צעצועים מסוכנים

צעצועים מסוכנים

כבר בתחילת חודש אדר נכנסים אנו לאווירת השמחה, ״משנכנס אדר מרבים בשמחה״, וכשמגיע חג הפורים גואה השמחה לשיאה. דווקא אז, בשעה שכולנו שמחים ונהנים מהאווירה הכללית ומהסביבה, עלינו להישמר ולהקפיד על כללי ההתנהגות. משרדי הכלכלה והחינוך, בהודעה משותפת, מפרטים את המותר והאסור בחג הפורים. העיקר להיות שמח ובטוח.

חג הפורים הוא אולי החג האהוב ביותר עלינו, ובוודאי על הילדים. זו ההזדמנות להתחפש ולהיות משהו אחר. לאכול ולשתות ולשמוח כמאמר השיר ״מסכות ורעשנים שירים וריקודים״. אלא שעלינו לזכור כי החג הזה יכול להיות גם מסוכן ומכאן ההזהרה לילדים ולהורים להתנהגות בטוחה ולשמירה על כללי ההתנהגות בחג הפורים.

אגף הרישוי של עיריית אשדוד הפיץ השבוע את ההנחיות של משרד הכלכלה ומשרד החינוך בנושאי הצעצועים האסורים והמסוכנים בחג הפורים. ״צעצועים אסורים הם כל אלה העלולים לסכן ולגרום לנזק גופני, לסכן את בריאות הציבור או לגרום להטרדה ובהלה״ מסבירים הם ומרחיבים את ההגדרה גם לחומרים דליקים, צעצועים דמויי נשק, צעצועים מעבירי זרם חשמלי ותרסיסים המסוכנים לעיניים.

כדוגמא אפשר למנות כמה מהצעצועים הנמצאים בשוק ונמכרים אצל רוכלים שלא כדין. צעצועים ואביזרים אלה כוללים אקדחים לירי זיקוקים וכאלה היוצרים זרם חשמלי, חזיזים, זיקוקי דינור הניצתים במהירות ויוצרים בערה, נפצים וחומרי נפץ בגדלים ובצורות שונות, כדורי עשן ורוגטקות ותרסיסים של חומרים כימיים מסוכנים.

בחומרי ההסברה שהופצו השבוע הושם דגש גם על סוגי תחפושות ומסכות העשויות מחומרים דליקים או אביזרי עזר ונוי תמימים לכאורה העלולים להפוך למלכודת או משמשים כלים למעשה קונדס ונזק.

באגף הרישוי של מינהל התפעול, המפקחים על בתי העסק כך שיפעלו בהתאם לחוקי הרישוי, מבקשים מההורים להיות ערניים הן לגבי התחפושות של ילדיהם והן לגבי החומרים שהם נושאים עליהם. ״חשוב מאוד שההורים יסבירו לילדים ויזהירו אותם מפני הצעצועים המסוכנים הללו״ הם אומרים.

חג הפורים כאמור הוא חג משמח ואהוב על כל הציבור ואין שום סיבה שאווירת החג תיפגם בשל חוסר זהירות או רשלנות העלולה לגרום לנזק בלתי הפיך או לנכות קשה ח״ו. אז אם נתקלת בצעצוע מסוכן, ברוכת או בעל עסק שמוכר צעצועים מסוכנים או במי שגורם באמצעותם לסיכון הציבור או למטרדי סביבה, מוזמן להודיע למוקד העירוני. כמו כן, משרד הכלכלה מציע להיכנס לאתר האינטרנט שלו (www.economy.gov.il/tzazuim) וללמוד יותר על הצעצועים המסוכנים.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*