צחוק עוזר לבריאות

צחוק עוזר לבריאות

המרכז למשפחה באשדוד, שירות משלים למשפחות להם ילד עם צרכים נוספים, קיים השבוע ערב מרגש, מצחיק ומשפחות להורים, על מנת לאפשר להם להתאוורר, לשנות אווירה ולצחוק בחברת הורים אחרים.

לאחר פעילות גדושה בשנה שעברה, בה התקיימו קבוצות תמיכה וסדנאות הורים שבהן מדברים בעיקר על הקשיים והאתגרים ועל מנעד רגשות רחב החל מתחושת אשמה ועד תחושת כעס וחוסר אונים, החליטו במרכז למשפחה בשיתוף עם ההורים לצאת בערב בעל אופי אחר, ערב משחרר ומצחיק שמנתק לכמה שעות את בני המשפחה מההתרחשות היום יומית וכך מחזיר להם כוחות לחזור הביתה עם חיוך על השפתיים וצחוק בלב. למופע הסטנדאפ המיוחד, שהתקיים במרכז להורות משמעותית, הגיעו כ-100 הורים שזכו להתפנק ב"קפה בכיף", הקייטרינג החברתי. הערב לווה על ידי תמר פיינר, מתמללת שהנגישה את הערב להורים כבדי שמיעה שלהם ילדים עם צרכים מיוחדים. את הערב פתחו הצמד "בגובה העיניים" –  עמק עמרמי בשירה וסער בוכבינדר שמלווה אותו בנגינה על הפסנתר, וחברי קהילה נגישה אשדוד. נשאו ברכות: דבורי צור, מנהלת המרכז למשפחה, אורנה טוביאס מנהלת מחלקת שיקום, ונציגי הורים קרן חזן ואיציק לוי.

קרן – אמא לילדה מיוחדת שבני משפחתה נהנים מפעילויות המרכז למשפחה. קרן שיתפה את הקהל בחשיבות התרומה של המרכז למשפחה לחיי משפחתה. אחריה עלה לוי – אב לבחורה עם תסמונת דאון, ששיתף את הקהל בחשיבות שהוא מייחס לשותפות של ההורים בעשייה משותפת יחד עם המרכז ועם מחלקת שיקום  לקידום ילדיהם וליצירת עתיד טוב יותר. מופע סטנדאפ של נויה מנדל היה כמובן שיאו של הערב. נויה הצחיקה את הקהל וגרמה לדמעות של צחוק.

הפתעת הערב הייתה כשראש העיר דר' יחיאל לסרי כיבד את המעמד, הצטרף לצחוק הקהל ודיבר מהבטן. ד"ר לסרי הדגיש בדבריו את חשיבות המעטפת המשפחתית, במיוחד עבור ילדים עם צרכים מיוחדים: "המשפחה היא מרכיב מאוד חשוב ביכולת של הילד/הילדה עם צרכים מיוחדים להתמודד ולהצליח. זה משנה את אופי החיים, את הלו"ז היומי, את ההתייחסות והיחסים במשפחה, בין בני הזוג, בין הילדים. זו מערכת לא פשוטה והיינו צריכים להקים מרכז למשפחה כדי שיסייע ויתכלל ויאפשר להורים לגבל הדרכה שתאפשר גם לילדים למצות את הפוטנציאל שלהם באופן מקסימלי. לקחנו על עצמנו משימת סיוע למשפחות המגדלות ילד עם צרכים מיוחדים. אם לפני כמה שנים המשפחות נאלצו לנסוע מחוץ לעיר על מנת למצוא את הפתרון עבורם, היום יש את כל הפתרונות מכל הסוגים לכל הגילאים כאן אצלנו בעיר. חשוב לנו שתהיה כאן באשדוד חברה בריאה. כל אחד זכאי לקבל את היחס והכבוד כמו כל תושב אחר ואנו מנסים למצוא את הדרכים הטובות ביותר כדי לאפשר לאנשים עם צרכים מיוחדים להשתלב בצורה הטובה ביותר בזרם החיים המרכזי".

נוכחות ראש העיר הייתה משמעותית להורים ובמשובים שנשלחו למרכז הדגישו ההורים את התחושה שרואים אותם, ומודים לראש העיר שהגיע לאירוע. גם למחרת האירוע נפתח עם "מבול" של הודעות פרגון ותמיכה ובעיקר רצון עז של הורים להצטרף למעגל ההורים הפעילים בכדי להשפיע ולשנות. טעימה קטנה מתגובות המשתתפים: "הרבה זמן לא הרשיתי לעצמי לצחוק חזק מהבטן" , "בעלי לא רצה להגיע בהתחלה והתחננתי שיבוא, אבל אחרי ערב שבו לא הפסיק לצחוק, הוא אמר אני מבין למה את בורחת עכשיו כל הזמן למרכז למשפחה" , "איזה כיף היה לפגוש ולהכיר משפחות אחרות. כואב לדעת שיש לא מעט משפחות אבל מחזק ומנחם שיש עוד הרבה כמונו ושאנחנו לא לבד" ,

צוות המרכז למשפחה מבקש להודות לראש העיר על התמיכה והבנת החשיבות של חיזוק המשפחות המיוחדות, לראש המנהל לשירותים חברתיים הגב' רונית צור על גיבוי מלא ותמיכה במרכז למשפחה, לאורנה טוביאס מנהלת מחלקת שיקום ולסגניתה קרן כהן צמח, על התמיכה והובלת המרכז למקום גבוה. תודה מיוחדת לעובדות המרכז למשפחה בר שירה צלח ואסתי הרשברג על תרומתן לקידום ומיתוג המרכז למשפחה.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*