סוכרת וסוכרת נעורים

סוכרת וסוכרת נעורים

על מחלת הסוכרת וסוכרת הנעורים אנו קוראים ושומעים בכל מיני הזדמנויות. במקיף ד', תלמידי מגמת הרפואה הקדישו שבוע שלם לפעילויות בנושא ואפילו גייסו 2000 ₪ כתרומה לקידום המחקרים בתחום. לשאלה האם חולה בסוכרת נעורים יכול לתפקד בצורה נורמטיבית, השיבה הספורטאית שרון טמיס בדוגמא אישית כמי שחלתה ויכלה להצטיין בספורט.

זו השנה השנייה שתלמידי המגמה לרפואה במקיף ד' אשדוד, מציינים את יום הסוכרת הבינלאומי שחל ב-14 לנובמבר. שבוע שלם של פעילויות שנערכו בביה"ס נועדו להגברת המודעות לסוכרת ובמיוחד לסוכרת נעורים.

סוכרת נעורים הינה מחלה אוטואימונית, שבה מערכת החיסון של הגוף תוקפת את תאי ביתא בלבלב, האחראיים על הפרשת אינסולין. על פי הנתונים הרפואיים, בישראל חיים כ-50,000 סוכרתיים מסוג 1, כלומר סוכרת נעורים, ומידי שנה מצטרפים עוד מאובחנים חדשים. 

במהלך השבוע,  נוצר שיתוף פעולה בין מגמת הרפואה במקיף ד', האגודה לסוכרת נעורים ובה"ח קפלן, כך שהתלמידים שמעו הרצאות מרתקות מפי צוות רפואי שמתמחה במחלת הסוכרת על כל היבטיו.

בנוסף, תלמידי קדם רפואה בשכבה ז' וכן תלמידי מגמת רפואה שכבה י', זכו להפתעה מרגשת כאשר פגשו את הספורטאית המצטיינת שרון טמיס שמתאמנת ומדריכה בטאיקוון- דו, אשר אובחנה בסוכרת נעורים לפני כ-7 שנים. שרון הגיעה וסיפרה לתלמידים הנרגשים הודות גילוי המחלה, ההתמודדות היומיומית שלה ובעיקר על כך שהעובדה שהיא מתמודדת עם סוכרת נעורים לא מנעה ממנה להגשים את חלומה ולזכות בתארים רבים בענף הטאיקוון –דו בארץ ובאירופה !!!

כסיום מוצלח ומשמעותי לשבוע זה, הצליחו תלמידי ומורי מקיף ד' לגייס תרומות בסך של כ-2000 ₪ לאגודה לסוכרת נעורים, לקידום מחקרים פורצי דרך לשיפור, מניעה ומציאת מרפא למחלה וכן תמיכה ושיפור איכות חייהם של החולים ומשפחותיהם.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*