עמוס עוז בחג הספר באשדוד

עמוס עוז בחג הספר באשדוד

 אירועי חג הספר באשדוד מזמן לספרייה העירונית את עמוס עוז, מבכירי סופרי ישראל שישוחח עם הקהל.

עמוס עוז מחבר הספרים "מיכאל שלי", "סיפור על אהבה וחושך" ,"קופסה שחורה"," מנוחה נכונה" ועוד יגיע לספרייה העירונית באשדוד וישוחח על כתיבת הספר " אותו הים", רומן נועז  חדשני ופורץ מוסכמות ואף יקריא קטעים אהובים ממנו .עוז, בעל שם עולמי, ספריו וסיפוריו של  תורגמו ל-45 שפות שונות, יותר מכל סופר ישראלי אחר. הוא זכה בפרסים יוקרתיים לספרות בישראל ובעולם, כולל פרס ישראל ומשנת 2007 ואילך היה מועמד לפרס נובל לספרות מספר פעמים.

"אותו הים" הוא רומן נועז וחדשני שכמוהו לא כתב עמוס עוז : רומן הקובע לעצמו את חוקי – המשחק שלו, ובתוכם הוא פורץ הרבה מוסכמות. זהו ספרו המשחקי ביותר של עמוס עוז. האם המתה, הבן האובד, האב החי עם חברתו הצעירה של בנו, ודמויות אחרות, כולם מדברים זה עם זה כל הזמן כאילו היו בחדר אחד, ולפעמים כאילו הם כולם מכורבלים במיטה אחת. העלילה המוזרה, המשעשעת, העל טבעית ורבת התהפוכות מתרחשת בבת ים ובטיבט וברחוב מזא"ה ובבולגריה וברחוב מלצ'ט וגם בערד.

המספר הבדוי, המחבר המובלע, הכותב, הדמויות שברומן ועוד כמה חברים שאינם ברומן מסתובבים בביתו של עמוס עוז בערד ואפילו יוצאים לעזור לו קצת בגינה, ובינתיים דיתה כתבה תסריט, ודובי דומרוב רימה אותה אבל קצת גם התאהב בה, וגיגי בן גל הבטיח לממן הפקה אך בסוף גנבו לו את הרכב והשאירו אותו בלי כלום בלילה בפרדס עזוב.

וריקו מסתובב כל הזמן במזרח הרחוק, לפעמים עם אמו המתה, לפעמים עם זונה מפורטוגל, לפעמים עם איש – השלג המסתורי, ולפעמים הוא ממש לבדו. בתוך כל זה מתרחש כאן גם איזה חיפוש שאפשר לקרוא לו דתי ואפשר באותה מידה לקרוא לו חיפוש אהבה, וחיפוש מה יהיה כשנמות, וגם מה הים אומר. הדמויות לא רק שוכבות זו עם זו, מתוודות, משקרות, מצחיקות – אלא גם מתאחדות כולן באיזו צורה מסתורית: כאילו כל תודעה ותודעה יצאה מאותו מעיין וזורמות אל אותו הים.

כולם נכנסים אל כולם. עמוז עוז כתב את הספר הזה על עצמו, על אמו, על ספריו, על בת ים של שנות התשעים וגם על נוכחות המוות. חלקים ברומן הזה הם תפילה, שירה ומשחק. אותו הים – יצירה המתקרבת אל שורשי הרומן. הספר הזה כתוב בחדווה ובכוח, וחושף את עצמו עד הסוף.

בתכנית האמנותית המוסיקאי שאול בסר בקטעים מתוך מופע שירה ומוסיקה שיצר והמבוסס על ספרו של עמוס עוז "אותו הים". בסר הלחין בעדינות וברגישות מוסיקלית נדירה את השירים לכדי מופע שלם, דמויות הספר: אם מתה, בן אובד בטיבט (לפעמים עם זונה פורטוגזית), אב אלמן החי עם חברתו הצעירה של בנו ומחוזר על ידי שכנתו, אלמנה וותיקה וסגן מנהל במס רכוש. הדמויות מקבלות חיים, מושרות, ומנוגנות . הצלילים מדברים זה עם זה, כמו הדמויות בספר. קטעי מופע תיאטרליים ומלאי השפעות על אנשים ואנושיות, חלומות, כאב, חיים, תל-אביב וים שאליו זורמים כולם.

  • ליווי מוזיקאלי ושירה: שאול בסר, גליה חי/במסגרת אירועי חג הספר באשדוד.
  • יום שני בשעה 19:30, הספרייה העירונית ,רחוב קיבוץ גלויות 4, אשדוד

00

פרסום ממומן:

החלה מכירת הכרטיסים לאירוע הגדול של הקיץ

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*