קליטה נעימה

קליטה נעימה

יוזמה חדשה של מחלקת ההדרכה ואגף משאבי אנוש בעיריית אשדוד מאפשרת לעובדים חדשים להיקלט בצורה נעימה ביותר ולהכיר את עבודת העירייה באופן המיטבי. ביום עיון מרוכז למדו הם על המבנה ועל התרבות הארגונית, על נהלים וכללי התנהגות ועל הציפיות ורמת המחויבות שלהם לשירות הציבורי. כך קולטים עובדים בעיריית אשדוד.

מקום עבודה חדש מזמן לכל עובד רגעים של מתח ואי ודאות. לוקח זמן ללמוד על הארגון ועל המרחב החדש בו יצטרך לבלות את מרבית זמנו. בתוך כך יהיה עליו לעמוד במשימות וביעדים ולהימדד על הישגים וכישלונות. ומה יהיה על סביבת העבודה, כיצד ישתלב במסגרת החדשה, האם חבריו החדשים לעבודה יהיו גם שותפים לעבודה ויישאו יחד איתו באחריות, מהי השפה הארגונית והאם יש מונחים ומושגים שחובה עליו להכיר ובכלל, כיצד נוחתים לתוך מסגרת חדשה בצורה המיטבית ומתחילים את הצעד הראשון בארגון ברגל ימין. על השאלות הללו ועל הדרך בה יש לקלוט עובדים חדשים, גיבשה המחלקה לפיתוח הדרכה בעיריית אשדוד תשובה ידידותית ומאירה פנים.

בימים של שגרה, עיקר עבודתה של המחלקה לפיתוח הדרכה בעיריית אשדוד, בניהולו של מר שלמה דהן, עוסקת בתחומי הכשרה והשבחת העובדים, על מנת ליצור ארגון טוב יותר המעניק בסופו של יום שירותים טובים יותר לתושב. בתוך כך הוא מפעיל מערך שלם של השתלמויות וקורסים ודבק בחזון הארגוני המקיים הלכה למעשה את הביטוי "ארגון לומד". הדברים באים לידי ביטוי גם בלימודים מתקדמים יותר וברכישת השכלה גבוהה והתמקצעות בתחומים אקדמיים. לאחרונה, בשיתוף עם אגף משאבי אנוש, יזמה המחלקה יום עיון מרוכז המיועד לציבור העובדים החדשים שנקלטו בשנים האחרונות בעירייה, על מנת לחשוף בפניהם את עבודת העירייה בנקודות המשיקות לעבודתם.

יום העיון התקיים במרכז פסגה כשציבור העובדים ממלא את האולם ומאזין בקשה רב למערך הדוברים, שהציגו את תחום הפעילות והאחריות של היחידה שהם עומדים בראשה. ראשון הדוברים היה מנכ"ל העירייה מר אילן בן עדי אשר הציג את מכלול עבודת העירייה, המבנה הארגוני והמינהלים, החזון והתרבות הארגונית ומה הציפיות מציבור העובדים. גב' תמי פרידמן, מנהלת יחידת הנהלים, דיברה על נהלי הארגון ועל תחומי ההדרכה ואילו מר יצחק וקנין, מנהל מחלקת משכורות, הרצה על שכר ופנסיה. גב' איילה גיני, מנהלת מיכון, בקרה ונהלים באגף משאבי אנוש, דיברה על תנאי שירות, קליטה בעבודה וסדרי העסקה  וגב' איריס נפתלי, יו"ר ועד עובדים, הציגה את ועד העובדים והשירותים שאלו מעניקים לציבור העובדים. מנהל יחסי הציבור מר משה דרור הציג בפני העובדים את אתר האינטרנט העירוני ודובר העירייה הציג את נוהל הדוברות והעבודה מול התקשורת.

ליום העיון הוזמן גם מרצה חיצוני מר גבי להב, אשר הרצה על "אושר, עושר ומנהיגות" והעניק לא מעט תובנות חדשות לציבור העובדים החדשים באשר ליכולת האדם להביא עצמו לידי סיפוק מהעבודה, לפעול בצורה חיובית בתוך הארגון ובחיים האישיים ולגלות מנהיגות ואחריות בכל מסגרת בה הוא פועל.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*