עובדי עירייה מצדיעים לשורדים

עובדי עירייה מצדיעים לשורדים

עובדי עיריית אשדוד התכנסו בבית יד לבנים לטקס זיכרון לששת מיליוני היהודים אשר נטבחו ע״י הנאצים הארורים במלחמת העולם השנייה. את הטקס הפיקו השנה עובדי המינהל לשירותים חברתיים בראשותה של גב' רונית צור, אותו ייחדו לשורדים, שארית הפליטה מהתופת הנאצית – פועלם וכושר עמידתם במאבק ההישרדות בשואה.

היוזמה להפקת אירוע מיוחד לעובדים החלה לפני כמה שנים וכבר הפכה למסורת ארגונית קבועה, המנחילה לעובדי העירייה ערכים של שימור הזיכרון והנצחת המאורע הנוראי שפקד את העולם היהודי במלחמת העולם השנייה. את הטקס מפיק אגף האירועים ובכל שנה מינהל אחר בעירייה מנהל את הטקס.

השנה היו אלה עובדי המינהל לשירותים חברתיים ובשילוב להקת הגדוד העברי בניהולו האמנותי של יוסי עטר, הם הפיקו טקס מרשים שעמד בסימן ציבור התושבים ששרדו את השואה וחיים בינינו, הביאו סיפורים אישיים של עובדים – צאצאיהם של ניצולי שואה ומאבקם להישרדות בניגוד לכל הסיכויים ועל ילדים שגברו על האין-סיכוי ושרדו.

הטקס נפתח בעדויות של עובדים המספרים איך זה לגדול במשפחה לניצולי שואה. סיפורים אישיים מנקודת מבט של ילד, תיאור הדברים כפי שנחשפו לו בבית ומסיפורי המשפחה ועד לניצחון ההישרדות אשר הביא את ההורים בדרך לא דרך לישראל, בה הקימו משפחה ובנו ביתם.

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי נשא דברים ופתח בשאלה הפילוסופית והבלתי פתורה – האם יצר לב האדם רע או טוב מנעוריו? האם הגרמנים הנאצים נולדו רעים או שהפכו להיות רעים. הוא נתן סקירה על הרעיון שאתגר אנשי מחקר ומדע מתחומי הפילוסופיה, הפסיכולוגיה והחינוך ואחרי הכל נראה כי ההכרעה להיות אדם מה שהוא נתונה להחלטתו של האדם. ברצותו יהיה טוב וברצותו יהיה רע. הנאצים בחרו להיות רעים ולהשמיד את היהודים. ולצערה של האנושות הם עשו זאת באכזריות רבה.

לאחר מסכת שהכינו העובדים, קטעי קריאה, אמירת פרק תהילים וקדיש, עלו שישה ניצולי שואה, בנים ובנות למשפחות ניצולות שואה, והדליקו נרות זיכרון לזכר בני משפחה שנספו ושמם נצור בזיכרון האומה. בהיעדרה של ראש מינהל שירותים חברתיים גב' רונית צור, נשא דברים מר שמעון לסרי אשר התייחס לניצולי השואה החיים אתנו ולקשר של עובדי המינהל עמם.

עובדי העירייה הביעו הערכה ותודה למפיקי האירוע המכונן והודו לחבריהם על בחירת הנושא שליווה את הטקס ועל ההפקה המרשימה. בטקסי זיכרון אין מחיאות כפיים ותחת זאת ניגשו העובדים לחבריהם ממינהל ההנדסה והחמיאו להם ולצוות התלמידות מתיאטרון ברמוזה על הטקס המרגש.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*