ראש העיר בהרמת כוסית במרכז שיקומי נכי צה"ל: "אתם הסמל לקיום שלנו בארץ הזאת"

ראש העיר בהרמת כוסית במרכז שיקומי נכי צה"ל: "אתם הסמל לקיום שלנו בארץ הזאת"

 

במעמד חברי בית אתגר, אמר ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי כי הוא מקווה להאיץ את פרויקט בית הלוחם בדרום העיר. "אני נמצא בקשר ישיר עם יו"ר ארגון נכי צה"ל עידן קלימן לצורך תחילת העבודות, ומצפה גם מהמדינה להאיץ את התהליכים כדי לתת לנכי צה"ל היקרים מקום מאובזר ומתקדם לשהות בו"

בכנס הרמת הכוסית השתתפו, בין היתר, ניסים דוק שליווה מקרוב את השיפוץ של מרכז השיקום ששופץ בתמיכת רשות הספורט, מנהלת אגף שיקום רחובות גילה שחר, מנהל ארגון נכי צה"ל שפלה, שלומי אסרף, חברי בית אתגר, צוות המרכז ומתנדבים. באירוע חולקו תעודות למשתקמים, ולסרי הודה לכל העוסקים במלאכה על העבודה המסורה, וקרא לאחדות בין כל חלקי עם ישראל.

"אנחנו עומדים בפתחה של שנה חדשה, ובהחלט ניתן לומר 'תכלה שנה וקללותיה, תחל שנה וברכותיה'. אני מאחל שהעם שלנו יחזור להיות מאוחד דרך הערכים שמחברים בינינו, כמו שחלמנו כאשר חזרנו לארץ ישראל. אין לנו ארץ אחרת, אנחנו עם אחד עם כל המחלוקות בינינו".

מרכז שיקום נכי צה"ל הוקם באשדוד בבית לברון בשנת 1996, לאחר כשנתיים עבר לבית הביצה. ב-2010 שופץ המבנה ובנוסף, נבנה מבנה עבור סדנאות עבודה במימון עירית אשדוד ומשרד הבטחון. המרכז מונה כיום כ-75 חברים ממלחמת יום כיפור, לבנון הראשונה ולאחרונה אף צעירים מרפורמה "נפש אחת". רוב החברים הינם הלומי קרב, הלומי נפש ופדויי שבי שנפגעו בגופם ובנפשם. השיקום במרכז נעשה דרך סדנאות יצירה במגוון חוגים: קרמיקה, עור, צורפות, עיסת ניר, מסגריה, נגריה פסיפס, ציור ופיסול.

"אנחנו אוהבים אתכם, לא חוסכים בשום מאמץ כדי לתת לכם את הטוב ביותר, אתם הסמל לקיום שלנו בארץ הזאת", אמר לסרי לנוכחים.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*