עונת הרחצה הגיעה לסיומה

עונת הרחצה הגיעה לסיומה

בעוד יומיים מגיעה עונת הרחצה לסיומה, לאחר קיץ סוער במיוחד. השנה הושקעו לא מעט משאבים בשדרוג החופים עם דגש על הנגשת נכים והכללת חופיה היפים של העיר בתקן "דגל כחול" הבינלאומי. לצערנו, חמישה איש קפחו את חייהם בטביעה בים.

חופי י"א והקשתות ימשיכו לפעול בין השעות 08:30-16:30.

מבצע "צוק איתן" היה גורם משמעותי לדלילות ציבור המתרחצים בתקופת המלחמה, אך עם סיום הקרבות והשבת השגרה לעיר, אפשר היה לראות אלפי מתרחצים הפוקדים שוב את החופים ונהנים מחופיה היפים של אשדוד. בתוך כך ניתן היה לראות את השינויים שחלו בחופי הזהב של אשדוד אשר זכו השנה לשדרוג משמעותי כאשר כולן אושרו ע"י העמותה הבינלאומית "דגל כחול" ומעתה נושאים הם את תו התקן היוקרתי המציב את העיר על מפת תיירות החופים העולמית.

שדרוגים נוספים נרשמו בהשקעות שעשתה העירייה בהנגשת הנכים. עשרות נכים שלא זכו לחוות רחצה במי הים, התרגשו השנה באופן מיוחד כאשר נפרש עבורם שטיח הנגשה מיוחד והוצע להם כסא נכים מיוחד, בעזרתם יכלו להגיע עד למים ולהיכנס אל תוך הים ככל אדם. "עדויות מרגשות תועדו במהלך העונה ע"י אגף החופים, בו נראים נכים מהעיר ומחוצה לה, הנכנסים אל תוך המים ולראשונה בחייהם חשים את מי הים על גופם" אומר מר אריה תורג'מן – מנהל אגף החופים, אשר התרגש יותר מכולם כאשר ליווה נכים אלה לתוך המים.

אגף החופים ביצע השנה כמה רכישות חשובות ובהם בנייה של שתי סוכות הצלה חדשות ומתקדמות (בחופים י"א ו-ט"ו (חוף באר שבע), תוך הבטחה כי בשנים הבאות תוחלפנה כל סוכות ההצלה בסוכות חדישות ומתקדמות. כן נרכשו השנה שתי מכונות חדשות עבור אגף החופים – האחת לסינון חולות הים (בעלות 170,000 ש"ח) והשניה לסינון חול באזורי הסככות ומתקני הצל (60,000 ש"ח).

בעתיד מתוכננות פעולות נוספות לשדרוג החופים ושדרוג איכות התפעול באמצעות רכישת ציוד הצלה מתקדם, טרקטורון הצלה חדש, ציוד מתקדם למרפאות, כלים ואמצעים לשיפור רמת התחזוקה והניקיון… ועוד. "לצערנו, השנה נרשמו חמש טביעות למוות של מתרחצים אשר נכנסו למים במקומות אסורים ומסוכנים וללא פיקוח מצילים" אומר תורג'מן בצער ומתפלל שאותם מתרחצים יפסיקו ליטול סיכונים ויזכרו שהים הוא אומנם מקום להנאה אך יכול להיות גם מסוכן.

לסיום, השנה הוחלט להאריך את השירות לציבור המתרחצים עד ל- 23/11/14  ולהותיר 2 תחנות הצלה פתוחות – י"א והקשתות. שעות הפעילות: מ-08:00 עד 16:30. העיקר להישמע להוראות המצילים ולהימנע מסיכונים מיותרים.

מס' חופים מוכרזים: 7

מס' אירועי הצלה: 147

מס' אנשים שניצלו מטביעה: 240

מס' טביעות למוות: 5 (כולם בחופים לא מוכרזים).

סיבות מרכזיות לטביעות: כניסה לאזורי סחף מסוכנים בחוף לא מוכרז וללא שירותי הצלה.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*