רובע ב׳ מתעורר לחיים.

רובע ב׳ מתעורר לחיים.

לא מעט מתושבי אשדוד הוותיקים והצעירים קוראים את הכותרת ומרימים גבה. רובע ב׳? הרובע הוותיק? דווקא הוא מתעורר  לחיים? אז זהו שכן.

רובע ב׳, למרות הותק שלו והתדמית שאימץ לעצמו ביחס לרובעים החדשים שצצו מדרום כמו פטריות עם  השנים היה ונותר מבחינה גאוגרפית מאוד אטרקטיבי. רובע ב׳ יושב בין 2 השדרות הכי מרכזיות בעיר, הוא נגיש בשנייה משד׳ בני ברית ושניה משד׳ הרצל.

הסמיכות לכניסה והיציאה מהעיר, הקירבה לסטאר סנטר ההומה, בתי הקפה, הרשתות, המותגים והמסעדות מצד אחד והמרכז המסחרי, עם השוק המקורה, על הססגוניות שלו, הריחות והטעמים שבו מצד שני.

עגלה

יתרון משמעותי נוסף שכבר לא מתקיים ברובעים החדשים והמודרניים (וחבל) הוא מגוון הפארקים והגינות הציבוריות הקיימים ברובע ב׳, אין עוד רובע עם כל כך הרבה ריאות ירוקות… גן הלוחמים, גן הרב קוק, גן המעפילים, גן יצחק שדה, גן יוספטל, גן יוספטל הקטן, גן הנרייטה סולד, גן שקד, גן וייצמן, גן סטרומה, ובמרכז פארק בן גוריון מהגנים היותר גדולים ומפוארים באשדוד.

גם הקהל המסורתי הצמא לבתי כנסת קרובים במרחק הליכה לא יישארו מקופחים, לא פחות מ-6 בתי כנסת מפוזרים ברובע בינהם בתי הכנסת"נצח ישראל", "הרמב"ם", "זכרון יוסף", "מקור ישראל", "דרכי יהודה" ו"יצחק יהנן".

ספרייה
הספרייה העירונית בלב הפארק

Reway – פרוייקט התחבורה הירוקה

פרויקט התחבורה העירונית הירוקה שיסתיים בחודשים הקרובים יהיה תפוח האדמה הלוהט של הרובע, הוא ינגיש את הרובע למרכז העיר דרך בית החולים, ה״ביג פאשן״ וכמובן תחנת הרכבת. תושבי רובע ב׳ העתידיים יוכלו ליהנות מגישה ישירה לציר הרצל שבו יעבור הציר המרכזי של קו התחבורה הציבורית.

begin_02_s (1)

קריית הספורט

רובע ב׳ יהיה הרובע הקרוב ביותר, מרחק הליכה מקריית הספורט העתידית שתכלול ארנת כדורסל, אצטדיון כדורגל (בשניהם יתקיימו גם מופעים בסדרי גודל גדולים ולא רק אירועי ספורט), בריכה אולימפית, מתחם אתלטיקה ועוד… כל זאת במרחק הליכה בן מס׳ דקות מהבית.

DKA_0009
פרוייקטים של תמ״א 38 בסטנדרט גבוה צצים ברובע

נדל״ן במחיר שפוי

מלבד ההזדמנויות בפרוייקטים הותיקים נהנה הרובע מהתחדשות עירונית שחלקה בסטנדרטים גבוהים במיוחד, הרובע שעובר מתיחת פנים וחילופי דורות מציע היום הזדמנויות אטרקטיביות להשקעה עתידית יוצאת דופן למי שחושב רק צעד אחד קדימה עם יכולת מימוש לא רחוקת טווח.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

תגובה אחת

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*