נשים בציונות

נשים בציונות

כ-100 נשים מאשדוד השתתפו השבוע בכנס "נשים בציונות" שהתקיים באילת. היה זה מסע נשי מרתק ומעצים על אחווה נשית, על שמחת נשים ועל עוצמה נשית והעניק פסק זמן אישי ומהנה לקהילות הנשים שהגיעו מכל רחבי הארץ.

כנס "נשים בציונות" שנערך באילת, בחסות ה"מועצה הציונית של ההסתדרות הציונית העולמית", התקיים בשני מחזורים והשתתפו בו  כאלפיים נשים מכל רחבי הארץ. בכנס היה ייצוג מכובד של כ-100 נשים מפורום נשות אשדוד של המשרד לקידום מעמד האישה, בראשות אהובה יצחק עמרם – יועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה, שנהנו משלושה ימים של העצמה אישית, מפגשים עם נשים מעוררות השראה, סיפורים של צמיחה מתוך משבר והרצאות מרתקות עם נשים שהפכו למודל חיקוי.

בפאנלים מיוחדים, כמו פאנל "שואה, גבורה והגשמה" לציון יום השואה הבינלאומי, השתתפו ניצולות שואה שסיפרו על גבורת נשים בשואה וההשפעות על הדור השני והשלישי לניצולי שואה. בפאנל נוסף, "מאז ועד היום – מעמד האישה בחברה הציונית", השתתפו נשות ציבור ונשות תקשורת, בהן: חברות הכנסת אורלי לוי אבקסיס, מירב מיכאלי, שרן השכל, ראשות מועצה ועוד.

הכנס זימן גם רגעים מהנים של בילוי ובידור בצוותא כדוגמת תוכנית אמנותית עשירה, מופע עם הזמרת אורנה דץ בשירים מכל הזמנים שסחפו את כל הנשים, מופע סטנדאפ מצחיק עד דמעות של נויה מנדל וריקודים עד אחרי חצות לצלילי מוזיקה שהקפיצה את הנשים בכל גיל. ואיך אפשר בלי שופינג. לנשים, למרות סדר היום הגדוש, נמצא גם הזמן לערוך קניות!!!

אהובה עמרם: "הכנס שהתקיים לקראת יום האישה, בסימן "נשים ישראליות בחברה הציונית", היה לחוויה נשית מעצימה בהשתתפות נשים מכל גווני הקשת בחברה הישראלית. זאת הזדמנות מצוינת לחגוג ולהנות בצוותא ובעיקר להציג את הישגיהן של הנשים בתחומים רבים, לספר על  העשייה הנשית הבולטת, על הגידול  שחל בייצוג נשים במקומות עבודה ובין מקבלי ההחלטות,  ועם זאת להזכיר שיש עדיין צורך להעלות למודעות את החשיבות בערך של שוויון בין המינים וייצוג הולם של הנשים בחברה ובמדינה".

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*