קניית זהב

קניית זהב

זהב, אותה מתכת יקרה ששימשה בעבר כאמצעי תשלום עובר לסוחר, מהווה כיום בעיקר חומר גלם ליצירת תכשיטים וחפצי אומנות מיוחדים. סוחרי זהב עשויים לרכוש חומר גלם זה מספקים רשמיים הפועלים בענף, אך יש גם רבים הקונים זהב גם מאנשים פרטיים. קניית זהב יכולה להיעשות בתמורה לתשלום במזומן, בהתאם לאיכות הזהב ומשקלו. עם זאת, ישנם כאלה הקונים זהב בשיטות אחרות, כגון למשל טרייד אין. מוסרים לסוחר או לבעל חנות התכשיטים תכשיטים ישנים ובתמורה מקבלים תכשיטים מקולקציה חדשה.

בדקו את מחיר הזהב

אם יש לכם זהב, אם אתם בעלים של תכשיטי זהב, טבעות, שרשראות, תליונים וכיוצא בזה, אל תוותרו על שיעורי בית לפני המכירה. חשוב מאוד לשים לב מהו המחיר שאותו מציעים סוחרים שונים או בעלי חנויות תכשיטים לכל גרם זהב שאותו הם קונים. גם אם מישהו מציע לכם לקבל תשלום במזומן, ומהר, לא כדאי להשלים עסקה כזאת אם המחיר שאותו מקבלים אינו משקף את שווי השוק הנוכחי. בהקשר זה, נדגיש כי מחירו של הזהב עשוי בהחלט להשתנות מעת לעת. למשל, בזמנים של אינפלציה דוהרת, כאשר שוק המניות נמצא בירידה, ערך הזהב נמצא בעליה. גם המצב ההפוך הינו אפשרי, כמובן, ולכן עדיף תמיד למכור את הזהב כאשר המחיר נמצא בנקודת שיא ולא בנקודת שפל.

זהב, משקל וקראט

כל מי שקונה או מוכר זהב חייב לזכור כי יש תוקף למשפט "לא כל הנוצץ זהב". ישנם תכשיטים שעשויים מתכת זולה כאשר רק הציפוי עשוי זהב. יש גם תכשיטי זהב של ממש, אך גם זאת לא ערובה לשווי נתון. אם אתם רוצים למכור תכשיטי זהב ישנים שימו לב למאפיין טוהר הזהב. תכשיטים מודרניים כוללים הטבעה המספרת על רמת הטוהר של הזהב במונחי קראט. התכשיטים היקרים יותר, אלה המכילים זהב יותר טהור יהיו בעלי 24 קראט. גם תכשיטי 21 קראט נחשבים למאוד יקרים ובקצה התחתון של הסקלה ניתן למצוא תכשיטים של 14 קראט ולעיתים גם 9 קראט. זהב 14 קרט עשוי להיות זול בעשרות אחוזים לעומת זהב 24 קראט במשקל דומה.

קנית זהב וספקולציות פיננסיות

ישנם ספקולנטים, שעוסקים במכירה ובקניה של זהב ומתכות יקרות אחרות בכמויות גדולות. פעמים רבות, המסחר מסוג זה נעשה בלי שהמתכת היקרה עצמה מעבירה ידיים. זה נעשה באמצעות שימוש בניירות ערך או אופציות המגלמות אחזקה של מתכות יקרות שונות. עם זאת, עבור מרבית הציבור, קניית זהב באופן שוטף נעשית בצורה המסורתית. אנשים קונים ומוכרים למשל עט זהב או שעון זהב יקר. אנשים קונים טבעות משובצות כטבעות אירוסין או טבעות זהב חלקות כטבעות נישואין. מעת לעת ניתן לראות גם כאלה הרוכשים זהב לצרכי השקעה, אך יש צורך במומחיות ובתעוזה כדי לקחת חלק במסחר מסוג זה.

 

 

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*