סוגי משכנתאות – איזה משכנתאות קיימת כיום?

סוגי משכנתאות – איזה משכנתאות קיימת כיום?

אם אתם לקראת לקיחת הלוואת משכנתא, כדאי שתדעו שיש לא מעט סוגים של משכנתאות. במאמר זה ננסה לסקור חלק מהסוגים הנפוצים ביותר וזאת בכדי לעשות סדר בבלאגן בעבור מבקשי ההלוואה העתידיים.

משכנתאות לפי מאפייני הלווה

ניתן לקבל כיום משכנתא לעצמאים, משכנתאות לסטודנטים, משכנתא לחיילים משוחררים ואפילו משכנתא למורים ועובדי הוראה. כלומר, לפני שאתם מבקשים את ההלוואה, כדאי לבדוק על מסלולים והטבות בהתייחס לסטטוס המשפחתי שלכם או מצבכם התעסוקתי מאחר ולא פעם תהיו זכאים להנחות משמעותיות במצב זה, מה שעשוי לחסוך לכם בענק בהחזר החודשי.

משכנתאות לפי סוג הנכס

קיימות משכנתאות לדירה ראשונה אך ניתן גם כמובן לקבל הלוואת משכנתא לדירה להשקעה, כלומר לדירה שניה או שלישית. כמו כן, ניתן לא פעם לקבל משכנתא גם בעבור קרקע או בעבור בנייה ובמקרים רבים גם כאשר רוצים לרכוש נכס מסחרי כגון משרד או חנות.

סוגים נוספים של משכנתאות שכדאי להכיר

משכנתא לכל מטרה: פתרון מעולה המיועד למגוון צרכים. ניתן לשעבד נכס ולקבל את הכסף על מנת להשתמש בו לחופשות וטיסות, עזרה לילדים ומטרות נוספות. הלוואה זו מזכירה מאוד את המשכנתא ההפוכה, עליה נדבר בפסקה הבאה.

משכנתא הפוכה: אם יש לכם נכס רשום בטאבו וגילכם הוא 60 ומעלה, תוכלו לקחת משכנתא הפוכה. משכנתא זו יכולה לשמש אתכם למגוון מטרות, החל מעזרה לילדים בלימודים או חתונה, שיפוץ, טיול ברחבי העולם ועוד.

משכנתא ללא הון עצמי: לא הרבה יודעים אך ישנם גופים חוץ בנקאיים אשר מאפשרים לקחת משכנתא גם אם אין לכם הון עצמי. מה צריך לעשות בשביל זה? למשכן דירה של קרוב משפחה מדרגה ראשונה, להשתמש בחסכונות פנסיונים, לקחת הלוואה מהבנק ופתרונות נוספים.

משכנתא למסורבים: גם אם קיבלתם סירוב בלקיחת המשכנתא, דעו כי יש מה לעשות חרף התשובה השלילית. בשביל לעשות זאת מומלץ להיעזר בגורמי מקצוע, לנסות להגדיל את ההון העצמי, לחפש נכס זול יותר או לפנות לגורמים חוץ בנקאיים.

לסיכום, קיימים סוגים שונים של משכנתאות ולפני שמבקשים את ההלוואה, כדאי לבדוק האם אנו זכאים לקבל תנאים משופרים בשל מצבנו הפיננסי, הסטטוס המשפחתי או כל מאפיין אחר אשר עשוי להשפיע על גובה ההלוואה שנוכל לקחת או הריביות שנקבל.

בכל מצב כזו או אחר בו אתם מבקשים הלוואת משכנתא, חשוב שתזכרו להיעזר בשירותיו של יועץ משכנתאות מומלץ ומקצועי אשר יהפוך את התהליך למהיר, פשוט ובעיקר משתלם יותר בטווח הארוך.

אומנם השירות של יועץ משכנתאות כרוך בעלויות אך בסופו של יום, היועץ מייצג אתכם מול הבנק ודואג לאינטרסים שלכם. תפקידו הוא להשיג בעבורכם את העסקה הרצויה בתנאים המשתלמים ביותר ולסייע בחיסכון גדול בגובה ההחזר החודשי.

למידע נוסף ניתן לבקר באתר משכנתא ליין, אשר מרכז מאמרים מצוינים ומפורטים על כל סוגי המשכנתאות המוצעות בישראל.

 

 

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*