עושים היסטוריה

עושים היסטוריה

מגמת קולינריה חדשנית וסדנת מערכות רכב מתקדמות, נחנכו היום בטקס מרגש בתיכון ומכללה טכנולוגית עמל אשדוד.

היום (11/5) התקיים טקס חנוכת מגמת קולינריה חדשנית וסדנת מערכות רכב מתקדמות בתיכון ומכללה טכנולוגית עמל אשדוד. הטקס, מרגש ומרהיב, צבעוני וטעים, כלל שלל עמדות אוכל עם שפים ותלמידי מגמת אמנות הבישול, שהגישו אוכל מגוון ומאכלים המאפיינים מדינות שונות: יוון, ארגנטינה, מרוקו, איטליה, ישראל, סין, צרפת, ארה"ב והרבה מאוד קינוחים. כן הוצגו מיצגים שונים שיצרו תלמידי בית הספר במטרה להעביר מסרים שונים.

הטקס התקיים במעמד סגן ראש עיריית אשדוד שמעון כצנלסון, עו"ד רוית דום-עיני מנכ"ל קבוצת הרב תחומי עמל, צוות והנהלת רשת עמל, ניצן ממרוד מנהל אגף בכיר להכשרה מקצועית בזרוע העבודה של משרד הכלכלה והתעשייה, ציון ביטון מנהל בית הספר עמל אשדוד, הצוות החינוכי ועובדי המינהל. בנוסף, השתתפו שפים מובילים שהכינו את האוכל יחד עם התלמידים: שף צ'רלי פדידה לשעבר שף ראשי בשרתון ת"א וכיום עצמאי ובעל תכנית טלוויזיה, שף מוטי חיים, השף של אסם, שף שליו קמחי ושף איציק חליווה, בעלי בית ספר לבישול ארט שף, שף דניס חסין, שף בעלים מסעדות פרנצ'סקה ופפה, שף שלומי פרץ, שף מסעדות אסיאתיות My Way, שף פלדינגר אורי, הרודס ת"א, שף גיא רודובסקי, רשת פתאל. כמו כן במסגרת שת"פ עם צה"ל, השתתף גם מפקד ענף המזון של חיל הים אילן אסולין.

במגמת אומנות הבישול, בניהולו של השף גיא הררי, הושקעו במטבח החדשני חמישה מיליון שקלים שהפכו אותו לאחד הנחשבים בישראל. המטבח נבנה ואובזר בהתאם להתפתחות התחום, שמהווה מוקד משיכה לאור תכניות הבישול ששוטפות את מסכי הטלוויזיה, והפכו את השפים לכוכבים ולסלבס. כיום המיקוד הוא ביצירת שף מוביל ותפריט קולינרי המשלב את כל העולמות, לצד היכולת לייצר מטעמים מחומרים בסיסיים בכל מטבח, ובכך מתמקדים בבית הספר. התלמידים לומדים מסלול עיוני, מסלול מעשי ומקבלים בסוף תעודה, שמאפשרת להם להשתלב בתעשייה ולעסוק בבישול גם ביחידות צבאיות.

עו"ד דום-עיני, מנכ"לית רשת עמל: "אני רואה את החגיגה ומתרגשת. ציון הגיע לניהול בית הספר לפני שנים רבות עם ברק בעיניים, לב גדול, נשמה וניסיון רב, והיום, אני רואה את כל החלומות שלנו מתגשמים. דרך שיתוף הפעולה עם צה"ל, התלמידים זוכים לגיוס משמעותי, ודרך שיתוף הפעולה עם משרד הכלכלה התלמידים מתנסים, חווים ולומדים מה חשוב ומה טפל ומרוויחים שכר. זה הייחוד ברשת עמל, התלמידים יוצאים עם ארגז כלים לחיים. יש בבית הספר שתי מגמות חדשניות והיום עשינו היסטוריה. אני רוצה להודות לתלמידים היקרים. תאמינו בעצמכם, אנחנו מאמינים בכם! אתם יכולים להגיע לאן שתרצו, אני גאה בכם. תודה לשותפים שלנו לדרך, למשרד הכלכלה והתעשייה, לעיריית אשדוד, לצה"ל, למנהל בית הספר, לצוות החינוכי ולעובדי המינהל, על השקעה אינסופית ואמונה בתלמידים וביכולתם להגיע הכי רחוק שאפשר. רק ככה מצליחים!"

ציון ביטון, מנהל בית הספר, ציין את הקשר הנפלא בין השותפים והדגיש כי חינוך זה ריצה למרחקים ארוכים. "תודה למלאכים של ביה"ס – התלמידים שלנו שאותם אני אוהב מכל הלב".

סגן ראש העיר כצנלסון: "ביה"ס הטכנולוגי עמל באשדוד פתח מגמת קולינריה ואולם חדש ומאובזר ללימוד מערכות רכב מתקדמות. שפים וטבחים היום הם מקצעות פופולריים המאפשרים גם למצוא עבודה במהירות וגם לעשות קריירה מצוינת בתחום. להיות 'שף' זה סיפור מעורר קנאה, ואני שמח שבית ספר עמל אשדוד מכשיר היום את השפים של המחר". כצנלסון ציין כי העירייה תומכת בבתי ספר טכנולוגיים, ולפיכך אולם ההכשרה להתמחות קולינרית הותאם לעידן המודרני וצויד במכשירים מודרניים. הוא גילה כי באשדוד מתכוונים לבנות לא פחות מ-32 בתי מלון כך שיידרשו טבחים בכל מלון, זאת בנוסף להיות העיר תיירותית ומבטיחה שבוודאי ייפתחו בה עוד מסעדות, בתי קפה, קייטרינגים וכו'. כצנלסון הזכיר את פסטיבל עמים וטעמים שיתקיים באשדוד, בשבוע הבא (18-19/5), והזמין את השפים של בית הספר "עמל" לקחת חלק בפסטיבל.

ניצן ממרוד מנהל בכיר במשרד הכלכלה: "יש תשתיות יוצרות מציאות כשיש תשתיות ראויות ומכבדות, זה יוצר מצב שניתן למשוך לפה עוד תלמידים אנחנו עושים דברים נפלאים עם רשת עמל".

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*