רגעים של אושר

רגעים של אושר

מסיבת הבר/בת מצוה ביהדות היא אירוע מכונן לכל נער או נערה המגיעים לגיל המצוות. מי מאתנו לא זוכר או זוכרת את ההכנות לקראת היום החגיגי הזה, את הדרשה, הקריאה בתורה, ההפטרה, החליפה המחויטת, האולם ואלבום התמונות. כל אלה מלווים אותנו זמן רב כאשר המוטיב המרכזי הוא שמעתה איננו עוד ילדים אלא נחשבים לבוגרים.

בית ספר ניר באשדוד יזם פעילות מיוחדת במינה וערכו ל-9 תלמידים מבית הספר, בנים ובנות, מסיבת בר/בת מצווה חגיגית. כשהם מלווים ע"י הוריהם, בני משפחה ואורחים, חגגו הילדים את היום המיוחד בבית הכנסת "אוצרות החיים" של הרב אברהם פינטו, התפללו ועלו לתורה.

כל אחד ואחת מהאורחים שהגיעו כדי לשמח את הנערות והנערים, ברך בדרכו הייחודית את הילדים ואיחל להם עוד הרבה אירועים משמחים בחייהם. היתה זו מחווה מרגשת באופן יוצא דופן כאשר רבים מהנוכחים מזילים דמעה מהתרגשות.

בבית הספר מספרים כי תהליך ההכנה לבר/בת המצווה היה ארוך. לכל אורך השנה עמד הנושא על סדר יומם. בכל יום שני בשבוע הם הלכו לבית הכנסת – ישבו, הקשיבו, חזרו על מילות הברכה, חיבקו את הטלית וספר התורה והביעו מילות של תפילה. כך נערכו הם ליום העלייה לתורה וכשזה הגיע, התרגשו הם מהתפילה החגיגית בבית הכנסת ומהשמחה הרבה שנמשכה ברחבת בית הספר.

bar

בבואם חזרה אל בית הספר, קדמו אותם בשמחה תלמידי כיתות י"א וכשהם מקיפים אותם ורוקדים סביבם, הרעיפו עליהם מתנות רבות והזמינו את האורחים להתכבד ב"סעודת המצווה" – כיבוד כיד המלך שהוכן ע"י צוות בית הספר, במיוחד לכבודם.

חיה יצהר, מנהלת ביה"ס ניר, אומרת בהתרגשות כי האווירה והשמחה היו גדולים וגרמו לכולם התרוממות רוח אדירה. היא מעידה על עצמה כי היא עמדה נרגשת לנוכח האירוע הזה אשר ייחקק ודאי בזיכרון הילדים. חיה שיבחה את כל השותפים בעשייה והודתה למשפחות ולאורחים אשר באו ושמחו את ילדי בית הספר.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*