צילום למזכרת משנת 1946

צילום למזכרת משנת 1946

כמדי שנה, מקיף ו' מקיים את אירוע יום הזיכרון הבינלאומי לשואה במעמד ניצולי שואה. יום זה שנקבע ע"י האו"ם כאירוע בינלאומי, זוכה ליותר ויותר לגיטימציה ומהווה משקל נגד למכחישי השואה. ניצולי השואה הופתעו לקבל מתנה צנועה למזכרת: צילום של ניצולי שואה מבוכנו ואלד, משנת 1946, אשר מגיעים באוניה לנמל חיפה.

זה עשר שנים שיום השואה הבינלאומי מצוין בכל העולם ועומד חוצץ מול מנהיגים וארגונים מכחישי שואה. ביוזמת שר החוץ דאז ח"כ סילבן שלום, החליט האו"ם לייעד יום מיוחד בשנה לזכר קורבנות השואה, ומאז מתקיימים עצרות זיכרון ואירועי זיכרון במקומות שונים בעולם.

במקיף ו', קיימו גם השנה את האירוע המיוחד וגב' שילה כהן – רכזת החינוך החברתי של בית הספר, דאגה להזמין למעמד את מועדון ניצולי השואה, תוך שתלמידי בית הספר והצוות החינוכי מציין את המעמד כאירוע הוקרה לכבוד שורדי השואה. עשרות תלמידים משכבה ז', בניהולה של רכזת השכבה סיגל דוד-בוקסדורף, התכנסו באולם מגמת התקשורת, באווירה משפחתית וחמה, לרגל 70 שנה לשחרור אושוויץ ע"י הצבא האדום. האירוע החל באמירת "יזכור" ובסיפור הישרדותה המופלא של סבתה של מנהלת מקיף ו', סיון צוק, אותו סיפרה המנהלת לנוכחים.

לאחר- מכן, העלו התלמידים תוכנית אמנותית, משובצת קטעי נגינה בכינור, גיטרות ואורגן, ומשולבת בשירים מרגשים וקטעי קריאה, ביניהם דברים על חסידי אומות העולם אשר שמו נפשם בכפם על מנת להציל יהודים.

בהמשך נישאו דברי ברכה חמים ע"י מנהלת חטיבת הביניים, אתי לוי, ונציגי שכבת "בני המצווה". הוענקה ברכה לכל הניצולים, שבמרכזה צילום משנת 1946, של ניצולי שואה מבוכנוואלד המשקיפים על חיפה מסיפונה של ספינת מעפילים. לקראת סיום האירוע, הוענקו וורדים לכל ניצולי השואה. האירוע הסתיים בשירה אדירה של ה"תקווה" ולאחריה התכבדו הניצולים מתקרובת שהוכנה עבורם ע"י בני הנוער.

ניצות השואה, גב' גאולה גרינשטיין הודתה לבני הנוער וציינה בסיפוק שמדי שנה מקיף ו' מזמין את הניצולים ומכבד אותם באירוע מיוחד. "אני תקווה", כך אמרה, "שהמסורת תימשך גם בשנים הבאות" והוסיפה בגאווה רבה ש"נינתי התגייסה כעת לצה"ל, ואני מאחלת לעם ישראל שיתגבר על כל שונאיו ויחיה בבטחה ובשלום על אדמתו לדורי דורות".

אירוע נוסף, לרגל יום הזיכרון לשואה הבינלאומי, התקיים בספרייה ע"ש תומר נוב, זכרו לברכה. במעמד זה הועלתה הצגת יחיד באנגלית על חסיד אומות העולם ראול ולנברג ושליחות ההצלה ההרואית שלו בהונגריה הנאצית.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*