סוגי בדים

סוגי בדים

בבית ובעסק שלנו ישנם מרקמים שונים. יש לנו רהיטים כבדים העשויים עץ או מתכת, שולחנות אוכל שיכולים לשלב זכוכית ווילונות, מצעים וכיסויי ספות אשר עשויים מסוגים שונים של בדים. לכל מקום מתאים בד שונה וכדאי להכיר את הסוגים השונים לפני שיפוץ, בנייה או שינוי פרט כלשהו בחלל.

ההבדלים בין הבדים השונים

ההבדלים בין סוגי בדים שונים יהיו בטקסטורה, בנראות, בעיצוב, בקלילות והתאמתם לכל פרט בחלל. בעוד שעבור ספות בדים כבדים יוכלו להתאים, לרוב הם יכבידו על הווילונות ולא יתאימו להם. בתהליך העיצוב של החלל כדאי להתחשב באפשרויות הקיימות ולדעת כי חשוב לא רק איך כל בד נראה אלא גם מהו הסוג שלו כדי לדעת אם הוא אכן מתאים למקום המיועד.

סוגי בדים:

מוסלין – סוג בד אשר מורכב מכותנה או מפוליאסטר (כלומר חומר פלסטי שעובד לכדי בד). אפשר לראות את הבד בשימוש במצעים.

אורגנזה – היום מכינים את הבד מחומרים סינטטיים, אך בעבר הוא היה מיוצר ממשי. הבד נחשב לזול יחסית לאפשרויות השונות והוא יתאים בתור וילון בבית.

כותנה – זהו אחד מבין סוגי בדים הפופולאריים שאפשר לחשוב עליהם. מדובר בחומר אורגני והוא משמש גם לכיסויי ספות, ווילונות ורהיטים נוספים.

זמש – זהו עור הפוך והיום אפשר לראות תחליפים סינטטיים שהם זולים יותר מהעור. הבד חסין למים ואפשר לראות אותו בספות ורהיטים.

וואל – בד דקיק אשר יכול להתאים בתור וילון. אפשר לבחור לשים אותו בפני עצמו, במיוחד במקומות משותפים בבית או בתור חלק מווילון כפול.

קטיפה – בד המעניק מראה יוקרתי. ניתן לראות את הקטיפה בווילונות כשהיא יוצרת תחושה קלאסית בחלל.

ויסקוזה – בד סיבי עם מראה מבריק. סוג בד זה יכול להתאים בין היתר גם לאריגה של שטיחים ואלו ישתלבו בחדרים שונים בבית ואף בכניסה למשרדים ומקומות ציבוריים.

הבדים שיהיו אצלנו בבית

בעת בחירת סוגי בדים עלינו לחשוב על השימוש ועל העיצוב שאנחנו רוצים ליצור בחלל. היום עומד לרשותנו מבחר רחב ואנחנו יכולים למצוא כי גם החלומות הכי פרועים שלנו יכולים להתגשם. עם ראש פתוח, יצירתיות וצוות מקצועי, הכול אפשרי.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*