סוגרים שנה בנמל אשדוד

סוגרים שנה בנמל אשדוד

למרות מבצע צוק איתן, הצליחה חברת נמל אשדוד לסיים את 2014 עם שיא בשינוע מכולות.

למרות איום הטילים במבצע צוק איתןנמל אשדוד הצליח לשבור שיא בשינוע מכולות לשנת 2014, ושינע כ-1,250,000 מכולות (TEU). הנמל גם הצליח לקצר את זמן שהיית המכולות בנמל בכ-3% ולעבור לשימוש של 99% במסרים אלקטרוניים

צוק איתן לא הצליח לעצור את היעילות בנמל אשדוד. על אף איום הטילים והעובדה שחלק לא מבוטל מהם נורה לאשדוד, המשיכו בנמל לעבוד כרגיל והנמל הצליח לשבור שיא חדש בשינוע של כ– 1,250,000 מכולות (TEU). לשם השוואה, בשנת 2013 שונעו 1,182,000 מכולות (TEU) ובשנת 2012 1,170,000 מכולות ( TEU).

הנמל לא נתן לגידול בהיקפי הפעילות להאט את קצב העבודה, אלא להיפך. למרות שמספר המכולות גדל יחסית לשנים קודמות, משך השהיה הממוצע של אנייה בנמל קטן מ-33 שעות ב-2013 ל-32 שעות ב-2014. בנוסף, זמן ההמתנה הממוצע לאניית מכולה הצטמצם מ– 9.8 שעות ב-2013 ל-7.7 שעות בשנת 2014, ירידה של 22%.

אחד הגורמים העיקריים להתייעלות בשנת 2014 הוא המעבר לשימוש במסרים אלקטרוניים בשיעור של 99%. המסרים האלקטרוניים נותנים לנמל מידע מדוייק על כמות המכולות והסחורות שמגיעות לנמל, בניגוד ללפני מספר שנים אז היו מתכננים את אחסון המכולות וסידורן למעבר לנמל הבא על פי הערכות של גודל האוניה ובהסתמך על ניסיון העבר או על ידי דרישות שהועברו בפקס על ידי הסוכנים

כיום כאמור מעל 99% מהמכולות והמטענים שצפויים להגיע לנמל מדווחים מראש על ידי מסרים אלקטרוניים. הדבר מסייע מאוד לעבודת הנמל ומייעל אותה כי ניתן לדעת בצורה כמעט מדוייקת את כמות המכולות ובהתאם למאפיינים של המכולות , נמל הפריקה, אורך, סוג וסוג המטען הדבר מסייע למחלקת התכנון של הנמל (TOS) להיערך מראש מבחינת שטחי האחסון המתאימים בנמל. המידע באמצעות מסרים אלקטרוניים לגבי הכמות והמאפיינים של המכולות הוא מדוייק וכך נמנעים משגיאות, וטעויות בפריקה, מזמינים כוח אדם בצורה מדוייקת יותר מה שחוסך לאוניות זמן המתנה יקר.

מנכ"ל נמל אשדוד (בפועל), יצחק בלומנטל : "אנו גאים בגידול בפעילות הנמל שנרשם בהיקף שינוע המכולות בנמל ובקיצור זמן שהיית האניות, והכל הודות לאמון שרוחשים לנו לקוחות הנמל אשר מגדילים בעקביות את פעילותם בנמל. יש לזקוף את השיפור ביעילות התפעולית לעובדי הנמל המסורים שלאורך מבצע צוק איתן המשיכו לעבוד תחת איום הטילים ונתנו ללקוחות הנמל שירות מסור ומהיר. הצבנו לעצמנו כמטרה לשפר את התפוקה הממוצעת לנמל ולהעלות אותה בשנת 2015".

 

 

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*