עוד ביקור הולנדי באשדוד

עוד ביקור הולנדי באשדוד

ד"ר רות ואן דר לי, מומחית בעלת שם עולמי לבעלי חיים, מתארחת זו השנה השנייה בכנס שמארגנת האוניברסיטה העברית בירושלים, בנושא רווחת בעלי החיים, ונושאת את ההרצאה המרכזית בכנס המושך אליו ווטרינרים מכל הארץ. לד"ר רות סיפור מעניין הקשור בארץ הקודש, שכן במסגרת לימודי הביולוגיה בהולנד היא עשתה מחקר בישראל, בשדה בוקר, ושהתה כ-9 חודשים בארץ (בשנות ה-80).

כיצד אם כן בחרה ד"ר רות באשדוד? גם לזה יש סיפור מעניין. אנה, אחותה של ד"ר רות, בחרה לקשור את חייה עם ישראל. היא התגיירה ומתגוררת בבית אריה, תורמת כספים לנושא רווחת בעלי חיים בארץ ושומרת על קשרי ידידות עם אישים בישראל. אחד מהם, ד"ר מיכאל שאפירו, וטרינר עירוני באשדוד, מכיר את אנה, והזמין את ד"ר רות באופן אישי להגיע לעירנו ולהתרשם מפעילות בתחום רווחת בעלי החיים ברשות. בשנה שעברה ד"ר רות קיימה ביקור דומה בעיריית ראשון לציון והפעם היא הגיעה לאשדוד, עם אחותה אנה הדוברת עברית מצוינת.

כזכור, ממש לא מזמן התארחה באשדוד משלחת מהולנד שהעניקה לראש העיר ד"ר יחיאל לסרי 7000 פקעות של פרח הצבעוני, אותם ביקשו לשתול ברחבי העיר ובקמפוס בית החולים, ואילו הפעם מדובר בביקור שעסק יותר בבעלי חיים ובטבע עירוני. סגן ראש העיר והממונה על מינהל התפעול מר שמעון כצנלסון אירח את ד"ר רות בלשכתו, יחד עם ראש מינהל התפעול, מנהל אגף תפו"ח, הוטרינר העירוני ועובדיו, ומנהלת קשרי החוץ של עיריית אשדוד. כצנלסון הודה לד"ר רות בשם הנהגת העיר ותושבי אשדוד על שבחרה להתארח אצלנו והביע תקווה כי לאחר הסיור וההכרות שלה עם העיר ומיזמים בתחומי הטיפול בבעלי חיים, ניתן יהיה לחשוב על מיזמים משותפים ועל שיתופי פעולה בתחומי הטיפול בבעלי חיים. כצנלסון העניק את תשורת העיר לאורחת והציג בפניה את מיזם המגורים החדש במתחם י"ג.

ד"ר רות, מלמדת כיום באוניברסיטה באוטרכט (הולנד), את תחום ניהול כלביות ורווחת בעלי חיים, עושה התמחות ב- Shelter managementוהיא בעלת שם עולמי בנושא רווחת בעלי חיים. היתה זו הזדמנות של הוטרינר העירוני ד"ר משה דהן והוטרינרים ד"ר מיכאל שאפירו וד"ר דנית כהן, להציג בפניה את העיר ואת הכלבייה היפה של אשדוד, שנחנכה רק לפני כשנתיים וחצי.

קודם לכן נערך סיור לאורך נחל לכיש ועד השפך לים. האורחת שמעה על נתיב הנחל, על האקולוגיה וסביבת החיים בנחל, על הציפורים הנודדות ועל מיני פולשים וראתה מקרוב כיצד מטפחים באשדוד את הטבע העירוני. ד"ר רות התרשמה במיוחד ממוקדי האכלה לחתולים ומהטיפול בהם. אריאלה רוזנטל, מנהלת קשרי החוץ, השלימה מידע כללי על העיר בהיבטים של תיירות ופיתוחה העתידי של אשדוד.

בכלבייה העירונית התרשמה האורחת במיוחד מעבודת הצוות, מרמת המיומנות המקצועית ומהנכונות האישית לסייע לכל בעל חיים המגיע לכלבייה. היא הודתה שהכלבייה באשדוד עומדת בתקנים גבוהים והיא מושקעת יותר מהכלביות שהיא מכירה בהולנד. בתוך כך התנהל דיון סביב נושאים מקצועיים וד"ר רות נדבה לא מעט טיפים והמלצות כיצד להתמודד עם דילמות ושאלות ערכיות הניצבות בפני הווטרינרים.

את יום הביקור היא סיימה מיד עם תחילתו של "ביקור קהל" – הזמן בו מגיעים לכלבייה לקבלת טיפולים, למתן חיסונים או להתייעצות עם הווטרינרים העירוניים.

 

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*