קונצרט היובל של "אקדמא"

קונצרט היובל של "אקדמא"

ביום רביעי האחרון ציינו את חגיגות היובל לקונסרבטוריון 'אקדמא' שהוקם עוד בימיה הראשונים של העיר אשדוד והונף כדגל, השם דגש על תרבות ויצירה כחלק בלתי נפרד מהאלמנטים המובילים את העיר אשדוד מאז ועד היום.

בהפקתו המרשימה של מר יוסי עטר ובניהולה האמנותי של גב' יאנינה קודליק עלו כ- 250 תלמידים ומורים יחדיו על בימת המשכן לאמנויות הבמה, בקבוצות קטנות וגדולות ומשלובות בין הנגנים והזמרים המוכשרים שלומדים בקונסרבטוריון 'אקדמא' חגגו את האהבה למוזיקה.
באי אירוע היובל נהנו מקבלת פנים שכללה מטעמים משובחים. התלהבו מתיבת נגינה ענקית, לובי המשכן קושט בתמונות שהודפסו על קאנבסים גדולים בהן הוצגו תלמידי וחברי אקדמא לאורך השנים במופעים ואירועים שונים- מאז ועד היום.
הרמת המסך על הבמה חשפה מחזה מרהיב, של התלמידים,המורים, ההרכבים, התזמורות, המקהלות והסולנים כשכולם על במה אחת.

מנחת הערב- בוגרת קונסרבטוריון אקדמא בפסנתר והיום כתבת וויינט הגב' אלכסנדרה לוקש הציגה זה אחר זה את הרכבי התזמורות של המחלקות השונות שעלו על הבמה יחד עם המורים ומנהלי המחלקות והציגו לקהל יכולות מרהיבות של נגינה, ניצוח ושירה בין אם בקטעי סולו מרגשים, בהרמוניות מוזיקליות ובביצועים קלאסיים ומודרניים בסגנונות מוזיקליים מגווונים.

lasri_y

ראש העיר, ד"ר יחיאל לסרי בירך ואמר:
"זהו יום חג לעיר אשדוד ולמשפחת אקדמא שחוגגת יובל שנים. אקדמא היא המנגינה היפה והארוכה ביותר של העיר אשדוד מאז היווסדה. עוד בשנות ה- 60 השכילה העיר אשדוד להקים מוסד חינוכי מוזיקלי, במקביל להקמת העיר וקליטת העליות. היום אנחנו רואים את הפירות עם אלפי הבוגרים ועם התלמידים המוכשרים. כל זה נעשה לאורך השנים במסירות והתמדה ובעיקר תוך מתן הזדמנות לכל הילדים ללמוד ולנגן ועל כך מגיע כל הכבוד ל'אקדמא' ולמורים שלה.                                                                                                משכנו של הקונסרבטוריון בלב מרכז התרבות באשדוד הפך לחלק בלתי נפרד מחיי התרבות של העיר. לפני כ- 8 שנים השכלנו להחזיר את החינוך המוזיקלי לבתי הספר היסודיים יחד עם מר יהודה פרנקל הממונה על החינוך והתעשיה שהוביל את הרעיון הזה. וכמובן תחרות "פסנתר לתמיד" שיזמה מנהלת אקדמא הגב' יאנינה קודליק, שהפכה לתחרות יוקרתית לפסנתרנים צעירים.                                                        חינוך מוזיקלי הוא דבר בסיסי והוא מאפשר להביא לידי ביטוי את הזהות התרבותית של כל אדם, את כישורי החיים בתחומים אחרים ומעצים את ההתפתחות התקינה של הילדים"…


