פסטיבל "עולים על הגל" ה-14 לפולקלור

פסטיבל "עולים על הגל" ה-14 לפולקלור

המחלקה לעלייה וקליטה בעיריית אשדוד, בשיתוף משרד העלייה והקליטה, מזמינים את תושבי אשדוד לחגוג עם ציבור העולים ולפרגן להם על תרומתם לעיר, בתחום התרבות והאמנות. יהיה זה במסגרת פסטיבל עולים על הגל המתקיים זו השנה ה-14 והפעם יעמוד הוא בסימן 60 שנה לאשדוד. הפסטיבל יתקיים ב-24/5/17, ברחבת המשכן לאומנויות הבמה, החל מהשעה 18:00.

פסטיבל "עולים על הגל" ה-14 לפולקלור, אמנות ומוזיקה, יעמוד השנה בסימן 60 שנה לאשדוד ומכין לנו הפתעה מהנה. עובדי מחלקת העלייה והקליטה בעיריית אשדוד נמצאים כעת בעיצומן של ההכנות לפסטיבל וכבר פונים בקריאה חמה לציבור התושבים ומזמינים אותם לבוא ולחגוג עם ציבור העולים ולפרגן להם על תרומתם לעיר בתחום התרבות והאומנות.

מדינת ישראל היא אולי המדינה היחידה בעולם הרושמת פרק חשוב בהיסטוריית ההגירה. ישראל היא אומנם מדינת מהגרים אבל לא במשמעות הרגילה של הגירה, שכן לישראל מגיעים יהודים מכל קצות העולם המבקשים לשוב ולהיאחז בארץ אבותיהם, להתאחד עם בני עמם ולקיים בה ריבונות יהודית. גלי העלייה שפקדו את ישראל בעת החדשה, הפכו לנכס אסטרטגי למדינת ישראל, עד שאי אפשר שלא לקבוע כי המדינה חבה לעולים את עצם קיומה. ציבור העולים שבאו בשערי המדינה, גלים גלים ובתקופות שונות, הביאו איתם מורשת תרבותית, פולקלור, מוסיקה ואומנות, שפה ומנהגים ההופכים את ישראל למדינה רב תרבותית ואטרקטיבית במיוחד. הדברים נכונים ברמה הארצית וברמה המקומית ואשדוד היא הדוגמא הבולטת ביותר לעיר הקולטת עליה.

השנה מציינת אשדוד 60 שנה להיווסדה ובתוך כך מקיימת זו הפעם ה-14 את פסטיבל "עולים על הגל", שכולו פרגון והצדעה לציבור העולים שקבעו כאן את ביתם. כמו אשתקד, רחבת המשכן לאומנויות הבמה תתקשט במיוחד לפסטיבל ותארח עולים מכל הקהילות אשר יציגו פסיפס מרהיב של תרבויות. האירוע המרכזי יהיה מופע ענק תחת כיפת השמיים, שייקרא "קיבוץ גלויות על במה אחת", אשר יפעל ברחבת המשכן בין השעות 18.00-20.30. במופע זה, יציגו אמנים עולים המתגוררים באשדוד, פסיפס מוזיקלי מתרבויות מדינות המוצא שלהם בדגש על קיבוץ הגלויות ועל העושר התרבותי הרווח בעיר.

בנוסף, בין השעות 16.00-21.00, ייערך יריד עבודות יד של אמנים עולים. כ-30 אמנים עולים ישמחו להציע בגדים, בובות, תכשיטים, חפצי חן ונוי וסתם דברים קטנים וחמודים שנעשו בטכניקות שונות: רקמה, סריגה, כלי זכוכית, כסף, חרוזים, עץ, חרס, קרמיקה, סבון. כמו כן במתחם הרחבה יתקיימו מגוון פעילויות לילדים: מופע ליצנים על הקביים, "פסלים חיים", להטוטנים, שואו בועות סבון, קליעת צמות ורסטות בשיער לבנות ועוד.

ולדימיר גרשוב, סגן ראש העיר ויו"ר ועדת היגוי של הפסטיבל, וגב' דניאל שמלוב, מנהלת המחלקה לעלייה וקליטה מזמינים את כל תושבי אשדוד ליטול חלק בפסטיבל. "הפסטיבל מתאים לכל בני המשפחה. בואו ותהנו. הכניסה חופשית" אומרים הם ומצפים לראות את רחבת המשכן מלאה באנשים.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*