קהילה בטוחה

קהילה בטוחה

אזור התעשייה הכבדה. כ-70 עסקים שולחים את עובדיהם לניידת הבטיחות שערכה בדיקות שמיעה לעובדים. השותפים: מחלקת הבריאות, מינהלת תעשייה, קרן מנוף והמוסד לבטיחות וגיהות בעבודה. המשתתפים: תודה על הפרויקט. נשמור על הבטיחות.

בסיומה המוצלח של תוכנית "קהילה בטוחה", אפשר להתבונן לאחור, אל השנה האחרונה, ולסכם שנת פעילות די מוצלחת. מחלקת הבריאות במינהל לשירותים חברתיים, אגף רישוי ומינהלת תעשייה במינהל התפעול, קרן מנוף והמוסד לבטיחות וגיהות תעסוקתית יכולים להיות מרוצים משיתופי הפעולה ביניהם ומהצלחתם בתהליכי ההטמעה של הבטיחות בעבודה בקרב עסקים קטניםבשבוע שעבר הסתיימה פעילות לבדיקות שמיעה בקרב עובדים באזור התעשייה הכבדה. "זה היה הסבב האחרון בסדרה של מבצעי בטיחות בהם מגיעה ניידת בטיחות אל מוקד פעילות בתעשייה (כל פעם לכתובת אחרת) ומבצעת בדיקות שמיעה והדרכה לעובדי הסביבה" אומרת גב' אילנה שמלהללום, מנהלת מחלקת הבריאות. הפעם הגיעה הניידת לרחוב האורגים וערכה בדיקות ל-70 עסקים.

אפרים בנוב, ראש מינהלת תעשייה, וצוות מפקחים ועובדי המינהלת, ערכו עבודה מקדימה שכללה מיפוי וגיבוש רשימת עסקים רלוונטית, התקשרויות עם בתי העסק ויצירת הסברה מקדימה, קביעת מקום ומועד מתאימים וליווי העובדים ביום המבצע. "המבצע נערך בקרב אלה העובדים בעסקים בתחומים מגוונים, בדגש על אלה החשופים לרעש מזיק" אומר מר בנוב ומציין כי מטרת המבצע היא לוודא שהעובדים מתנהלים במסגרת תקנות הבטיחות בעבודה גיהות תעסוקתית ובריאות העובדים ברעש.

עסקים גדולים ומפעלים, מעל 25 עובדים, מחזיקים ממונה על הבטיחות הדואג להטמיע את תקנות הבטיחות במפעל ובעסק ולקיים הדרכות לעובדים. מה שאין כן בעסקים קטנים ולשם כך נערכים מבצעים שבהם מוטמעים תהליכי עבודה נכונים בהתאם לתקנות הבטיחות.

יום המבצע נערך כמבצע צבאי. צוות עובדי המינהלת, קרן מנוף ועובדי ניידת הבטיחות התמקמו במקום שנקבע ודרבנו את העובדים להגיע לבדיקה. אוהל קליטה וייעוץ הוקם בסמוך למקום ולעובדים הוצעה הסברה וכיבוד קל. בסופו של יום בעלי העסק והנבדקים הביעו הערכה רבה על הפרויקט והודו לכל השותפים במיזם ובפעילות שנועדה לשמור על בריאותם ובטיחותם.

בסוף החודש, במסגרת תחרות "העסק הבטוח", יעניק ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי פרס ל-6 עסקים אשר הובילו שינוי משמעותי והטמיעו את כללי הבטיחות בעסק שלהם.

 

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*