דוד בן מנחם, יו"ר דירקטוריון אקדמא בירך ואמר: "הערב אנו חוגגים את החג המכובד של המוסד. אי שם הרחק בשנת 1966 כשהעיר אשדוד מנתה כמה אלפי תושבים, הוקמה האגודה לקידום תרבות המוזיקה באשדוד (אקדמא). מאז גדל המוסד והתפתח והפך לפרח עשייה מיוחד במינו המפאר את זרע העשייה המבורכת. אני נרגש להעלות את שמותיהם של חניתה שעמדה ליד ערש לידתו של המוסד הזה לפני חמישים שנה ואת ריקרדו שהיה המנהל המוזיקלי ומנצח המוסד במשך ארבעים שנה ומכאן שלוחה ברכת הצלחה לממשיכי הדרך לצוות הנפלא בראשות יאנינה קודליק. קיבלתי עליי את תפקיד יושב הראש לפני 19 שנה במחשבה שאשרת את הנושא שנים ספורות אך במהלך השנים הלך ליבי שבי אחר הדבר המדהים הזה. אני סבור ומשוכנע שאין להקל ראש בתפקיד החשוב שממלא 'אקדמא' וכי תמצאו שם אנשים שמסורים לרעיון בלב הנפש ועושים את מלאכתם במסירות אין קץ ובנפש חפצה. בשנת החמישים ניתן לומר כי יובלים רבים מאפיקו של יובל זה, כאלה שהגיעו לתזמורות צה"ל, לתזמורות מקצועיות נוספות, לאקדמיות למוזיקה ועד להוראת המוזיקה".

ak1

בצלאל קופוורסר, מפקח מרכז על החינוך המוזיקלי אמר: "הקונסרבטוריון באשדוד פועל מזה יובל שנים. לאורך חמישי שנות קיומו עוסק הקונסרבטוריון בטיפוח התלמידים, מאפשר מיצוי הכישורים והכישרונות בתחום המוזיקה ומפתח מחד גיסא מצוינות כערך מרכזי אישי ומאידך גיסא כערך אנושי, חברתי ותרבותי.
הקונסרבטוריון באשדוד הינו מוסד האמון על חינוך מוזיקלי איכותי, מציע חינוך למצוינות ושואף בין השאר להכשיר אמנים שימשיכו לייצג את מקומה של המוזיקה והמוזיקאים בארץ ובעולם. 
בד בבד עם לימודי מוזיקה ברמה גבוהה מושם גם דגש על חינוך לערכים של סובלנות, תרומה לקהילה וקבלת האחר.  צוות ההנהלה וההוראה בעבר ובהווה מהווה דוגמה ומופת למורים ומנהלים מובילים בחינוך המוזיקלי. 
אני מאחל לקונסרבטוריון שימשיך להיות מוסד חינוכי מוזיקלי עירוני, שפועל ברמה האיכותית והמקצועית ביותר, ויאפשר פלורליזם סגנוני בתחום המוזיקה מתוך השקפת עולם המבקשת שוויון הזדמנויות ותוך ראיית השונות בחברה הישראלית.
איחולי לתושבי אשדוד לעוד הרבה שנים טובות של שגשוג ופריחה בכלל ובתחום החינוך המוזיקלי בפרט".


יו"ר מפעל הפיס האלוף במילואים עוזי דיין: "תודה עמוקה על ערב קסום. באתי ליהנות ולומר תודה לכל המבצעים והיוצרים והמורים בקונסרבטוריון אקדמא. תרבות צריכה כישרון ויש לנו שפע. האל די נדיב באשדוד… לב רחב וטוב שיכלול את כל התרבויות: בערב כזה ניתן לשמוע את השוטר אזולאי ולנגן על הפסנתר ולא נוצרת מלחמה על הדבר הזה. למה? דרך ארץ קדמה לתורה וגם לתרבות. והדבר השלישי: צריך כיס עמוק. תרבות צריכה כסף. מדינת ישראל צריכה להעלות את התקציב ואז אפשר יהיה להפסיק להתעסק במי יקבל פחות או יותר. תקציב מפעל הפיס עומד היום על 74 מיליון בשנה ואנו נעשה כל שביכולתנו כדי להמשיך לתת ולהגדיל את התרבות במדינת ישראל".

                     

 

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*