קריה חדשה ע"ש פיטסבורג

קריה חדשה ע"ש פיטסבורג

השבוע זכתה שכונה ותיקה באשדוד להיקרא בשם "קריית פיטסבורג" ע"ש האדמו"ר מפיטסבורג זצ"ל – דמות ידועה שהגיעה לאשדוד בסוף שנות ה-60 והניחה את היסודות לשכונה החרדית הידועה. בטקס הרשמי נישאו דברים והוסר הלוט משלט ההנצחה.

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי: "הרבי היה הרבי של העיר, לא רק של הציבור החרדי"

האדמו"ר מפיטסבורג זצ"ל אשר קבע בסוף שנות ה-60 את ביתו באשדוד והתגורר בה עד פטירתו, היה דמות רבנית ידועה וחשובה באשדוד הצעירה ורוב תושבי העיר אז הכירו והוקירו מאוד. השבוע, במלאת 25 שנה לפטירתו, גמלה לו העיר אשדוד במחווה מיוחדת ובחרה לקרוא את שם הקריה בה התגורר ע"ש האדמו"ר, ומעתה היא תיקרא 'קריית פיטסבורג'.

כיאה לטקסים הרשמיים שמקיימת עיריית אשדוד, נישאים דברים ע"י דמויות מחיי העיר ובהם נבחרי ציבור, רבנים ואורחים, עורכים טקס הסרת לוט מעל שלט ההנצחה ונהנים מאווירה חגיגית ומיוחדת כיאה למעמד. גם הפעם, בטבורה של הקריה הוצבה במת נואמים, נשמעו נאומים מפי אנשים שהכירו את האדמו"ר וסיפרו עליו ועל פועלו ולבסוף הוסר הלוט מעל גבי השלט החדש עליו נכתב בגדול: "קרית פיטסבורג" תוך ציון האדמו"ר בעל "אמונת אברהם" זצוק"ל, הוא האדמו"ר מפיטס בורג.

הרב הראשי הרה"ג יוסף שיינין שליט"א העלה זכרונות מחיי האדמו"ר מפיטסבורג זצ"ל, וציין כי מטרת בוא האדמו"ר לאשדוד היתה לחזק את היהדות ולהשיב לב אבות על בנים. "אני זוכר היטב כשהדרת פניו של רבנו הקרינה על כל תושבי העיר, שלא נמנו על הציבור הדתי כמובן. כולם היו מתבוננים בדמותו הטהורה הזוהרת" אמר וציין "בעמל מפרך ובמסירות נפש חולל הרבי מפיטסבורג מהפיכה בעיר. יום יום ביקש להחדיר עוד יהדות ועוד חסידות והכל בדרכי נועם, רק כך החזיר תועים רבים לאבינו שבשמים".

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, אשר נענה ליוזמתו של חבר המועצה עזרא שור וקידם את ההחלטה, בירך את המעמד המרגש, בטקס הרשמי להשקת שם הקריה החדשה. "הרבי מפיטסבורג זכר צדיק לברכה אינו זקוק לתואר כזה או אחר", אמר ד"ר לסרי והוסיף "הוא היה הודה של העיר, זיווה והדרה, ולא רק בציבור החרדי, אלא שמו הוזכר גם בקרב כל בני העיר". ד"ר לסרי גילה בפתח דבריו כי בצעירותו זכה לישועה מפי הרבי, כאשר קיבל את ברכתו לפני שהתגייס לצבא. לסרי הדגיש כי מאז ומתמיד היה האדמו"ר זצ"ל דמות נערצת בעיר, "אשדוד גאה בקריה המתנוססת על שמו של מי שהקים מפעלים אדירים לקירוב ילדי ישראל אל היהדות", התהדר ראה"ע לסרי. כן בירך הוא את בן הרב וממשיך דרכו באומרו "בנו, הרבי שליט"א, ממשיך את דרך אבותיו ויוצק את הנשמה לתוך החיים המפכים ברחובות העיר והכל באכפתיות רבה ובאהבת ישראל אין קץ".

הדברים המרכזיים בטקס נמסרו ע"י רבי משולם לייפער שליט"א, בנו בכורו של האדמו"ר מפיטסבורג שליט"א, שדיבר על משנתו של סבו האדמו"ר, בעל ה'אמונת אברהם', והוסיף לציין כי למרות שכבר חלפו קרוב ליובל שנים מאז השתקעות האדמו"רו בעיר, אנו מסירים את הלוט עתה מעל פעולותיו הברוכות ומגיעים לחקר האמת, והרי כדי להגיע לאמת יש להתייגע רבות. כן סיפר הוא על אהבת ארץ ישראל שאפפה תמיד את האדמו"ר, וכאשר הגיע לארץ הקודש היה מנשק בערגה וגעגועים עזים את האדמה הנכספת, כשהוא שמח על שנפלה בחלקו הזכות להגשים את משאת חייו.

לאחר הדברים והסרת הלוט ע"י ראש העיר ד"ר לסרי וחבר מועצת העיר הרב עזרא שור, עלו המכובדים למעונו של האדמו"ר שליט"א. הכבודה והרב העלו זכרונות מחיי האדמו"ר זצ"ל ולבסוף זכו האורחים וראש העיר בברכת האדמו"ר שליט"א על יוזמתם הברוכה.

בתמונה: הסרת הלוט ע"י ראש העיר וחבר המועצה עזרא שור.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*