ערוגה מונגשת ראשונה בחווה החקלאית

ערוגה מונגשת ראשונה בחווה החקלאית

אשדוד שמה לה מטרה להנגיש את המרחב הציבורי לכל האוכלוסיות בעיר. במשך כמה שנים שהעירייה פועלת בהתאם למדיניות ההנגשה וכבר הספיקה להנגיש אתרים רבים בעיר. כך הונגשו כל חופי הרחצה, פארק אשדוד ים ופארק לכיש, גנים ופארקים ברחבי העיר, צמתים וכיכרות, שבילי ההליכה ומוסדות ציבור. השבוע נחנכה גם הערוגה הראשונה בחווה החקלאית. עיר מונגשת לכולם.

בשנים האחרונות אשדוד משקיעה רבות בהגשת המרחב הציבורי וכבר הספיקה להנגיש פארקים וגנים עירוניים, מוסדות ציבור, כיכרות וצמתים ואת כל חופי הרחצה בעיר. השבוע, בטקס חגיגי ומרגש ובהשתתפות תלמידי בית ספר ניר ומעלות יחד עם תלמידי החווה, נחנכה הערוגה המונגשת הראשונה בחווה.

בחווה מציינים כי צוות החווה תכננו ובנו את הערוגות המונגשות, ייצקו את שביל המונגשות לטובת התלמידים המיוחדים בחווה, ובטקס חנוכת הערוגה החדשה והמיוחדת, תלמידי בית ספר ניר היו הראשונים לצעוד על שביל ההנגשה, כשהם נרגשים מאוד ממחיאות הכפיים והעידוד של תלמידי החווה. צוות החווה אמרו שהערוגה היא ביטוי לקו החינוכי של החווה שפועל תחת המוטו "יחד לב אל לב נפתח ונראה את האור שבעיניים"

אילנית מרזוק מנהלת החווה החקלאית באשדוד, אמרה: "זהו רגע עוצמתי ומאחד, שבו כל תלמידי החווה  מרגישים שווים בין שווים ולכולם יש הזדמנות להצליח. מודה לצוות החווה שביחד רוקמים ומגשימים חלומות לטובת תלמידי החווה".

הגב' טלי מימון מנהלת האגף לחינוך מיוחד: "זהו רגע מרגש המעיד על הראייה המיוחדת של צוות החווה. זכות גדולה לתלמידי החינוך המיוחד ללמוד בחווה. יישר כוח לכל העוסקים במלאכה".

התלמיד עידו גולדיס מבית ספר רימונים: "אני מרגיש צמרמורת בגוף מהתרגשות, תודה לחווה על רגעים שלא שוכחים איזה כייף ללמוד ביחד עם תלמידי בית ספר ניר".

החווה החקלאית באשדוד מקיימת קשרים עם אוכלוסיית העיר ובכל פעם יוצאת ביוזמה חדשה, על מנת לקרב יותר ויותר קהלים אל עולם הטבע. יוזמות מפורסמות הן הפעולות שהחווה עורכת בחופשות החגים כאשר היא פותחת את שערי החווה ומזמינה הורים וילדים לפעילות משותפת.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*