"רב ידע" בבית ספר "היובל"

"רב ידע" בבית ספר "היובל"

לוחמי אש, לשונאים, סופרי סת"ם ואפילו סקיפר בנמל, היו בין האורחים אשר הגיעו לבית ספר יובל וסיפרו על תחום עיסוקם. היה זה במסגרת שבוע "רב ידע", כאשר ההורים משתפים את ילדי בית הספר בידע הרב שיש ברשותם ומעשירים את עולמם של הילדים. מרתק, מעניין, מרחיב את הדעת, מהנה ובעיקר מעשיר היו חלק מהדברים שאמרו הילדים על היום המיוחד.

גם השנה, "היובל" קיים את שבוע "רב ידע" בבית הספר, כשהוא מעמיד את מושג הידע במרכז היום ודואג להעשיר את עולמם של התלמידים באמצעות הרצאות, סיורים, הדרכות ועוד. הורים רבים הגיעו לבית הספר ונשאו בפני התלמידים הרצות בתחום התמחותם. כך ניתן היה לשמוע תיאור מרתק מפיו של סקיפר בנמל, סיפורי גבורה ואומץ מלוחמי אש, הרצאה מפיו של מומחה מהאקדמיה ללשון, הצגת העבודה של סופר סת"ם ומרצים איכותיים נוספים אשר גילו כי מאחורי ההורים לילדים יש גם אנשי מקצוע ומומחים המוכנים לחלוק את הידע שלהם עם אחרים.

תלמידי השכבות הגבוהות נטלו אף הם חלק ביום המיוחד והעבירו בעצמם שיעורים אותם תכננו והעבירו בעצמם. במפגשים אלה, תחת הכותרת "תלמידים מלמדים תלמידים", העבירו הבוגרים שיעורים בנושא "יזמות" – תחום אותו לומדים בני השכבה הצעירים במסגרת קבועה הנהוגה בבית הספר.

גם ההורים והצוות החינוכי לא קופחו ולאחר פעילותם התכנסו להאזין להרצאתו המרתקת של ד"ר דניאל נווה, אשר נבחר לאחרונה כמרצה מעורר השראה באקדמיה בישראל, בנושא "התמדה וקשב בחיי המשפחה". אירוע נוסף ממנו נהנו כולם היה ביקורו של שגריר אוסטרליה, Mr. Chris Cannan  בבית הספר. השגריר פגש תלמידים מקבוצת מצוינות אנגלית וקבוצה נוספת של תלמידים, איתם שוחח על תפקידו כשגריר, סיפר להם על אוסטרליה, ואף השיב על שאלותיהם של התלמידים הנרגשים, כאשר הם מנהלים איתו שיחה בשפה האנגלית.

שבוע "רב ידע" הנו שבוע חגיגי, והוא חלק בלתי נפרד מ"קמפוסי הידע" הנהוגים בבית ספר היובל, בהם, מדי שבוע, תלמידים לומדים בקבוצות דו-גיליות נושאים ותחומים שונים לפי בחירה שלהם. פנינה ויינשטיין, מנהלת בית הספר, מאמינה בחשיבותו ובכוחו של הידע, ומצטטת מדבריו של ד"ר יחיאל שרמן "הכלי החשוב ביותר לבניית חכמה הוא בניית עוצמה של שאילת שאלות. עומק השאלות יהיה רב יותר ככל שהן תתבססנה על ידע האצור במוח". פנינה ממשיכה ואומרת "זוהי השנה השנייה לקיומם של קמפוסי הידע ושל שבוע "רב ידע", ואלה, נוחלים הצלחה רבה ומהווים מקור גאווה מקצועי לכלל הצוות החינוכי שנהנים ללמד תכנים אותם הם בחרו, וללמד תלמידים המגיעים למפגשים מתוך בחירה".

צילום: בית ספר היובל

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*