לבחור בתחבורה הציבורית כחלופה העדיפה והמשתלמת ביותר. היא מציינת כי הרפורמה מסייעת לצמצם פערים גיאוגרפיים, תסיר חסמים ותקל על יוקר המחיה. כמו כן, מהלך זה יצמצם את היקף תאונות הדרכים ויעניק שוויון הזדמנויות לכלל אזרחי ישראל.

להלן עיקרי הטבות הרפורמה בפעימה הראשונה:

  • נסיעה חינם – למשך שנה לכלל החיילים המשוחררים ולמסיימי שירות לאומי. מדובר בהטבה משמעותית שיכולה להגיע לאלפי שקלים בשנה (בין,100 1 –  ל-7,300 ₪ בשנה).
  • פרופיל צעירים – מקנה 33% הנחה במנויים חודשיים בתחבורה הציבורית לכלל הצעירים בני18-26 , ולחיסכון שנתי הנע בין 394 ₪ ל-2,415 ₪ לכל צעיר וצעירה בישראל.
  • פרופיל גיאוגרפי – מקנה 50% הנחה על כלל המנויים החודשיים בתחבורה הציבורית, לכל התושבים המתגוררים ברשויות מקומיות המוגדרות באשכול 1-5 במדד הלמ"ס. חיסכון בין 594₪ ל- 3,660 ₪ בשנה לאדם.
  • הרחבת הנחה – לאנשים עם מוגבלות וזכאי ביטוח לאומי שייהנו מ-50% הנחה גם במנויים חודשיים

מימוש ההנחה מחייב את הנוסעים לעדכון הפרופיל בישומון או בכרטיס "רב-קו", אותו ניתן לבצע בתהליך פשוט מהנייד, באמצעות אחד מהישומונים הקיימים, מחשב, מרכזי שירות "על הקו" או באמצעות דיילים שייפרסו ברשויות שונות ברחבי הארץ. למי שכבר יש פרופיל המזכה אותו בהנחות אלה, לא יידרש לעדכן את הפרופיל במסגרת הרפורמה.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*