עצמאות בסימן אחדות: אין זיקוקים ולא במות

עצמאות בסימן אחדות: אין זיקוקים ולא במות

כמו בעוד ערים בארץ יום העצמאות, כך גם פורים לא ייחגג באופן המסורתי ומנותק מהמצב בדרום ובצפון, למי שהיה צריך תזכורת שכלום עדיין לא הסתיים באה אזעקת הצבע האדום כדי להזכיר שאנחנו עדיין במלחמה. ללא קשר להוראות פיקוד העורף החליט ראש העיר ד״ר יחיאל לסרי שמבחינה מוסרית אין רצון מצד העירייה לחגוג בצורה מנותקת מהמציאות.

בפוסט שהוציא בנושא כך כתב:

אירועי יום העצמאות באשדוד יצוינו השנה באופן שונה. המלחמה המתמשכת בצפונה ובדרומה של הארץ, החללים והחללות, כמות הפצועים והפצועות והעובדה שהחטופים והחטופות שלנו עדיין לא בבית, אינם מאפשרים לנו לחגוג במנותק מהמתרחש במדינה ובלבבות האנשים.

לפיכך, קיבלנו החלטות שהשנה לא יהיו זיקוקים מכל סוג כלשהו באשדוד, וגם במות ההופעות הגדולות יבוטלו.

אז מה כן?

אשדוד תציין את יום הולדתה של המדינה על אף הכאב הגדול כדי לסמן לאויבנו שלא ינצחו אותנו, שעם ישראל חי, חי וקיים, ושיש לנו במה להתגאות ביום ההולדת ה-76 של מדינתנו היקרה שאנחנו כל כך אוהבים.

נקיים ערב עצמאות צנוע עם אומנים מקרב הקהילה המדהימה שלנו באשדוד, ונצבע את העיר בצבעי האחדות ומעגלים של יחד שיתבססו על כוחות אומנותיים מקומיים.

אנו מאוחדים באבל הכבד, ומתוכו שולחים חיבוק של נחמה למשפחות השכולות ולמשפחות החטופים והחטופות ובהן גם עמית בוסקילה שלנו, ועומדים לצידן בימים הקשים. מתוך העוצמה הזו, אומה הזוכרת את בניה ובנותיה גם בימי השמחה והכאב, אנו מבטיחים שבשנה הבאה, כשכולם יהיו בבית, נחגוג בגדול יום הולכת כפול למדינה.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*