סמ"ר סטניסלב קוסטרב ז״ל, בן 21 מאשדוד נהרג במבצע ברפיח

סמ"ר סטניסלב קוסטרב ז״ל, בן 21 מאשדוד נהרג במבצע ברפיח

עוד שבת שחורה נופלת על עם ישראל, וגם אשדוד משלמת מחיר על עוד אחד מבניה כחלק מעם ישראל שלצערנו משלם כולו מחיר כבד. סמ"ר סטניסלב קוסטרב, בן 21 מאשדוד הי"ד משלם בחייו במבצע ברפיח בו הוא נהרג יחד עם 7 חבריו לנגמ״ש

סטניסלב בוגר מקיף ח' באשדוד, לוחם בגדוד 601, עוצבת עקבות הברזל (401), היה עם חבריו בנמר ההנדסי שהתפוצץ כתוצאה ממטען גחון או ירי נ"ט. ליושבי הכלי ההנדסי לא נותר כל סיכוי לשרוד את הפיצוץ האדיר.

הלוחמים היו בדרך חזרה ממבצע במהלכו חוסלו כ-50 מחבלים. הכלי בו נסעו היה חלק משיירה, ורק הנמר ההנדסי הוא שנפגע באירוע.

סמוך לשעה 05:00 החלו הכוחות לעבור עם טנקים ונגמ"שים בין הבתים שנכבשו וטוהרו לצורך שהות בהם. הנגמ"ש בו שהו שמונת הלוחמים נסע על ציר שבסופו היה אמור להגיע למבנה, בו הם היו אמורים לשהות. בשעה 5:15 ארע הפיצוץ כשהרכב היה בתנועה .

במהלך הנסיעה נשמע פיצוץ אדיר שגרם לנמר"ה להתפוצץ ולעלות באש. הכלי נפגע באופן קשה ביותר ולקח זמן לכבות את האש ולהתקרב לכלי. כל יושבי הכלי, שמונה לוחמי חיל ההנדסה הקרבית, נהרגו במקום.

יחד עם סטניסלב נפלו גם סמל אליהו משה צימבליסט הי"ד, סמל איתי עמר הי"ד, סמ״ר אור בלומוביץ הי"ד, סמ״ר עז ישעיה גרובר הי"ד וסרן ווסים מחמוד הי"ד.

בנוסף הותרו לפרסום שמות שני נופלים נוספים באירוע שהתרחש בצפון הרצועה, ירי נ"ט על טנק. באירוע הזה נפלו הגיבורים: סרן (מיל׳) איתן קופלוביץ הי"ד ורס״ב (מיל׳) אילון ויס הי"ד. 

 

ד״ר יחיאל לסרי: צילום לירון מולדובן

 

ראש העיר אשדוד – ד״ר יחיאל לסרי

הלב דואב וכואב ומתמלא בצער על נפילתו של בן העיר סמ"ר סטניסלב קוסטרב (21), בוגר מקיף ח, שנהרג יחד עם עוד שבעה מחבריו: רס״ב (מיל׳) אילון ויס (49), סמל אליהו משה צימבליסט (21), סמל איתי עמר (19), סמ״ר אור בלומוביץ (20), סמ״ר עז ישעיה גרובר (20), וסרן ווסים מחמוד בפיצוץ הנגמ"ש ברצועת עזה.

סטניסלב לוחם בגדוד ההנדסה 601, נפל בהגנה על המולדת בשובו יחד עם חבריו ממבצע הירואי שבו חוסלו 50 מחבלים.

עוד יסופר על גבורתם של טובי בנינו, שמגנים על הבית ומשלמים על כך מחיר בחייהם.

בשמי ובשם תושבי העיר אשדוד, אנו שולחים את תנחומינו למשפחת קוסטרב, נלווה את המשפחה יחד עם כלל תושבי העיר וניתן את כל הסיוע והתמיכה.

יהי זכרם ברוך ונשמתם צרורה בצרור החיים

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*