עורך דין לביטוח לאומי- אל תנסו בלעדיו!

עורך דין לביטוח לאומי- אל תנסו בלעדיו!

המוסד לביטוח לאומי הוא המוסד האחראי על הביטחון הסוציאלי של אזרחי המדינה. הוא מעניק קצבאות וסוגים של עזרה כקבוע בחוק הביטוח הלאומי כמו: הבטחת הכנסה, קצת זקנה, קצבת שארים, קצת נכות כללית, סיעוד ועוד.

אלה הן זכויות שביטוח לאומי מעניק לתושבי המדינה, כל אחד בהתאם לצרכיו ולזכויותיו. אלה מוקצות לסוגי אוכלוסייה שונים בהתאם לצרכים שלהם.

ביטוח לאומי לא מציע את הקצבאות הללו, ויש לדרוש אותם. הרבה פעמים יש צורך להציג מסמכים או להוכיח את הטענות השונות בגינן מבקשים קצבה. הרבה מבוטחים לא יודעים איך להגיש ומה, או מגישים זאת בצורה לא נכונה, נדחים ולכן גם לא מקבלים את מה שמגיע להם. זו יכולה להיות תביעה לדמי אבטלה או דמי לידה או תגמולי מילואים, כל תביעה כזו דורשת מסמכים שונים ואורכת זמן. אם אתם רוצים לקבל את הזכויות המגיעות לכם, אתם זקוקים לעורך דין לביטוח לאומי. רק הוא יוכל להגן עליהם ולשמור על כל זכויותיכם.

רוצים לקבל את הקצבה המגיעה לכם? פנו לעורך דין לביטוח לאומי

משכך, כל אדם שיש לו סיבה מוצדקת להגשת תביעה, רשאי לעשות זאת. אבל טפסים ובקשות לחוד, ומציאות לחוד. ראשית תביעות לקצבאות בביטוח לאומי אורכות הרבה זמן, שנית- כיוון שמדובר במוסד שהוא פיננסי בעיקרו, הוא ינסה לשלם כמה שפחות למבוטחיו, יפקפק באמתותם של מסמכים או עדויות ועלול לדחות תביעות שונות וגם ערעורים עליהם.

ידיעת החוק, הדרישות של ביטוח לאומי ודרך ההתמודדות עם המוסד הבירוקרטי והקשיח הזה, עשויים להבטיח למבוטחים, שיקבלו את זכויותיהם וזה לרוב יתרחש כאשר שוכרים את שירותיו של עורך דין לביטוח לאומי בעל ניסיון בתביעות מול ביטוח לאומי. רק הוא יודע כיצד להצליח להתמודד אתם.

עו"ד רונן אבניאל מתמחה בתביעות כנגד ביטוח לךאומי, לפרטים נוספים, היכנסו לאתר משרד עורכי הדין של רונן אבניאל

סוגי הקצבאות בביטוח לאומי

* קצבת נכות כללית- זוהי קצבה שזכאי לה כל מי שסובל מליקוי נפשי, גופני או שכלי כתוצאה של מום מלידה, תאונה או מחלה. כושר השתכרותו צומצם והוא לא מצליח להשתלב בשוק העבודה.

* מענק דמי פגיעה- זהו תשלום לו זכאי מי נפגע למשל בתאונת עבודה וזאת למשך תקופה של 3 חודשים. אם נותרה לו נכות כתוצאה מהפגיעה, הוא יהיה זכאי לקצבת נכות, או למענק כפי שייקבע בוועדה הרפואית של הביטוח הלאומי.

גמלת ילד נכה- הורים רבים לילדים נכים, לא מודעים לזכויות שיש להם לקבל גמלת ילד נכה. גם אם הם יודעים זאת, הרבה פעמים הם חוששים לתבוע את ביטוח לאומי, או לא יודעים איך לעשות זאת.

* גמלת סיעוד- רבים מבני הגיל השלישי זכאים לגמלת סיעוד. גמלה זו כוללת שירותי סיעוד כמו מוצרים ואביזרים שונים כמו לחצני מצוקה, ביקור במרכזי יום לקשיש ועוד.

צילום: pixabay

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*