סקר "ידיעות אחרונות": ישראלים רבים רואים בצרפתים "רעשנים וברבריים".

סקר "ידיעות אחרונות": ישראלים רבים רואים בצרפתים "רעשנים וברבריים".

העולים החדשים מצרפת מדווחים שהם מרגישים נהדר בעיר הזו. הם מופתעים מתוצאות הסקר שפורסם השבוע ב"ידיעות אחרונות" לפיו ישראלים רבים רואים בהם "רעשנים וברבריים". הסקר נערך לקראת כינוס היסוד של עמותת "דיאלוגיה", למען קליטת יהודי צרפת בארץ, שייערך ביום ראשון הקרוב. פרופ' שמואל טריגנו ומקס בן חמו, מארגנים הכנס: "קליטה בארץ שסועה"

"אני נהנה מכל יום כאן, זו עיר נפלאה עם חוף ים נהדר והאנשים פה פתוחים ולבביים. גם מרגישים כאן בטחון גדול הרבה יותר. נכון שלא אהבנו את אוירת האנטישמיות בצרפת, אבל כאן ציונים בלב ובנפש". כך מסכם פייר, עולה חדש שהגיע לפני שנה לארץ, את הרגשתו בעיר בת ים אליה עלה מפריז לפני כשנה. "אני לא יודע מי אמר שהתדמית שלנו היא של ברבריים וצעקנים", הוא מוסיף. "אני בטוח שאלו לא תושבי בת ים, אולי זה קורה במקומות אחרים בארץ".

פייר מתכוון בדבריו לסקר שפורסם השבוע ב"ידיעות אחרונות" על תדמית יהודי צרפת שעלו לארץ בעיני הישראלים. לפי תוצאות הסקר שערך מכון רושינק למען עמותת דיאלוגיה, העולים מצרפת נראים כ"ברברים, צעקנים וחוצפנים", ויתר על הכל כעשירים ומזיקים לשוק הנדל"ן.

בבת ים יש אלפי עולים מצרפת שעשו שם מהפך תרבותי . ההשפעה הצרפתית על העיר בולטת מיד כשמבקרים בה. בעיר שוררת אווירת נופש. ולמרות ממצאי הסקר שעוסקים בתדמיתם השלילית, נתנייתים הוותיקים דווקא מעידים כי הצרפתים עשו משהו טוב לעיר. הוסיפו לה ניחוח ושיק שלא היו לה.

הסקר שפורסם נערך לקראת כינוס היסוד של עמותת "דיאלוגיה" שייערך ב – 22.1 בבית ציוני אמריקה. עמותת "דיאלוגיה" נוסדה בספטמבר האחרון על ידי מקס בן חמו ופרופ' שמואל טריגנו, סוציולוג ופילוסוף, שפירסם הרבה ספרים בתחום המחשבה היהודית וחקר האנטישמיות.

מטרתה של העמותה היא להבהיר את האתגרים האינטלקטואלים שמציבה עליית יהודי צרפת למדינה, ולגרום לכך שמורשתם האינטלקטואלית תעשיר את התרבות ואת המחשבה הישראליות. ובנוסף, לתרום בבניית גשר אינטלקטואלי בין העלייה מצרפת לבין החברה הישראלית וסוגיותיה.

פרופ' שמואל טריגנו אומר לקראת הכנס: "הפגישה בין תרבות יהודי צרפת והתרבות הישראלית עשויה להיות מאוד פורחת".

בין המשתתפים בכנס יהיו א.ב. יהושע, ארז ביטון, פרופ' יוסף גורני ,בנימין איש שלום, אליעזר בן רפאל ולורנס פודזלבר.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*