רווחת הילד

רווחת הילד

ילדים הם הדור העתידי של העולם ועל כן, צריך לדאוג לרווחתם על הצד הטוב ביותר.

נראה שבכל מקום , העולם פועל לפי כיוון מרכזי אחד: התחדשות החיים. רוב האנשים על פני כדור הארץ חיים כדי להתפרנס בכבוד, לחזור לחיק משפחה אוהבת ולהאכיל ולחנך את ילדיהם באהבה. נראה שרוב המערכות המתקיימות בעולם מתקיימות כדי להקל על איכות החיים של הנמצאים וכמובן לחנך את הדור הבא על הצד הטוב ביותר. הרי הם אלה שימשיכו להכין את העולם לדור הבא.

החינוך מתחיל בבטן

עוד לפני שהפעוט מתחיל את חייו בחברת פעוטות אחרים במעון, הוא ננשא בבטן אמו. על מנת להכין את עצמם בצורה הטובה ביותר לגדל צאצא, רבים מהזוגות קוראים ספרי הורות, משנים הרגלי תזונה ושינה, מצטרפים לחוגים ולקורסי הכנה ללידה. ישנם זוגות שמשמיעים לעובר מוזיקה ומנהלים איתו שיחות. יש כאלה החושבים שבריא לעובר לשמוע את קול הוריו לפני שהוא פוגש אותם. פעולות אלה נעשות כדי לאמן את העובר ולהכין אותו בהדרגה לעולם האמיתי שם בחוץ. יש הסבורים כי העובר קולט עוד כאשר הוא ברחם אמו ולכן כל שביב של מידע שיקבל חשוב להמשך התפתחותו.

בין הינקות לילדות

התחנה הבאה של הפעוט היא כמובן מערכת החינוך. תמיד יש צורך באנשי חינוך, כיוון שהצורך ללמוד ולהחכים אף פעם לא נגמר ותמיד יש מחזור חיים חדש שזקוק להשכלה וכיוון. לשם כך דרושים מנהלים, מורים ומומחים בתחום החינוך ועולם הילדים והנוער. עבודה בגן ילדים היא אינה קלה ודורשת הרבה מאמץ, סבלנות ורצון לחולל שינוי. לעזרת הגננת דרושים אנשי צוות מוסמכים שיעזרו לה לנהל את הפעילות החינוכית ללא הפרעה ועל הצד הטוב ביותר. כמו כן, דרושים מבשלים וסייעות. כיוון שמדובר גם על מילוי צרכים רגשיים, בחלק מהמסגרות אף דרושים עובדים סוציאליים.

נוער וצעירים

גם בתור נוער הלומד בתיכון ומשתתף בחוגים ותנועות נוער אחרי בית הספר יש הרבה מה ללמוד. חוגים ומסגרות המקנות ערכים המבוססים על שיתוף, הנהגה וכושר. בהמשך, יוכל הנוער להתגייס לצבא לתפקיד משמעותי ולסלול לעצמו המשך מסלול חיים כראות עיניו. מפה ואילך, ישלוט הצעיר על חייו ויחליט אם ואיפה ללמוד ואיך יוכל לתרום לעולם במצבו הנתון.

סיכום

אדם שמגיל צעיר נחשף לערכים וחינוך מוקפדים וטובים, יזכה להצליח בלימודיו, לטפח קשרים חברתיים טובים, לקבל החלטות חכמות ונועזות יותר במשך חייו הבוגרים. הוא ייחשף לתרבות ובכך יקבל הזדמנות לאיכות חיים טובה יותר, שאותה יוכל להעביר אחריו בתור איש מקצוע ויותר חשוב, בתור הורה. וחוזר חלילה. המדינה, המסגרות החינוכיות וההורים הם אלה שנותנים את הכלים ההתחלתיים ומכוונים את הדור החדש למסלול הטוב ביותר עבורם.

צילום: gettyimages.com

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*