עסק דביק

עסק דביק

הכול על סרטי דבק המשמשים לצרכים פרטיים ותעשייתיים

סרטי הדבקה (הידועים בשמם הנפוץ "מסקינטייפ") מכילים לפחות בצד אחד שלהם – דבק המשמש למגוון צרכים. לעיתים משמשים סרטי ההדבקה, לטובת הצמדתם הקבועה או הזמנית של אובייקטים שונים. בנוסף, הם יכולים לשמש גם לצורך איחויים של קרעים. סרטי הדבקה הפשוטים, ניתנים להסרה בקלות והם אינם משאירים כל סימן. בין השימושים הנפוצים בסרטי הדבק הפשוטים, ניתן למנות מיסוך בזמן צביעה וסימון. כמו כן, ניתן להשתמש בסרטי ההדבקה לצורך צביעת קירות, ולהדביק אותם על אריזות מגוונות ולרשום עליהם את תוכנם.

דבק פה, דבק שם

ישנם סרטי הדבקה שהם דו-צדדיים, כלומר שהם דביקים משני צדיהם במידה שווה. סוג זה של סרטים, משמש רבות להדבקתם של משטחים למשל. הדבקים הדו-צדדיים הם בעלי תכונות חוזק משתנות. קיימים הסוגים ה"פשוטים" יותר, המשמשים בעיקר להדבקת חומרים קלים כמו השעם למשל. לצד סוג זה, ישנם סרטי הדבקה חזקים הרבה יותר, שביכולתם אף להדביק חומרי זכוכית ופלסטיק. הדבק הדו-צדדי יכול להתאים לצורך תלייה של מראות וגם של אביזרים שונים המצויים במטבח. לעומת סרטי דבק חד-צדדיים, בשל חוזקם, סרטי הדבק הדו-צדדיים ישאירו סימנים לאחר הסרתם.

המדביקים התעשייתיים

כפי שציינו ממש בהתחלה, סרטי הדבק יכולים לשמש אותנו לצרכים מגוונים. ישנם גם סוגים מיוחדים של סרטי הדבקה, שנועדו לשימושים תעשייתיים. בין סרטי הדבקה אלו, ניתן למנות למשל:

הסרט הדביק הממותך: סרט זה הוא דביק מאליו, והוא עשוי מיריעת פוליפרופילן ממותכת ומצופה בדבק אקרילי. מדובר בדבק עוצמתי מבחינת יכולת ההדבקה שלו, והוא עמיד בטמפרטורות של עד 100 צלסיוס. הסרט הממותך מתאים לשימוש גם עם משטחי פלדה.

המסקינטייפ הכחול (או ה-"BLUE MASKING"): בדומה לסרט הדביק הממותך, גם סרט המסקינטייפ הכחול הוא דביק מעצמו, והוא עשוי מנייר קרפ איכותי כחול. גם סרט הדבקה זה, מצופה בדבק אקרילי. למסקינטייפ הכחול יש יכולת עמידה בקרינה אולטרא-סגולה (UV) של עד שבועיים, והוא עמיד מאוד בתנאי לחץ. כמו כן, הוא לא נקרע או משאיר כל סימן בזמן הסרתו והוא בעל תכונה של אטימות. המסקינטייפ הכחול יכול להתאים לשימושיים חיצוניים ולהגנה וחיפוי במהלך צביעה.

סרט "עדות הפריצה" (מכונה באנגלית "Temper Evident Security Tapes"): סרט הדבקה זה, משמש באופן אקסקלוסיבי לזיהוי פתיחה בלתי מורשית של שקיות או מעטפות. הניסיון לבצע את הפתיחה הבלתי מורשית, יוביל להופעת סימון סמוי. סימון זה, יהווה עדות לניסיונם של מי שלא היו אמורים לעשות זאת, לפתוח מארז מסוים.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*