"רוק דה בלט": בלט פאנוב לצלילי מטאליקה

"רוק דה בלט": בלט פאנוב לצלילי מטאליקה

אוהבים רוקנ'רול? אוהדים של להקת מטאליקה? לא תאמינו מה דיויד קמפוס הכוריאוגרף מברצלונה ובלט פאנוב אשדוד הכינו לכם… "רוק דה בלט" – חוויה חד פעמית ובלתי נשכחת של רקדני בלט מהטובים בארץ ובעולם שעומדים לרקוד את מטאליקה על פוינט.

דיוויד קמפוס (57), הכוריאוגרף מברצלונה מנהלה האמנותי המיועד של בלט פאנוב אשדוד התחיל לרקוד בגיל 9 בלט פולקלורי ומגיל 15 בלט קלאסי, מעלה בקרוב את המופע "רוק דה בלט". קמפוס היה סולן של הבלט המלכותי הבלגי "פלנדרס בלט" בזמן שוואלרי פאנוב היה המנהל האמנותי שם, יחד עם אשתו אירן ומאז נוצר חיבור טבעי וקשר הדוק בשלוש השנים האחרונות. שיתוף הפעולה נוצר כמעט על ידי יד הגורל.

בהנהלת פאנוב עלה הרעיון ליצור מופע בינלאומי ראשון מסוגו ולמצוא את ממשיך דרכו של פאנוב. לקמפוס יש בית ספר גדול לבלט בברצלונה ובעיר "alella" מזה כ-20 שנה וניהל את "בלט קמפוס" ברצלונה במשך 25 שנה ונחשב לכוריאוגרף מוביל בהיותו בן 30. במופע ישתתפו עשרה רקדנים: שלושה מתוכם שייכים להרכב פאנוב והגיעו מצרפת, גרמניה וארמניה ועוד רקדנית אורחת מספרד שצוותה במיוחד למופע הזה. יחד איתם עוד שישה רקדנים קבועים חברי הלהקה.

מתי בפעם האחרונה ראיתם מופע בלט מטריף חושים?

איגור סטרווינסקי, היה מלחין רוסי של מוזיקה קלאסית מודרנית. במהלך ביקורו של סטרווינסקי בשוויץ בשנת 1910 בעונת האביב היפה, הוא כתב את המוסיקה שאומצה ע"י סרגיי דיאגילב והעניק לה את השם "פטרושקה".
המופע "רוק דה בלט" מורכב משני חלקים:

– החלק הראשון נקרא "פטרושקה", בליווי מוזיקה של איגור סטרבינסקי שנבחר משתי סיבות – פאנוב התפרסם בשנות ה- 60' כשרקד וגילם את הדמות במופע בלתי נשכח במוסקבה בבולשוי בלט – סטרבינסקי ישב בקהל כצופה וחגג באותו היום את יום הולדתו ה-80 ואמר משפט שניתן לומר מיתג את פאנוב כרקדן מוביל: "אתה הפטרושקה הכי טוב שראיתי בחיי וכך דמיינתי את הריקוד והדמות כשכתבתי את המוזיקה".

פטרושקה הינו סיפור על שלוש בובות, אשר חוות אהבה ונקמה בזכות הפכתם לחיים במטה של קסם. המוזיקה במופע מעמידה בפני הרקדנים והכוריאוגרף מקצבים מורכבים ומשתנים במהירות, ואתגר מחולי לא פשוט. הכוריאוגרף דיויד קמפוס ביחד עם רקדני בלט פאנוב, עבדו בחודשים האחרונים על הכוריאוגרפיה החדשנית לפטרושקה המותאמת לזמנים של היום.

דיויד קמפוס, כמחווה לפאנוב רצה להביא את הקטע מתוך הבלט פטרושקה לאשדוד כמחווה אישית ואת מטאליקה כדי להיחשף ולתת סוויצ' בחשיבה לקהל הרחב, שיוכל להכיר פן אחר של בלט קלאסי.

– החלק השני של המופע- "רוק רקוויאם", על פי מוזיקה של להקת מטאליקה שנתנה אישור לקמפוס וזכויות ליצירת מופע בלט ייחודי לצלילי שיריהם. הרכב בשם 'אפוקליפטיקה' יצר עיבוד למוזיקה של מטאליקה עם הרכב של אייקה אפנין מנורבגיה הכולל ארבעה נגני צ'לו שנתן לקמפוס את הזכויות וקישר בין אנשי מטאליקה לקמפוס.

בלט פאנוב תמיד נחשב לנועז ויוצא מהגבולות והמוסכמות של הבלט הקלאסי המסורתי. רקדנים מכל העולם מגיעים דווקא בגלל השפה האמנותית של ואלרי פאנוב שיצק ובנה רקדנים ייחודים בכל העולם תוך שהוא מעצב אותם ולש כמו פלסטלינה בידיו. משום כך, בלט פאנוב נחשב לייחודי, יצירתי ומפתיע- בכל מופע מחדש.

בלהקה מתכננים להפיק מופע מחווה לואלרי פאנוב עצמו, שיחגוג יום הולדת 80 בו ישתתפו מיטב כוכבי הבלט מרחבי העולם.

כמו כן, יציינו באירוע 20 שנה לפעילות בלט פאנוב אשדוד. בפאנוב מבקשים לציין ולהודות אישית לראש העיר -ד"ר יחיאל לסרי, ליו"ר דירקטוריון החברה העירונית לתרבות הפנאי -בוריס גיטרמן, למנכ"ל החברה העירונית- אורן טואיל ולמשנה למנכ"ל ומנהלת מוסדות האמנות -נעמי אדר הופמן, שתומכים בפעילות ורואים חשיבות יתרה ביצירתם.

יום ד' 27.9.17  |  שעה 20:30  |  בית יד לבנים  |  טל': 8545833/4.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*