שומרים על בטיחות גם בעצמאות

שומרים על בטיחות גם בעצמאות

חג העצמאות הוא חגם הרשמי של הזיקוקים למיניהם, ספריי השלג לסוגיו וכמובן החג שבו כל עם ישראל יוצא לרחובות, לכיכרות לבימות הבידור. ביום עצמו, כל פיסת דשא משמשת מקום לפיקניק ולהצבת מנגל שסביבו מתאספים כולם. הכרת כללי הבטיחות ושמירה עליהם יעזרו לכם לוודא כי תוכלו לחגוג את יום העצמאות ללא חשש.

ארגון 'בטרם' לבטיחות ילדים מפרסם כללים שיסייעו לכם בשמירה על הבטיחות בערב החג. בשל חשיבותו וחשיבות השמירה על בטיחות הילדים, אנו מביאים זאת גם השנה:

תרסיסי שלג

מכילים חומרים כימיים ועלולים לגרום נזק כשהם מכוונים לאזור העיניים. פגיעתם מצריכה לעיתים קרובות אשפוז של כמה ימים בבית החולים. יש לבדוק הטבעת אישור מכון התקנים הישראלי (ת"י 562). תרסיסים שאין עליהם סימון של מכון התקנים אסורים לשימוש.

זיקוקין

גם אם הם נמכרים בחנויות ויש עליהם תו תקן, עדיין הם אינם צעצוע, הם עלולים לפצוע.

מקלות זוהרים

מכילים חומר זרחני, שחשיפה אליו עלולה לגרום לנזקי גוף קשים.

קפצונים ופיקות

גם אם מותרים לשימוש על-פי תקן מכון התקנים, מומלץ לא לקרב לאש ולא לשים בכיס, ולהשתמש בהם רק במקום פתוח.

ככלל – מומלץ להרחיק ילדים ממוצרים מתפוצצים!

זיקוקין מקצועיים ואזורי הירי

זיקוקין מכילים חומרי נפץ ולכן יש להישמע להוראות הבטיחות ואין להתקרב לאזור ירי הזיקוקין, שכן זהו אזור סטרילי שרק למפעיל זיקוקין מורשה מותר להיות בו, כשהוא עם ציוד מיגון מתאים.

במידה והצפייה בזיקוקין נעשית ממרפסת הבית – הרחיקו את הילדים מהמעקה, למניעת נפילה מגובה. אל תתקרבו למעקה כאשר אתם מחזיקים ילד בזרועותיכם.

בילוי במקום הומה וצפוף

מצריך השגחה צמודה של ההורים על ילדיהם. כשמגיעים למקום הבילוי – יש לתת לילד נקודות ציון מוכרות, במידה ויאבד איתו קשר העין. יש להנחותו לפנות לאנשי הביטחון במידת הצורך.

מומלץ להתרחק מאזורים צפופים במיוחד, ולעמוד במרחק מה מהבמה ולא בקרבתה. אין לעמוד בקרבת בימת הבידור, מחשש להיפגעות מחוטי חשמל נשרכים או כל ציוד אחר שנמצא סביב הבימה.

פיקניק

ביום החג, בעת עריכת הפיקניק המשפחתי: מרחיקים ילדים ממקור אש ("מנגלים" למיניהם, ומקורות אש אחרים), על מנת למנוע  כוויה. נמנעים משימוש בחומרי מזרזי בעירה, העלולים ללבות את האש ולגרום לכוויות קשות. מוודאים שמתקן הגריל או ה"מנגל" יציב, על מנת שלא יתהפך בזמן השימוש.

זיכרו: סוף מעשה במחשבה תחילה. החכם – עיניו בראשו!

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*