סרטן השד תסמינים וסימנים מקדימים

סרטן השד תסמינים וסימנים מקדימים

הפחד לא מועיל, אבל המודעות הגבוהה בהחלט עוזרת, ויכולה להציל חיים. בכל המדובר בסרטן השד תסמינים מקדימים יכולים באמת להציל חיים, ואף עושים זאת. מדי שנה ושנה המוני נשים מאובחנות בסרטן השד מבעוד מועד, מה שמאפשר לצוות הרפואי להתאים להן את הטיפול המתאים ביותר במהירות המחייבת בכדי לבצע הליך שהוא לא פחות ולא יותר מאשר מציל חיים.

אם את אישה ואת קוראת מילים אלו, אנו ממליצים להתמיד בקריאה הקצרה, להביא את כל הקשב שלך למילים הבאות, ולהבין בדיוק מהם התסמינים של סרטן השד. ההכרות עימם, ועם הדרכים לבדוק אותם, יכולה להציל את החיים שלך.

סרטן השד תסמינים שחשוב להכיר:

  1. תחושה משונה – את מכירה את התחושה הרגילה, היום-יומית שלך. מה קורה אם פתאום השד שלך מרגיש קצת אחרת? דבר ראשון לא להילחץ, אבל כן לבדוק. תחושה של גרד או עקצוץ שאינו מרפה באזור השד והשחי, שינוי במרקם הנקבוביות ברקמת השד, והתעבות העור בשד או באזור בית השחי יכולים להצביע על מצב שדורש בדיקה והתערבות.
  2. כאב – יש תחושות משונות, ויש תחושות ברורות, כאשר כאב הוא ככל הנראה הבוטה מהן. אם יש כאב שאינו מרפה לזמן מה, בייחוד או הוא מופיע בצורה א-סימטרית, כלומר רק בשד אחד ובשחי אחד, חשוב ללכת ולהיבדק.
  3. שינויים וויזואליים – יש שינויים שמרגישים, ויש שינויים שאפשר ממש לראות בעין. אם את מזהה היווצרות של קשקשת על העור, גירוי מתמשך, קילוף של העור, נפיחות לא הורמונאלית של השד (או נפיחות הורמונאלית בלתי רגילה), גומות, שקעים ונפיחות בעור השד, ואפילו הופעת וורידים על השד או כיבים, הרי שכל אלו דורשים התייחסות. זה לא אומר שזה סרטן השד. תסמינים אלו רק מעוררים חשד שמשהו מתרחש, וגם כשזה לא סרטן – כדאי לשמור על עצמך בריאה.
  4. גוש בשד – אולי הכי מדובר, אבל לא בהכרח הכי נפוץ כסימן סרטן השד, שכן גושים לא תמיד מייצרים כאב או תחושה כלשהי, הם לרוב בלתי נראים, ולכן הם לא תמיד הראשונים שמתגלים, אלא אם כן בדקת בעצמך או הלכת לבדיקה. הסימן הזה נפוץ מאוד ומאפיין מאוד את המחלה, אך דורש ממך מודעות – וכדאי לבדוק את עצמך על בסיס קבוע, במגע עדין ומודע שמחפש ובוחן בשד ובשחי.

רגע, ומה עם גברים?

נכון, לא רק לנשים יש סרטן השד. תסמינים אלו יכולים לאפיין גם את סרטן השד אצל גברים, והמאפיינים הללו דורשים התייחסות לא רק אצל נשים. בכל שנה המוני גברים מאופיינים עם סרטן השד, ולמרבה הצער, העובדה שסרטן השד מפורסם יותר כמחלה של נשים מוביל גברים רבים לחוסר מודעות לנושא.

חוסר המודעות של גברים לנושא גורם למחלה להתחבא במחשכים, ולחוסר אבחון. גברים מגיעים פחות לאבחון מוקדם, כך שרבים נופלים קורבן למחלה הקשה שיכלה להימנע אם היה להם מודעות לסרטן השד. תסמינים אלו לצד גינקומסטיה יכולים לאפיין סרטן השד אצל גברים.

לפרטים נוספים – סרטן השד תסמינים

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*